Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Angel's Egg Empty Angel's Egg Pon 15 Mar 2010 - 10:17


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
Angel's Egg 885

Zanrovi: Mindf*ck, Fantazija, Psiholoski, Dementia, Drama, Melanholicno

In a desolate and dark world full of shadows, lives one little girl who seems to do nothing but collect water in jars and protect a large egg she carries everywhere. A mysterious man enters her life... and they discuss the world around them.

Uh... Zaista je tesko opisati ovaj film. Mislim da cak ni esej nije dovoljan da se opise. Dijaloga skoro da nema (kao ni zvuce podloge), tako da vas ostavlja da sami zakljucite ono sto se desava. Moze se reci da je ceo film zapravo jedna vizuelna metafora, koju mozete shvatiti na hiljade nacina. Shvatio sam film na jedan nacin i gledao neke komentare sa drugih foruma i... Svako je film shvatio drugacije. Da li cete uzivati? To ne garantujem, posto se radnja odvija ekstremno sporo. No, necu nista vise reci. Pogledajte ga i komentarisite.

2Angel's Egg Empty Re: Angel's Egg Pon 15 Mar 2010 - 11:29


whitepuzzle

whitepuzzle

The Wife
The Wife
Dubokouman anime.
Ptw ondak :3

3Angel's Egg Empty Re: Angel's Egg Ned 21 Mar 2010 - 14:53


Akai

Akai

Akuma
Akuma
Definitivno je izuzetan film. Gledao sam ga više puta, vrlo pažljivo. I pored toga ne mogu sa sigurnošću da tvrdim da sam ga skapirao XD

4Angel's Egg Empty Re: Angel's Egg Pon 22 Mar 2010 - 13:51


ElemenT

ElemenT

Akuma
Akuma
dosta misteriozan anime ... ako pogledamo da ne znamo kako se zovu ... nashi junaci filma Wink
ali ipak nije misterija glavna uloga ovog filma ... jedan problem shto mi je smetalo a to je prica ovog ostvarenja moze na vishe nacina da se shvati/razume ... ostalo grafika, efecti, muzika zvuk je na veoma visokom nivou shto me jako iznenadilo jer ako se pogledamo ovaj film nam dolazi iz "davnih" 1985 godine ....
kad je bila scena sa vetrom i kishom .. nevreme bilo je fenomenalno .. ali jednostavno problem je u tome shto sam uzivao samo u ovim delovima filma ... ovako film prilicno ubija u mozak .. ali jbg

5Angel's Egg Empty Re: Angel's Egg Uto 23 Mar 2010 - 7:03


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
ElemenT ::jedan problem shto mi je smetalo a to je prica ovog ostvarenja moze na vishe nacina da se shvati/razume ...

Po meni je to dobra stvar. Svako moze da ga shvati na svoj nacin i moze dosta da se diskutuje. Angel's Egg 543999: Jedino autori znaju sta su hteli da kazu ovim filmom, sto se meni dopada.
Za graficke/zvucne efekte se slazem. Maestralno izgleda za 85-u godinu.

6Angel's Egg Empty Re: Angel's Egg Ned 28 Mar 2010 - 11:37


neko

neko

Senpai
Senpai
zapravo, zhanr je "kritika" XD
i mislim da ne mozhe toliko vishestruko da se poima, jer jednostavno postoje korishceni opshteprihvaceni simboli [npr riba za hrishcanstvo, jaje i slichno]...
pogotovo, ukoliko ga povezhemo sa biografijom Mamoru Oshija... ispostavi se da su opshta pricha i pouka formirane i servirane, a da samo na detaljima mozhemo da pogadjamo shta je ko mislio.

7Angel's Egg Empty Re: Angel's Egg Ned 15 Avg 2010 - 11:09


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
planirao gledati, ali ne znam zasto nisam. a i, mindfuck nije zanr XD


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions