Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Yakitate!! Japan taj Sub 14 Avg 2010 - 5:13

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner

Yakitate means "fresh baked", but the word "Japan" is actually a pun - pan means bread in Japanese, so Kazuma is out to make Japan, a unique Japanese bread to compete with the best bread from around the world!

Azuma became obsessed with bread when he was six years old. His sister yelled that their family should start having bread for breakfast sometimes, but their grandfather refused to even consider it, as he would only eat natto, miso soup, and rice for breakfast. Kazuma agreed, saying he didn`t like bread, but his sister kidnaps him and takes him to a bread store to show him the wonders of fresh-baked bread. Not only is Kazuma converted, but the owner discovers that Kazuma has the magical "Hands of the Sun" whose warmth makes them particularly suited to making bread. The owner packs up shop and goes to Tokyo to fulfill his dream of making Japan, but Kazuma continues his bread-baking dream as well, and ends up going to Tokyo himself when he`s sixteen, to compete for a spot at the foremost bread store in Japan - Pantasia!

AniDB

Type: TV
Episodes: 69
Status: Finished Airing
Aired: Oct 12, 2004 to Mar 14, 2006
Producers: Sunrise, Aniplex, d-rights
Genres: Comedy, Shounen
Duration: 24 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older

Ime animea i opis mogu odbiti, ali i privuci u mom slucaju. Jeste da se prica svodi na lika koji zeli napraviti unique hleb za japan, i da je biti pekar = serious business. Ali je to puno komedijom i parodijama. Primeri: Here,here,here and here. To su neke random koje sam nasao. Najsmesnije su te reakcije nakon probanja kazuminog peciva, ili bilo kog boljeg lika. I ima dosta punova. Jedino mozda neke odbija cinjenica da se vrti oko pravljenja hleba, ali ko ne proba, ne moze znati.
nazalost, nisam odgledao ceo. nije mi jos jasno zasto. ali kolko sam odgledao, bilo je super. omiljeni lik u tih 17ep mi je bio Kyousuke ili kako se zove onaj Kansai-ben pekar. jedina mana je kraj, posto cujem da je jako los filer. preporucujem svima koji vole comedy, posto je ovaj anime iskljucivo komedija.. Nema sta drugo da se ocekuje od njega.

2 Re: Yakitate!! Japan taj Sub 14 Avg 2010 - 5:35

Rey

Leader
Leader
Anime makes no sense. Yet still I want to watch it.

3 Re: Yakitate!! Japan taj Sub 14 Avg 2010 - 5:39

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Zanimljivo, ali 70 epizoda je previse za ovako nesto.

Inace mnogo mi se svidjaju onaj plavusan i onaj afro lik. <3

4 Re: Yakitate!! Japan taj Sub 14 Avg 2010 - 5:44

Loli

Administrator
Administrator
Cim sam videla sliku znala sma da je shounen i da ima bar 50 epizoda.
Ah moje moci zapazanja..
Nisam gledala. Neverovatno jel da ? Very Happy
Al sa Comedy zanrom... Mozda odgledam u skorijoj buducnosti.
Da se oladim od ovih silnih romance i SoL naslova lol Very Happy

WHEN YOU LOOK AT ME, WHAT DO YOU SEE?

5 Re: Yakitate!! Japan taj Sub 14 Avg 2010 - 5:51

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
mani to sto pise shounen. nije akcija il nesto lol.

6 Re: Yakitate!! Japan taj Sub 14 Avg 2010 - 6:55

Loli

Administrator
Administrator
Nisam ni mislila. Mislim ko bi kidnopovao pekara da bi ukrao hleb? XD
Ma, ionako sam prestala da volim Shounene. D:
To mi je samo asocijacija na 7565865 epizoda.

WHEN YOU LOOK AT ME, WHAT DO YOU SEE?

7 Re: Yakitate!! Japan taj Sub 14 Avg 2010 - 8:03

corwin_r

Hikikomori
Hikikomori
Meni je bio solidan anime s' tim sto je kvalitet radnje opao znacajno posle Monaco kupa. Bilo je tu svakakvih stvari ubaceno i referenci na mnoge anime serije. Uglavnom za ljude koji zive u Evropi ovo mozda i nije zanimljiv naslov posto mi jedemo svakodnevno hleba uz svaki obrok, dok je za Japance ovo nesto novo i interesantno bilo kao neka promocija da jedu hleba Very Happy.
Sto se likova tice, bilo je tu zanimljivih likova pa i taj Kawachi nije bio toliko los do tog zadnjeg arc-a u animeu gde je postao bystander praktivno i meh lik totalno. Tsukino i Monica su bile bas cute btw Very Happy.
OST je bio so so, bilo je par pesama koje su mi se ucinile solidnim dok sam gledao anime ali nista sto slusam svakodnevno. Sve u svemu, solidan anime po meni, sto se mene tice ja sam uzivao do zavrsetka tog Monaco kupa i mislim da su mogli bolje da zaokruze kraj. 4/5

8 Re: Yakitate!! Japan taj Sub 14 Avg 2010 - 10:30

AlhemistX

Tenshi
Tenshi
ima previse epizoda..mrzi me da gledamm..i ima ruzan art..xpp

9 Re: Yakitate!! Japan taj Sub 14 Avg 2010 - 11:06

ElemenT

Akuma
Akuma
pri kraju serija postaje kao neki dokumentarac o pekarima i stvarima shto ide uz to, tipa brashno i milion vrsta ... iako ima dosta parodije/komedije u njemu to za moj ukus nije bash izvukao/spasio seriju ..
recimo prvih 25-35 epz-a su bila ok, zanimljivo bilo u pocetku, bilo dobrih fora ..
kratak opis bi bio za seriju:
Tasting bread gives you orgasam!
tu i tamo prica i nije neshto zanimljiva, Kawachi na kraju poceo da me nervira poprilicno sa njegovim upadima na takmicenju kad vidi kako neshto Azuma radi i on aaaa shta to radish to ne moze izgubicemo bla bla .. jbt vec od pocetka gleda na njega kao rivala i velikog pekara i tako na kraju pocinje da tripuje i da kaze da ne zna shta radi .. bzvz
u svakom slucaju moram da kazem da sam se malo razocarao, jer cuo poprilican broj pohvala vezan za ovaj anime kako je dobar i odlicna komedija i da pravljenje hleba moze biti zabavan ako se stavi u anime ... well not for me

10 Re: Yakitate!! Japan taj Ned 15 Avg 2010 - 7:06

AnchyAbyss

Leader
Leader
Arisu ルキ ::ima previse epizoda..mrzi me da gledamm..i ima ruzan art..xpp
3

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | © PunBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Napraviti svoj blog