Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 2 od 2]

26 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Ned 28 Nov 2010 - 0:35

Shiraume

Leader
Leader
Archer ::U tom slucaju, da preformulisem svoju recenicu i napisem ono sto sam od pocetka nameravao:

I don't want to hear that from a 13-year-old.
And why would I care?

27 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Ned 28 Nov 2010 - 1:06

Чика Толе

Moderator
Moderator
You're just making yourself look stupid. Very Happy

28 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Ned 28 Nov 2010 - 9:05

AnchyAbyss

Leader
Leader
Archer ::U tom slucaju, da preformulisem svoju recenicu i napisem ono sto sam od pocetka nameravao:

I don't want to hear that from a 13-year-old.
Amen to that, brother!

29 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Ned 28 Nov 2010 - 11:17

corwin_r

Hikikomori
Hikikomori
Kakve veze opet ima broj godina sa najoverrated i underrated anime naslovom Very Happy?

30 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Ned 28 Nov 2010 - 11:28

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Izgleda da ako imas manje od 15 godina tvoje misljenje se ne vazi.

31 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Ned 28 Nov 2010 - 12:41

corwin_r

Hikikomori
Hikikomori
Well ja nisam tinejdzer ali znam da me je strasno nerviralo kada moje misljenje nisu uzimali ozbiljno u obzir kada sam bio klinac tako da bi bilo jako glupo da radim isto sto i stariji kada sam ja bio klinac. Otidosmo u spam ali realno mislim da to sto ona ima 13 godina nema nista sa njenim misljenjem. Ako neko uvazi tvoje misljenje uvazices i ti njegovo/njeno ako ne uvazi nemoj ni ti ali to nema veze sa time ko koliko godina ima. Ako je moj komentar bespotreban/suvisan na ovoj temi slobodno obrisite Very Happy.

32 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Ned 28 Nov 2010 - 22:43

Чика Толе

Moderator
Moderator
EnkoKasumi ::Izgleda da ako imas manje od 15 godina tvoje misljenje se ne vazi.

Rofl, /facepalm

Ne, samo godine mogu da imaju uticaj na ukus pojedinca. Very Happy Samo sto ce neko zauvek imati manje od 15, dok ce neko to eventualno pravazici. Very Happy

33 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Pon 29 Nov 2010 - 5:26

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Archer ::

Rofl, /facepalm

Ne, samo godine mogu da imaju uticaj na ukus pojedinca. Very Happy Samo sto ce neko zauvek imati manje od 15, dok ce neko to eventualno pravazici. Very Happy
Ne pricamo o ukusu.
Ti si se zakacio za to da Oshi ne moze da smatra tamo neki anime overrated/underrated zato sto ima 13 godina [i to po tebi vjerovatno znaci da nije dovoljno upoznata sa svim tim]. Ona ima svoje misljenje, a nijedno misljenje ne moze biti pogresno. Zato se i zove misljenje a ne tvrdnja/cinjenica.

34 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Pon 29 Nov 2010 - 7:59

Чика Толе

Moderator
Moderator
Nije tamo neki anime vec je u pitanju Ergo Proxy, kao prvo. Da je bilo koji sigurno ne bih tako odreagovao. A sad, ako nastavim, znajuci tebe, sve ce se vrtiti u krug.

35 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Pon 29 Nov 2010 - 8:09

Loli

Administrator
Administrator
corwin_r ::Kakve veze opet ima broj godina sa najoverrated i underrated anime naslovom Very Happy?

Oboje dobili pluseve. ^^
Archeru i ostali sto se mesate u broj godina, imam samo jedno da kazem: time dokazujete da se ponasate gore od petogodisnjaka, a ne ... k'o oni koliko vec godina imate. Wink

Inace, sto se mene tice, mislim da je Special A underrated. Very Happy HAHA. Mozda sam nerealna, nzm, ali mislim da zasluzuje vecu ocenu. Very Happy

EDIT:

Shiraume ::Overrated: Black Rock Shooter,HNNKN,Kiss X Sis,Naruto,Bleach,Elfen Lied [Overrated na kvadrat],Ergo Proxy,Hellsing...
Underrated:Black Lagoon,Kobato,Doujin Work...

Jaww, sine, Kobato :3 Very Happy
Slazem se. Very Happy

36 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Pon 29 Nov 2010 - 8:12

Kisaki

Empress
Empress
dobili su i od mene pluseve za to
time dokazujete da se ponasate gore od petogodisnjaka, a ne ... k'o oni koliko vec godina imate.
so very true U3U
spamujemo

37 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Pon 29 Nov 2010 - 11:13

Чика Толе

Moderator
Moderator
Blah, svasta, ono sto sam imao da kazem sam rekao, na vama je da to protumacite (a vidim da vam bas i ne ide od ruke).
/Se fini/

38 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Pon 29 Nov 2010 - 11:27

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Actually, Strelac je bio u pravu. Glupo je misliti da ce dete od 13 godina moci razumeti nesto kao Ergo Proxy ili Elfen Lied, jer se tu mnogo krije iza lokava krvi.

Isto kao kad bi detetu od 10 godina dali da cita Anu Karenjinu.

39 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Pon 29 Nov 2010 - 11:34

Rey

Leader
Leader
SnG, glas razuma.

40 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Pon 29 Nov 2010 - 16:14

corwin_r

Hikikomori
Hikikomori
SnG ::Actually, Strelac je bio u pravu. Glupo je misliti da ce dete od 13 godina moci razumeti nesto kao Ergo Proxy ili Elfen Lied, jer se tu mnogo krije iza lokava krvi.

Back at you, sta mislis da nema matoraca koji ne bi shvatili nista gledajuci takve stvari Very Happy? Imas jako... necu upotrebiti grubu rec, neupucenih matorih pojedinaca (there we go), koji imaju ne znaju nista dalje ispred svog nosa. Kada kazem matorih mislim na ljude do 30 godina recimo koji bi eventualno krenuli da gledaju anime. Intelekt nije striktno ogranicena stvar na godine a nije sve ni u logici posto simbolika i metafora zahtevaju siri spektar percepcije uz logiku kako bi se shvatilo njihovo znacenje. Isto tako zrelost svakako nije presudna kako bi ocenio nesto kao dobro ili lose, svako npr moze reci "E ovo nije lose kao zamisao ali se meni nije dopalo".

Besides, klinci su napredni u danasnje vreme, znatno ranije se ulazi u neki svet u koji su prethodne generacije ulazile tek sa 17, 18 godina Very Happy.

41 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Pon 29 Nov 2010 - 19:55

Kisaki

Empress
Empress
@SnG
ja sam gledala elfen lied sa 13god.i dopalo mi se.ne mislis valjda da bi mi se dopalo zbog toga sto prsti krv na sve strane

42 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Pon 29 Nov 2010 - 23:06

Чика Толе

Moderator
Moderator
^Ti nisi Olja.

43 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Pon 29 Nov 2010 - 23:06

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
corwin_r ::
SnG ::Actually, Strelac je bio u pravu. Glupo je misliti da ce dete od 13 godina moci razumeti nesto kao Ergo Proxy ili Elfen Lied, jer se tu mnogo krije iza lokava krvi.

Back at you, sta mislis da nema matoraca koji ne bi shvatili nista gledajuci takve stvari Very Happy? Imas jako... necu upotrebiti grubu rec, neupucenih matorih pojedinaca (there we go), koji imaju ne znaju nista dalje ispred svog nosa. Kada kazem matorih mislim na ljude do 30 godina recimo koji bi eventualno krenuli da gledaju anime. Intelekt nije striktno ogranicena stvar na godine a nije sve ni u logici posto simbolika i metafora zahtevaju siri spektar percepcije uz logiku kako bi se shvatilo njihovo znacenje. Isto tako zrelost svakako nije presudna kako bi ocenio nesto kao dobro ili lose, svako npr moze reci "E ovo nije lose kao zamisao ali se meni nije dopalo".

Besides, klinci su napredni u danasnje vreme, znatno ranije se ulazi u neki svet u koji su prethodne generacije ulazile tek sa 17, 18 godina Very Happy.

Ne vidim kako ovaj deo sa matorcima ima veze sa bilo cim.... Ako uzmemo u obzir da ce anime gledati prosecan covek, koji je zavrsio at least 4 razreda srednje skole i bar se malo razume u zivot, svakako ima razlike ako on ima 30 ili 13 godina [sa trinaest otpada onih 4 razreda, ofc.]. Ne razumem sta je tu nejasno, odavno je poznato da godine + zrelost uticu ne samo na ukus pojedinca, vec i na nacin njegovog shvatanja. Da nije tako, teske lektire poput Zlocina i Kazne, Procesa, Hamleta isl, nebi se radile sa 18-19 godina, vec sa 10.

Oh, klinci su sad sve samo ne napredni, at least ne na intelektualnom nivou. Napredni su jedino na fejsu i na slikanju polugolih tela u 14 godini.

@ amulet:
Ne shvati ovo licno, ali to sto ti se svideo ne znaci da si ga razumela. Iskren da budem, ja sam ga takodje gledao sa 15-tak godina, i siguran sam da kad bih ga sad opet gledao, imao bih drugaciji utisak. To je sasvim normalno.

44 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Uto 30 Nov 2010 - 0:07

corwin_r

Hikikomori
Hikikomori
^Pa kako nema veze deo sa matorcima, also skola nema veze sa nicime, imas pojedince koji zavrse srednju skolu pa cak upisu i fakultet a nisu intelektualno obdareni. Ne bih da govorim o nekim stereotipovima ali imas uglavnom mnogo ljudi koji ili ne zele da razmisljaju ili jednostavno ne mogu. Isto tako imas mlade ljude koji razumeju dosta toga ili su totalno clueless, mislim da je taj uzrast od 13, 14 godina sasvim dovoljan da bi se razumele dosta stvari.

Recimo i kao klinac od 10 godina kada gledas nesto ti razumes sta se tu dogadja ali ne mozes to da obrazlozis recima sta si gledao/citao ali neki generalni utisak je tu. Ne znam sta je nejasno oko dela da zrelost i intelektualno nivo ne moraju da igraju nikakvu ulogu oko razumevanja znacenja nekog nivoa. Primer, imas sekretarice koje znaju 3 svetska jezika, pricaju elokventno srpski ali su za logicne stvari tipa matematika, fizika i sl. lame. Isto tako imas fizicare i matematicare koji ne znaju dve prosto prosirene recenice da sklope ali im njihovo polje ide odlicno od ruke Very Happy. Sve je relativno, slazem se da osoba koja ima 13, 14 godina nije potpuno zrela za neke stvari ali za gledanje anime-a to ne predstavlja veliki faktor (po meni).

45 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Uto 30 Nov 2010 - 3:58

Loli

Administrator
Administrator
Moram da se ubacim :3

Oh, klinci su sad sve samo ne napredni, at least ne na intelektualnom nivou. Napredni su jedino na fejsu i na slikanju polugolih tela u 14 godini.

Ne možeš po pojedincima govoriti za većinu. Konkretno - mislim na tvoju sestru.
Znam Alane, nekim delom se slažem sa tobom, ali nisu svi klinci takvi.

Isto tako imas mlade ljude koji razumeju dosta toga ili su totalno clueless, mislim da je taj uzrast od 13, 14 godina sasvim dovoljan da bi se razumele dosta stvari.

. . .

Sve je relativno, slazem se da osoba koja ima 13, 14 godina nije potpuno zrela za neke stvari ali za gledanje anime-a to ne predstavlja veliki faktor (po meni).

Upravo tako. Wink
Uglavnom - mislim da je pointless da raspravljamo o ovome Very Happy. Kao što već rekoh nema smisla na osnovu pojedinaca raspravljati o celoj ganeraciji.

Neki ljudi su obdareni za matematiku, drugi za jezike, treći za štrikanje, četvrti za diskusiju, etc etc. Možda da probate da svet gledate iz drugog ugla, jer, uostalom, i vi ste nekad bili tinejdžeri. :3

WHEN YOU LOOK AT ME, WHAT DO YOU SEE?

46 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Uto 30 Nov 2010 - 5:58

Goku

Leader
Leader
over:Naruto,FSN

under:One Piece(znam da zvuci cudno ali o OPu sude mnogi koji nisu odgledali nijednu epizodu,svi govore da je sranje i da je ''previse detinjast'' a niko nece da ga pogleda jer ima puno epizoda,po odgledajte bar 30 jbnih epki !)

47 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Sre 8 Dec 2010 - 10:35

Swain

Tenshi
Tenshi
Overretarded: Lucky Star, Naruto, Bleach, Ikkitousen, Death note, Elfen Lied , Kiss x Sis , i mozda Noir.
Underrated : .hack//whatever , Switch, Majin Tantei Neuro, 100 stories, Dogs, Loki Ragnarok.

48 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Sre 8 Dec 2010 - 11:09

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Loli ::Moram da se ubacim :3

Ne možeš po pojedincima govoriti za većinu. Konkretno - mislim na tvoju sestru.
Znam Alane, nekim delom se slažem sa tobom, ali nisu svi klinci takvi.

Kakve moja sestra ima veze sa bilo cim odavde? Ona se ne slika, at least nema toga na fejsu, u vc-u i polugola, pa ne vidim kako se ona uopste uklapa u ovu pricu. o:

A mozes ti pricati sta god hoces, iz razloga sto se osecas uvredjeno ili prozvano [kao klinka, ne.] ali sve generacije, sto su mladje, su gluplje. I to zakljucujem na osnovu posmatranja klinaca sa raznih strana.

Cast izuzecima naravno, kojih je malo.

Loli ::
Isto tako imas mlade ljude koji razumeju dosta toga ili su totalno clueless, mislim da je taj uzrast od 13, 14 godina sasvim dovoljan da bi se razumele dosta stvari.

. . .

Sve je relativno, slazem se da osoba koja ima 13, 14 godina nije potpuno zrela za neke stvari ali za gledanje anime-a to ne predstavlja veliki faktor (po meni).

Upravo tako. Wink
Uglavnom - mislim da je pointless da raspravljamo o ovome Very Happy. Kao što već rekoh nema smisla na osnovu pojedinaca raspravljati o celoj ganeraciji.

Neki ljudi su obdareni za matematiku, drugi za jezike, treći za štrikanje, četvrti za diskusiju, etc etc. Možda da probate da svet gledate iz drugog ugla, jer, uostalom, i vi ste nekad bili tinejdžeri. :3

Boze smesnog li smeha.

Evo, da nacrtam:
1) Poznato je da se intelekt, osecaj za logiku i shvatanje sveta [ja bih ga nazvao za 3D raspoznaju, lol] razvija dok starimo.
2) Poznato je da deca ne mogu u 10 godini shvatati isto kao sto ljudi shvataju u 20. [cast onim wonder kidovima koji nauce da racunaju logaritme u 5, ali koliko sam upoznat takvih nema ni ovde, ni u Srbiji].
3) Poznato je da se shvatanja menjaju [fakta 1.] sa godinama, upravo uslovljene razvijanjem zrelosti.

Tako da ne, nikako ne mozete tvrditi da anime, koji je jedan vid umetnosti [7- filma, tj. TV umetnosti] nije uslovljen necijom zreloscu i necijom sposobnoscu razumevanja.

49 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Sre 8 Dec 2010 - 12:03

synhro

Imperfect
Imperfect
^^Slažem se sa ovim.

Potrebno je dosta vremena de se isfilterišu ukusi, želje pa i ambicije, ništa drugo do normalni psiho-fizički razvitak. Realno, da bi se neko definisao kao osoba je potrebno nekih 19-20 leta. Primetio sam da svi pominju neke izuzetke, koji bi morali da se maknu iz ove priče, jer o njoj ima smisla pričati samo u celosti.

Nema potrebe da se vi mlađi osetite uvređenim zbog toga, niko vas ne smatra manje vrednim ili da sumnja u vas, jednostavno ne možete da požurite odrastanje.

.

50 Re: Most Overrated / Underrated Animes taj Čet 9 Dec 2010 - 9:19

Swain

Tenshi
Tenshi
Bloodbath ::
Underrated : .hack//whatever , Switch, Majin Tantei Neuro, 100 stories, Dogs, Loki Ragnarok.
Oh and, zaboravih Night Head Genesis.

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 2]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | © PunBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Napravi blog