Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 4]

1Predlozi/Pitanja Empty Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 9:32


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Na Alanov zahtev. Very Happy

2Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 9:40


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Da prebacim u odgovarajucu temu. xD

Znaci, ne mogu se kroz skolovanje nauciti nove magije, ako nisu vec ispisane u onoj temi?

I ako je tako, da li ce se magije u ovoj temi: https://anime-serbia.forummotion.com/t2722-moi-i-oprema vremenom povecavati? Tj. povecavati se raznovrsnost.

3Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 9:45


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Videcemo kako ce se RPG razvijati ali bolje to pitaj Enko, ona je glavna Very Happy .

4Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 9:50


Oneko

Oneko

Dreamer
Dreamer
@Enko

Ime najblizeg susednog kraljevstva/drzave ?

Koliko godina traje skolovanje u Magehollow-u ? (sa koliko krecu)
Malo vise info o skoli, please. (Npr. koliku slobodu kretanja van grada imaju ucenici ? Da li zavisi od godina ? Da li samo danju smeju da budu van skole ?)

Da li ce biti postavljena lista cudovista i njihove lokacije ?
Money system ? Da li ce samo biti gold ili ?
Da li cemo imati bonus events ?

I have so many questions @_@ Bas sam se zaneo *_*

5Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 10:08


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Ja ti mogu odgovoriti na neka. Predlozi/Pitanja 543999 Za ostala moras cekati teta Enko. Very Happy

Ime najblizeg susednog kraljevstva/drzave ?
Sve je izmisljeno, ali ne znam kako je to Enko zamislila. Very Happy

Da li ce biti postavljena lista cudovista i njihove lokacije ?
Da, u temi Obavestenja ce pisati sve. Predlozi/Pitanja 543999

6Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 11:55


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Oh, you people, so many questions.

@Aco:: Polako, rp je tek poceo. Mislim da bi bilo previse komplikovano dati 15 moci po klasi u startu. Naravno osim tih moci likovi mogu koristiti i obicne udarce macem, stapom il sta god imaju. Ako bude veliko zainteresovanje i ako dosta clanova bude trazilo vise moci onda ce se lista produziti.

@Demir:: Nisam toliko duboko ulazila u svijet. Ako hoces da tvoj lik potice iz neke druge drzave [pretpostavljam da zato pitas], onda izmisli ti. Ali radnja ce se odvijati samo u Kaemmi.
Ucenici imaju potpunu slobodu kretanja u granicama grada, tj i danju i nocu. Oni koji zavrse skolovanje [5 godina] mogu da napuste skolu i grad sa dozvolom Headmastera. Ako odu ranije proglaseni su Drifterima, ali nisu gonjeni, ime im se brise iz skolskih registara i za Silverwald vise ne postoje.
Bice date informacije o cudovistima cija eliminacija je trazena. Ostatak jos nije razradjen. Kad sastavim mapu upisacu lokacije ostalih zvjeri, do tada imate potpunu slobodu da izmislite sta vas je napalo.
Money sistem - srebro, silver, nazovi kako hoces.
Imace svakakvih dogadjaja. Generalna ideja je da bude jedan glavni quest koji ce dobiti svi clanovi. A bonusni tj sporedni bi se mogli davati svakih 5-6 dana i moci ce ih raditi samo odredjeni broj clanova.

7Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 12:04


Rey

Rey

Leader
Leader
Imam i ja jedno pitanje, posto sam carobnjak, ja ako su mi spellovi na cd-u (cooldownu) ja onda mogu da koristim obican shoot da ispalim nesto ili mora da mlatim nekog stapom? Posto ipak lovci npr imaju obican shot.

8Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 12:08


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
@Rey:: xD Ti si poseban slucaj i moraces da mlatis stapom.
Zezam se, znas kako u Dragon Age-u staff-ovi ispaljuju one projektile koji izgledaju kao da je neko povratio? E to ti je obican napad mejdžova.

9Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 12:13


Oneko

Oneko

Dreamer
Dreamer
Odlicno. Ako moj lik ima 18 god. koja je godina ? 3, 4, 5 ?

10Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 12:52


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
A nije fer, sva kul deca su dobrice.

Je li kasno da sad promenim charactera? Very Happy

11Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 13:04


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
@Aco:: Jes! o: Trebaju nam i negativci. Uostalom moj lik ce ti se pridruziti u Normountu, a i nekoliko Lovaca je tu.

@Demir:: Kao u srednjoj kod nas otprilike... to dodje cetvrta.

12Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 22:38


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Jedna stvar mi nije jasna: kako se određuje uspešnost određene akcije/napada/razgovora?

Npr.: ''Pera The Mage baca fireball na konja preko puta ulice, jer mu se ne sviđa kako ga je pogledao.''

Ko određuje (kako se određuje) šta se zatim desilo:
-''Pera The Mage je pogodio konja i uživa u napravljenom roštilju.''
-''Pera The Mage je promašio konja, ali je zato pogodio kafanu punu kršnih i sada besnih rudara.''
-''Pera The Mage nije lepo bacio fireball, pa je umesto konja zapalio sebi pantalone i na opšte zadovoljstvo cele konjske rase, sada se valja u koritu, gde oni piju vodu.''

13Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 23:08


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Sve zavisi sa kim se razgovara/bori. Ako se likovi bore medjusobno (a da neko kontrolise lika tj. da nije NPC) onda sami odredjuju sta se desava njihovim likovima. A ako se bore sa non player characterima sam odredjujes, bar ja tako mislim. Predlozi/Pitanja 543999

14Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 23:14


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
To mi je malo konfuzno (bar što se tiče borbi među nonNPC likovima), jer će uvek onaj, koji napada, sam odrediti da mu je napad uspešan, dok će, onaj koji se brani, sam odrediti da ga je napad promašio.

15Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 23:22


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Imas li bolji predlog Very Happy ?

16Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 23:43


Swain

Swain

Hikikomori
Hikikomori
Po tom pitanju, mogao bih ja da napravim mali random .exe sistem, samo ne znam kako li bi ga ubacili na forum.

17Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Uto 5 Jul 2011 - 23:45


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Treba da se smisli neki sistem, za sve akcije..nešto ne previše komplikovano, jer bez toga će svaki lik gledati da radi isključivo za svoju korist i neće ličiti ni na šta. Po meni je to bitnije i od priče i od magija/moći/opreme. Bez toga bolje i da ne počinjete uopšte.

Takođe, je problem i sa NPC likovima, jer kažeš da igrači takođe određuju njihove akcije.

Npr.:
''Pera The Mage je na prijemu kod kralja i pita ga da li želi da mu preda sva bogatstva i titulu.''
''Kralj je naravno pristao na to, jer je Pera The Mage tako kul lik.''

18Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 0:01


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Kome bi sinula ta ideja? o.O Niko neće pitati za to.

19Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 0:38


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
To je samo hipotetična situacija. Mislim da se ostavlja previše prostora igraču i neki prepredeniji (pokazuje prstom na sebe) bi mogli da iskoriste previše slobode, koja im je data. Very Happy

Što se tiče sistema i predloga za isti, neću da se pravim da znam previše o onlajn RPG-ovima, ali zato znam kako funkcioniše RL RPG.

Jednostavno, potrebno je da Game Master (ne znam kako se zove u onlajn RPG onaj koji kontroliše igru) ima ogroman uticaj na to kako se priča razvija i šta rade igrači. U igricama kao i u RPG-u koji bi igrali sa drugarima, postoji jasan sistem, kroz koji se sve filteriše, ali je on previše komplikovan da bi se preneo na onlajn RPG. Previše ste se fokusirali na priču i magije/sposobnosti, a premalo na funkcionisanje svega toga u praksi.

Realno je nemoguće ubaciti sposobnosti tipa strength, dexterity i ostale karakteristike likova u onlajn RPG, zato predlažem (predložio sam nešto slično u prošlom pokušaju RPG-a) da se uvede samo jedna karakteristika, koja će se zvati difficulty i kontrolisaće je isključivo GM (onaj koji vodi igru i priču).

20Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 0:42


Swain

Swain

Hikikomori
Hikikomori
https://www.youtube.com/watch?v=ErF6o8Y3vvg
Recimo ovako nesto, ako vam se svidja, mozda bih mogao da ga prebacim u .swf format. Napravio za 2 minuta Predlozi/Pitanja 543999

21Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 0:46


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Swain ::https://www.youtube.com/watch?v=ErF6o8Y3vvg
Recimo ovako nesto, ako vam se svidja, mozda bih mogao da ga prebacim u .swf format. Napravio za 2 minuta Predlozi/Pitanja 543999

To bi bilo ekstra, kada bi svi učesnici videli taj ekran u realnom vremenu. Takođe, da svi vide ko klikće i za koju akciju. Nznam da li je to muguće.

Opet ostaje problem za ovu hipotetičku situaciju, ako taj program bude randomizovan.

''Pera The Mage je na prijemu kod kralja i pita ga da li želi da mu preda sva bogatstva i titulu.''
''Kralj je naravno pristao na to, jer je Pera The Mage tako kul lik.''

Jer, čak i da ima 5 randomizovanih odgovora, Pera The Mage ima 20% šansi da preuzme kraljevstvo i sva bogatstva. Very Happy
Ili u slučaju da Pera The Mage hoće da otvori prozor, postoji 20% šanse da u tome ne uspe, što je takođe nerealno.

22Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 0:54


Swain

Swain

Hikikomori
Hikikomori
To bi bilo dobro da sam znao ranije. Sada mi je malo kasno da podizem ceo server da hostujem aplikaciju sa dve slicice. Inace, sledeci put bih mogao da napravim celu onlajn RPG igru, bez ikakvih grafickih divljenja tbh.

23Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 0:59


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Zasto komplikovati? GM [game master] uvijek u forumskim RP-ovima kontrolise vece NPC-eve. Tj, ako je nedeljni zadatak ubiti zmaja, GM ce da roleplay-uje tog zmaja. Sad, najbolje bi bilo da GM bude neko ko ne ucestvuje direktno u RP-u. Jel ima neko takav da se javlja dobrovoljno? Ako nema, onda bolje da budu 2 ucesnika u RP-u koji ce kontrolisati zmaja ili neko drugo stvorenje naizmjenicno.
A da, i GM ima zadatak da kontrolise postove drugim igraca i brise nerazumne postupke. Sto se tice borbe izmecu likova to je vec do samih clanova, ali opet ce biti kontrolisano tako da se udarac ne moze izbjegavati 15 puta za redom.

24Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 1:20


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Da obrazložim moj predlog za sistem akcija, koji ne zahteva nikakav program, samo aktivniju ulogu ljudi, koji bi vodili igru (pretpostavljam Enko i Lolika, u nastavku ću označavati kao GM).

-Dakle, Difficulty.
Vrlo jednostavno, za svaku bitniju akciju igrača (krucijalni detalji priče, borbe, ubeđivanja, nadgovaranja, itd). GM će napisati post u kome će naznačiti difficulty level (nivo) za svaku od željenih akcija igrača.

-Skala Difficulty nivoa bi išla od 1 do 10.
Pri tome nivo 1 nosi sa sobom 99% šanse za uspeh (npr. otvoriti vrata), dok nivo 10 nosi sa sobom 99% šanse za neuspeh i rizikuje ogromnu štetu po svog igrača (npr.popiti piće na glavi ljutog zmaja, koji je se upravo pojavio).

-GM mora realno oceniti Diff akcije, koju igrač želi da uradi (otvaranje vrata ne može imati diff 10) i mora realno opistai uspeh ili neuspeh iste u skladu sa diff-om (težinom). Takođe, igrač ima potpunu slobodu da nastavi ili odustane od akcije, nezavisno od težine (može probati gore navedeno pićence na glavi zmaja, ali će mu kasnije GM opisati šta se desilo posle tog pokušaja, npr.: ''pošao si sa pićencem u ruci, ali se to nije svidelo zmaju, pa je ruka sa sve pićem u njoj, završila odsečena na zemlji'').

Evo hipotetičke situacije:

Pera The Mage: ''Hodam po uskom zidu, žonglirajući noževima.''
GM: ''Ta akcija je difficulty (težine) 7.''
Pera The Mage: (može da odustane od toga) ili ''Rešio sam da pkušam, skocentrišem se i krenem lagano.''
GM: ''Uspevaš da izvedeš prvih nekoliko koraka vrlo vešto, ali ti onda jedan nož ispada i blago te ubode u stopalo. Kako ti je to razbilo koncantraciju, padaš sa zida u ogradu i sav si ugruvan.''

25Predlozi/Pitanja Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 1:35


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
EnkoKasumi ::A da, i GM ima zadatak da kontrolise postove drugim igraca i brise nerazumne postupke. Sto se tice borbe izmecu likova to je vec do samih clanova, ali opet ce biti kontrolisano tako da se udarac ne moze izbjegavati 15 puta za redom.

Ovo ubija draž igre po meni, svako ima pravo na nerezonske ili lucidne poteze, pogotovu ako mu je karakter lika takav. Igrač je tu da pokuša, a GM je tu da mu obrazloži uspeh/neuspeh, kao i posledice njegove akcije.
Igrač ako želi, može pokušati da ubije kralja, npr. (zašto brisati post?), ali GM mu mora predočiti, koje su posledice toga, da će ići u zatvora na toliko i toliko i da neće moći danima učestvovati u priči.

Ne dopadaju mi se randomizovani uspesi i neuspesi, treba imati bilo kakvu definisanu strukturu (jednostavna, a korisna i fer prema svima).


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 4]

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions