Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Napiši novu temu  Odgovori na poruku

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 2 od 2]

26 Re: 4kids taj Ned 14 Avg 2011 - 1:53

synhro

Imperfect
Imperfect
AlanViBritannia ::Mogu samo da pitam nesto, ti zivis na Zemlji ili u svetu Jednoroga?
Ti stvarno hoćeš da ja umrem gušeći se sokom. Very Happy

Enivej, zaista je sve u komunikaciji i zdravom razumu. Da ne parafraziram već nekoliko puta pomenuto.

.

27 Re: 4kids taj Ned 14 Avg 2011 - 1:54

Kuroneko

Sensei
Sensei
Ala ti ideš u krajnosti Very Happy Ne bi dete umrlo od gladi ako mu roditelj posveti pažnju, uostalom u životu ne treba i neće sve biti divno, udobno i slatko, tako da žrtva roditelja koju si ti opisao može napraviti od deteta razmaženo stvorenje koje ne može da se snađe u životu.

28 Re: 4kids taj Ned 14 Avg 2011 - 2:06

Loli

Administrator
Administrator
Karijera i ljubav mogu zajedno, samo je pitanje volje. Znam da je tako, nemoguće je da neko stvarno nema vremena za decu pa im pušta crtaće, nego neće da se bakće decom pa da nešto kao što je TV da privremeno smiri dete. Za sve su krivi roditelji, porodica je okruženje iz kog se pored društva najviše uči. Onako kako roditelji uče decu, takva će deca i biti.
Znate onu priču o dve sestre, jedna uobražena i negativna, a druga uvek vesela i srećna, i kad ih je otac stavio u različite prostorije - jednu u onu sa svim što bi moglo da interesuje dete (igračke, tv, kompjuter, slatkiši, itd) a drugu u štalu sa govnima. Prva je posle 3 dana poludela, pokidala igračke, etc etc, a druga je rekla: "ako ima govana, mora biti i ponija".
Jesam ja mala i sve, ali razumem mnoge stvari ali ne i roditelje koji se žale na decu a ne čine ništa da to zaustave.

Mnogo sam skenula sa teme, dosta je. :|

WHEN YOU LOOK AT ME, WHAT DO YOU SEE?

29 Re: 4kids taj Ned 14 Avg 2011 - 2:10

Gost

Gost
AlanViBritannia ::Mogu samo da pitam nesto, ti zivis na Zemlji ili u svetu Jednoroga?

Aha, znaci bolje je da dete pametno umre od gladi, nego da glupo zivi. Veoma... radikalno misljenje. Tebe treba za predsednicu... Afrike.

А да ја тебе нешто питам : какве ово везе има с темом, односно какво је ово суптилно вређање? Rolling Eyes

Заиста ми је нејасно на основу чега си дошао до закључка да Куронеко живи у свету једнорога, односно да је боље да дете паметно умре од глади него ли да глупо живи. Апсолутно си промашио поенту њеног пост-а и извео сасвим двадесету аналогију добијену на конту твојих ставова, а не онога шта је Куронеко писала. Rolling Eyes

Уосталом, ако ти је нешто било нејасно - могао си да поставиш питање на конту тога на шта се њен пост односи уместо да одлазиш у дебелу крајност започињући апсолутно непотребну расправу.

Такође, нико овде не осуђује седење испред телевизора. Сви смо тако одрастали и то је део наше културе двадесетог - двадесет и првог века, али то не значи да би родитељима требало да буде тешко до те мере да се читаво васпитање ослања на седење испред телевизора, односно заглупљивање. Ако већ имају телевизор, могу га продати па неће умрети од глади What a Face

30 Re: 4kids taj Ned 14 Avg 2011 - 2:15

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
@ Loli:
Stavio sam u zagradu da se moje misljenje odnosi na psihicki normalne osobe. Znaci osobe koje vole svoju decu, a ne one koji ne mogu ocima videti svoju decu. Very Happy

@ Kuroneko:
Da, teram u krajnosti, slazem se. Ali otvori oci i pogledaj. Svako dete zeli da ima igracku, da jede sta voli, da pije sta voli, nosi sta voli. Zeli da ide na more i na planinu. Zar nije tako? Pa nije li bolje detetu to priustiti? Ili treba porodica da zivi u kutiji pod mostom i da se mnogo voluuuuu?

@ clueless:
Lmao, kaki sam nindza, izvrsavam atentat i kad ne planiram!

@ Onime:
Ja imam jako jake [lol] zivce, ali zaista te molim, MOLIM da citas bar 2 posta unazad.

Da ti sumiram:
1) moj prvi post u ovoj temi o Ljubavi i Karijeri.
2) Kuroneko kaze da to nije tacno.
3) Ja je pitam je li ona realna?
4) Profit.

E, da.

Onime no Kyo ::ц) Молим те, немој писати о академији или било чим што се уврстава у исти домен, а поготово не Куронеко, особи која има своју књигу и која је завршила филологију. What a Face

Da iskoristim sad ja varijaciju ovog.

WORLD OBEY ME.
Kako se usudjejete da mislite da ste bolji od mene koji citav zivot izucava ekonomiju! I AM SO BUTTHURT NOW MY BUTT HURTS!

31 Re: 4kids taj Ned 14 Avg 2011 - 2:16

Loli

Administrator
Administrator
A da, i to, nego roditelji umesto da kupe hranu (ovo sam lupila, umesto hrane može i bilo šta drugo) oni kupuju cigare i onda se žale na finansijske situacije Embarassed

32 Re: 4kids taj Ned 14 Avg 2011 - 2:23

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Ali, to opet nisu normalni roditelji. Ono, bar ne 100% normalni.

Ali ja opet moram stati na stranu roditelja. [Au, moram da pravim dete, gotovo]
Ako neko ima mogucnosti da sebi kupuje bilo sta sto njega cini zadovoljnim, sto to da ne ucini? Naravno, one koje si ti navela, koji kupe cigare pa se zale na bedan zivot, osudjujem! Ali one koji sasvim dobro izdrzavaju svoju decu, sto ne bi imali pravo da kupe nesto sto oni vole?

Sa druge strane, trovanje rodjene dece cigarama je sasvim za osudu.

33 Re: 4kids taj Ned 14 Avg 2011 - 2:25

Kuroneko

Sensei
Sensei
Onime, kao da se ja mnogo nerviram zbog toga što me je ta osoba pitala to što me je pitala Very Happy Prepoznam materijalistu na kilometar

Da, teram u krajnosti, slazem se. Ali otvori oci i pogledaj. Svako dete zeli da ima igracku, da jede sta voli, da pije sta voli, nosi sta voli. Zeli da ide na more i na planinu. Zar nije tako? Pa nije li bolje detetu to priustiti?

Naravno, i onda stvoriš razmaženog idiota koji baca tantrume kad god mu nešto nije po volji. Roditelji su tu da odgaje i vaspitaju dete, ne da mu udovoljavaju.

34 Re: 4kids taj Ned 14 Avg 2011 - 2:26

Loli

Administrator
Administrator
Naravno, tu se i ja slazem, ali 'normalnih' roditelja je jako malo. Nazalost.

Nego, dosta rasprave na ovu temu, izgubila se poenta vezana za 4kids, nastavite u chat temi (ako imate sta x).

35 Re: 4kids taj Ned 14 Avg 2011 - 2:30

Gost

Gost
@Alan : Не ради се о томе ко је шта писао већ о томе да си ти отишао у дебелу крајност која је гора и од генерализације. буквално као да си поставио ''љубав'' или ''каријера'' као да уопште не постоје алтернативе.

Апсолутно ми је јасно на шта си мислио, и ја сматрам да је монетарни систем једна велика глупост, али апсолутно не подржавам испуњавање материјалних добара насупрот оним стварима које красе човека, а то су самилост, љубав, емоције, односно само постојање човека. Дакле то ''помири се с судбином, не може се променити свет'' је нешто шта никада, али никада нећу подучавати своју децу :] једноставно, није потребно много па да нечија жеља подстакне нечију вољу за променом.

Постоји велика разлика између волети и желети, а детету не б итребало испуњавати сваку жељу зато што то доводи до размаженог детета које ТЕК ОНДА неће умети да се адаптира свету и околини већ ће стално сматрати да све мора бити онако како замисли, а када то не буде успело долази период тешке депресије и одбијања комуникације, одбијања разумевања као и страха од неуспеха. То није живот за дете.

36 Re: 4kids taj Ned 14 Avg 2011 - 2:38

Loli

Administrator
Administrator
Meganekko ::Nego, dosta rasprave na ovu temu, izgubila se poenta vezana za 4kids, nastavite u chat temi (ako imate sta x).

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 2]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Napiši novu temu  Odgovori na poruku

Dozvole ovog foruma:
Možte odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | © PunBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Posedujte blog