Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1No.6 Empty No.6 Sub 23 Jul 2011 - 9:20


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
No.6 28999l

The story takes place in the ideal city "NO.6" in 2013. Shion was judged as having "highest-ranked intelligence" when he was two years old and was allowed to live in the luxurious area "Cronos".

On his twelfth birthday, he met a beautiful boy called "Nezumi," who had escaped from a reformatory. Shion protected him, but the Public Security Bureau deprived Shion of all his privileges and expelled him from Cronos to "Lost Town".

Four years after the banishment, a mysterious accident leads Shion to the secret of the city NO.6.

Zasto su shounen-ai fanovi foruma spali samo na mene?
Anyway, ako volite BL hintove, ovaj anime morate gledati. Ali, i ako ne volite, jer prica obecava za sad. Anime koji kod mene ima najvecu ocjenu ove sezone i za koji imam visoka ocekivanja.
Za sad su izasle samo dvije epizode, pa prica nije mnogo odmakla. Uglavnom, po settingu podsjeca na Fractale i Loups=Garous, tj, radnja se odvija u utopiji, gradu koji izgleda savrseno bezbjedno dok odjednom ne pocne napad pcela parazita. Prati dva lika, Nezumija [odbjegli robijas/terorista koji je jedva docekao krizu u gradu] i Shiona [smotanog studenta koji je Nezumiju u djetinjstvu pomogao]. Necu vise spojlovati, koga interesuje nek gleda, ja preporucujem svima.

2No.6 Empty Re: No.6 Sub 23 Jul 2011 - 9:25


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Planirao da gledam, ipak je to Bones na Noitamina bloku. Al kad si spomenula Fractale, smanjila mi se zelja da gledam.

3No.6 Empty Re: No.6 Sub 23 Jul 2011 - 9:37


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
On-Hold. Gledacu kasnije.

4No.6 Empty Re: No.6 Sub 23 Jul 2011 - 10:47


Tem-san

Tem-san

Tenshi
Tenshi
Gledam, sviđa mi se. Njih dvoje me nekako podsećaju na Sasukea i Naruta o.O kad su još bili friends i to.
But anyway, izgleda da će biti dobar. Ali pčele /dislikes D:

5No.6 Empty Re: No.6 Pon 19 Sep 2011 - 9:13


Kisaki

Kisaki

Empress
Empress
Na pocetku nisam imala blage veze sta se i zasto se desava pa mi stojalo on-hold neko vreme, ali naravno cim je na pocetku takvu red je da ima dobar kraj, sto i ima (tj. kako za koga).Da mi je neko rekao da ce ovo dvoje da se zblize onoliko ne bih mu verovala.Also, naaajzad muski yandere~ <3
https://2img.net/r/ihimizer/img822/391/vlcsnap2011091010h32m54.jpg

6No.6 Empty Re: No.6 Pon 19 Sep 2011 - 9:18


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Ovo mi je bio najbolji anime sezone. Mnogo slatki likovi, a i ozbiljnost price me iznenadila.
Spojler:
8/10 ~

7No.6 Empty Re: No.6 Pon 19 Sep 2011 - 9:24


Kisaki

Kisaki

Empress
Empress
Ooooh postoji novela :O
Ja dadoh 7.Na pola animea bilo 6 xP
Spojler:

8No.6 Empty Re: No.6 Pon 19 Sep 2011 - 9:29


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
Je l' može jedan konstruktivan post bez spojlera? Very Happy

9No.6 Empty Re: No.6 Pon 19 Sep 2011 - 9:29


corwin_r

corwin_r

Hikikomori
Hikikomori
Well, po prici moje ortakinje koja je upoznata sa radnjom novela, Shion je bio zaista yandere u noveli i Nezumi se plasio njega. Sto se tice Safu, slazem se, mozda nije to trebalo tako i mislim da je svima bilo zao nje, posto se devojka bas trudila.

As to sta se desilo u epilogu, Nezumi je navodno napustio Shiona zbog onoga sto se desilo u tom zatvoru. Navodno, mislio je da ga njegov uticaj kvari ali su se dogovorili da ce se naci opet nekada tako da derp.

Meni je smetalo to sto je anime bio previse fast paced, neke stvari su povrsno objasnjene, tako i pojava sumskog naroda i njihove boginje Elyurias. Nije najbolji anime sezone imo ali je solidan/dobar svakako. 7/10 od mene

Edit: Scena kada pas doji bebu je ujedno bila najogavnija i najtoplija scena roditeljske brige. Osecanja su mi pomesana po tom pitanju. Also Dogkeeper je bila <3.

10No.6 Empty Re: No.6 Pon 19 Sep 2011 - 9:49


Tem-san

Tem-san

Tenshi
Tenshi
I meni je žao Safu. Jako su mi retardirani fanovi koji mrze Safu jer im sprečava yaoi.
I nije mi jasno zašto je Nezumi otišao tek tako
Spojler:
mogla bih da čitam novelu, kažu da je mnoogo bolja od animea.
I meni fave anime sezone, pored BL priča je jako dobra kao i likovi. I još priča o savršenom gradu koja ne fejluje.
Likovi su se baš dobro razvili tokom tih 11 epizoda, npr. Shion, od nekog uzornog deteta do veoma jake osobe na kraju.
8/10

11No.6 Empty Re: No.6 Sre 21 Sep 2011 - 16:50


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Pocetak je bio super. Setting je bio odlican i dosta me podseca na knjigu 1984 zbog te fake utopije. Sad, nije skroz kao u toj knjizi al meni nekako deluje slicno. Malo je bilo wtf kad su banovali Sion i Karan zato sto je Sion, dete od 12god, pomogao Rat. Ono like, to je dete, dete ce da pomogne vrsnjaku u nevolji. Al dobro, takav je setting, cim su i decu
Spojler:

Likovi kao likovi, Sion je bas kao Naruto, smor nad smorevima. Glup da je i Ichiku iz IS zajebo. A sad, Rat je bio donekle cool lik iako je meni vise licio na tsundere nego na yandere. Za razliku od cura, muski tsundere deluje nekako nasilnije. Ipak nije isto kad cura udara i kad muskarac udara. Ne razumem se toliko u te dere, cisto povrsno. Dogkeeper je smarala ponekad "I WILL SURVIVE YOU WON'T BURY ME" al je bila zanimljiv lik. Safu, nadam se da nije takva i u noveli, ali u animeu je bas smarala. Bas bukvalno sluzila da pokazu da je Sion gay.

Tok radnje i nije najsjajnije isao. Prvih 7epizoda su samo bacali random informacije da bi sve to objasnili za 3-4min u jednoj epizodi i to povrsno. Al dobro, likovi i setting su bili dobri. Posle je dosao i kraj. Te tri poslednje epizode su bile zanimljive posto se tad i saznaje (vise pokazuje) sta se zapravo desava i vidi koliko su zli/brutalni etc. Moram reci da se Sion dobro drzao u onom delu sa
Spojler:

E sad, iako su vecinom male stvari, al nekako mi zapale u oci. Recimo tokom borbe izmedju Rat i Dogkeeper, Rat je oborio Dogkeeperku dole i drzao noz kod njenog vrata i svi psi su stali i prestali da napadaju. Razumem da psi vole Dogkeeperku, ali ne znam da li su toliko pametni da shvate da je u opasnost i prekinu napad. Logicnije bi bilo da ga svi napadnu i rastrgnu. Oh well, minor things don't bug me. Koji je anime pa 100% logican haha.

Takodje, ili sam dumb, ili sam spavao, ili jednostavno nema smisla, ali onaj kraj mi uopste nije bio jasan.
Spojler:

Tokom cele serije, ocena je varirala 6-7, al nakon kraja jednostavno ne mogu 7 da dam. Da je
Spojler:
mozda bih cak razmisljao i 8 da dam, al me razocarao na samom kraju. Tako da 6/10.

P.S. Is it just me ili anime i nije toliko BL orijentisan? Iz raznih prica, kao i odavde sam procitao da je anime pederisanje, al ono, sem Rat being tsundere yandere whatever i nije toliko bio BL orijentisan, a to su par scena. A poljupci i nisu toliko BL bili. Da je BL onda bi Rat zezao Siona pa bi ga na skroz gay nacin poljubio (my view of BL). Ovako ne znam, not gay to me, caje Onii-chan no Koto Nanka Zenzen Suku Janain Dakara ne imao vise BL momenata. Taj BL talk samo odbija ljude od gledanja inace. Cak mi je Milica rekla da mi se nece svideti anime lol. A eto, svideo mi se samo sto me kraj razocarao.

P.S.S. Nadam se da nisam slucajno napisao nesto previse "spojlerasto" a i spojler tagovi bukvalno unistavaju izgled texta pa izbegavam da koristim previse cesto, samo kad je u pitanju smrt i slicno.

12No.6 Empty Re: No.6 Uto 13 Dec 2011 - 4:26


Circus Diabolique

Circus Diabolique

Akuma
Akuma
Ovaj anime je jedan od malobrojnih za koji nisam bila u fazonu "...blah". I nisam se prevarila. Very Happy prica je touching, ne toliko dobra, ali touching i realisticna i likovi su dobro odradjeni. ;-; ost je super, na kraju sam cak i plakala.


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions