Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Kakve vise volite?

Evolucija anime opening-a Vote_lcap67%Evolucija anime opening-a Vote_rcap 67% [ 4 ]
Evolucija anime opening-a Vote_lcap33%Evolucija anime opening-a Vote_rcap 33% [ 2 ]
Ukupno Glasova : 6


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Evolucija anime opening-a Empty Evolucija anime opening-a Pet 5 Avg 2011 - 2:45


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
60ih:
70ih:
80ih:
90ih:
00s:
2011:

Jasno se vidi kako je tok isao. Kako su godine prolazile tako su se menjali i zanrovi, da bi stigli do danasnjih pop i ponekad (jako retko) metal pesmi. Nekada je bilo jako cesto da je opening pesma pravljena bas za anime tako da sadrzi termine i stvari iz anime (poput westernih). Ali od 90ih se to vec odbacivalo i koristile su se normalne pesme, dok je pocetkom 21. veka skroz izbaceno. Javi se ponekad neki anime u tom fazonu, al to su uglavnom ili remakeovi, ili je radio neko ko je radio naslove u 80im (npr King Gainer). Ili jednostavno peva pesmu Jam Project (kod njih su uglavnom takve pesme, al ne obavezno). Al se danas bas odbacilo to i uglavno cujemo samo neku pop pesmicu sa animacijom koja prikaze likove. Nikakve emocije nema. Ponekad kod seinen-a ubace i neku metal pesmu, al je retka stvar (like jednom godisnje mozda). Naravno, nije samo pop tu. Javi se ponekad i neka cool hip hop pesma tipa Super Shooter (Gantz OP) ili od Nujabes Battlecry (Samurai Champloo), ali previse je pop pesmi. I sad, pop varira od jednog pevaca/pevacice do raznih boybandova. Samo uporedite prvih 5 One Piece openinga sa zadnjih 5.

Pa, sta se masi svidja? Kad ubace random pesmu ili kada je pesma vezana za anime? Istina je da mnogi preskacu opening-e bilo da su im zanimljivi ili ne, al nekako je to vazan deo celog animea, ipak je OP koji u 80% slucajeva privuce paznju gledaoca.

2Evolucija anime opening-a Empty Re: Evolucija anime opening-a Pet 5 Avg 2011 - 3:14


Rey

Rey

Leader
Leader
Meni je iskreno svejedno dok je opening odlican, poput Darker Than Blacka, tamo su openinzi obicne pop pesme dok je animirana sekvenca odlicno uradjena, thus the perfect opening, isto je tako i sa ostatkom mojih omiljenih animea.
Mada kad su dubovi u pitanju ili nesto western uglavnom ne volim kada su teme bas o crtanom ili animeu, jer zvuci glupo tipa "You're my friend I'll fight for you" i tome slicnim stvarima, sto meni nije mnogo dobro, mada u originalnom dubu tj japanskom oba zvuce dobro, jer nemaju one "kiddy" pesmice na pocetku.

3Evolucija anime opening-a Empty Re: Evolucija anime opening-a Pet 5 Avg 2011 - 3:20


Tem-san

Tem-san

Tenshi
Tenshi
lol idgaf o_O
Meni je svejedno, nekad će mi se svideti jedno, nekad drugo, zavisi kakva je pesma, a da li je vezana za anime ili nije, nije mi važno.

4Evolucija anime opening-a Empty Re: Evolucija anime opening-a Pet 5 Avg 2011 - 3:44


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Rey ::Meni je iskreno svejedno dok je opening odlican, poput Darker Than Blacka, tamo su openinzi obicne pop pesme dok je animirana sekvenca odlicno uradjena, thus the perfect opening, isto je tako i sa ostatkom mojih omiljenih animea.
Mada kad su dubovi u pitanju ili nesto western uglavnom ne volim kada su teme bas o crtanom ili animeu, jer zvuci glupo tipa "You're my friend I'll fight for you" i tome slicnim stvarima, sto meni nije mnogo dobro, mada u originalnom dubu tj japanskom oba zvuce dobro, jer nemaju one "kiddy" pesmice na pocetku.

Pa da, recimo Dragon Ball OP je prilicno cool, al zato engleski op za One Piece...YAYO YAYOO. Yeah, engleski OP su uglavnom dumb (ne uvek, al uglavnom).

@Tem
Pa, sta znam, opening je vazan sastojak za dobar anime. Kad cujem OP kao sto je ZZ Gundam OP, dobijem utisak koliko je ozbiljan anime. Sve je srs business. Takav OP uglavnom sadrzi emocije serije. Recimo Ideon OP je govorio bas o mocima Ideona. Sta je na kraju bilo? Pa to sto se u OP pevalo.
Ovi novi naslovi nemaju vise to. Samo obicna pesma. Emocija nema posto je obicna pesma ubacena u animeu. Jeste da se pesma ponekad posebno snima za anime, al nije to to.

5Evolucija anime opening-a Empty Re: Evolucija anime opening-a Pet 5 Avg 2011 - 4:03


Gost

Anonymous

Gost
/watch?v=LKxWl4PcBY4

/watch?v=He9-p7f3DEA

Evolucija anime opening-a 4174588314

Мени је битно да добро, тј. одлично звучи. OP су ми апсолутно свеједни и никада их не гледам као нешто што је баш везано за аниме већ као неки алтернативни свет, односно алтернативни приказ Аниме-а, тј. ликова истих. :]

Раније Аниме-и нису били толико распрострањени, односно популарни, а данас је донекле и уметност правити OP. Ипак, у већини случајева то је типично промовисање бендова, покушај ширења културе.
У суштини памтим сваки OP Naruta, односно Bleach-a.
Музика ми је изузетно битан аспект једног Opening-a, али уколико је мелодија фина за моје уши - пролази.

6Evolucija anime opening-a Empty Re: Evolucija anime opening-a Pet 5 Avg 2011 - 4:51


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Nekako mi je fascinantno kako su openinzi prosli kroz sve faze zivota. Dobro, skoro sve.

Mislim, imamo decurliju koja vristi u openingu iz 60ih, onda dodje MANRY MAN koji urlice i na kraju ga zameni gay bend ili devojka koja peva pop.

Wow, evolution.

On Side note:
Au jebote, nisam video ruzniji crtez od Oni-chan sranja. Zajebali su i One Piece.

7Evolucija anime opening-a Empty Re: Evolucija anime opening-a Sre 10 Avg 2011 - 2:52


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Ja OP gledam samo u prvoj epizodi, jedino ako je nešto famozan gledam svaki put, ovako uglavnom premotavam. Evolucija anime opening-a 3616433288
Meni se skoro svaki od ovih novih sviđa, to je moj komentar. Evolucija anime opening-a 3616433288
Ali dobro, ja i jesam takva osoba kojoj se relativno sve svidi, tako da. Very Happy

8Evolucija anime opening-a Empty Re: Evolucija anime opening-a Sre 10 Avg 2011 - 4:18


BubbleDreams__

BubbleDreams__

Akuma
Akuma
Meni i nije toliko važan OP, zato što traje minut-dva. Ako mi se neki svidi, onda ga gledam na svakoj epizodi.


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions