Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 3]

1Higurashi No Naku Koro Ni Empty Higurashi No Naku Koro Ni Uto 29 Sep 2009 - 6:09


Dylis

Dylis

Leader
Leader
Higurashi No Naku Koro Ni 19634

After moving into the quiet town of Hinamizawa, Maebara Keiichi spends his days blissfully in school often playing games with his local friends. However, appearances can be deceiving. One fateful day, Keiichi stumbles upon news of a murder that had occurred in Hinamizawa. From this point on, horrific events unfold in front of Keiichi, as he soon learns his close friends may not be all that they seem. Based on the amateur mystery game by 7th Expansion, the story is told in a series of different scenarios.



Poslednji izmenio Shannon dana Ned 14 Mar 2010 - 6:36, izmenjeno ukupno 1 puta

2Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Uto 29 Sep 2009 - 7:27


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Nije, lol.

3Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Sre 30 Sep 2009 - 4:50


Linou

Linou

Leader
Leader
Ja sam gledala....Extra anime....Rena mi je omiljeni lik.............

Evo nesto vise o animi:

Higurashi No Naku Koro Ni Higurashicover

Da li se nekad zapitate „Ima li nečeg što dosad nisam video/la? Nešto novo, inovativno, zanimljivo?“
Ovo pitanje sebi postavlja svako ko je relativno nov na polju AniManga umetnosti, te bi jedan od predloga za „šta apsolutno treba pogledati“ svakako bio ovaj anime.


Preveden, naslov glasi „Kada večernji zrikavci zaplaču“, što aludira na detalj zvukova japanskih zrikavaca kroz ceo anime. Naime, nastao je po priči zvučnih novela iz kompanije 7th Expansion, a doživela i dolazak druge sezone, igranog filma, jednog TV specijala, treće sezone u vidu pet OVA-a, a u pripremi je i drugi igrani film. Priča se vrti oko grupice dece u omanjem naselju zvanom Hinamizawa. Godina je 1983., ili Showa 58. Centralni element priče jesu misteriozni slučajevi koji se dešavaju svake godine na Dan Ispiranja pamuka, jedinog mesnog praznika. Već pet godina se dešava da jedna osoba umre, a jedna da nestane. U samom početku radnja se fiksira na mladog Maebaru Keiichija koji ima na umu da reši enigmu oko ove jezive mesne tradicije, iza koje se krije mali milion faktora koji su podjednako eminentni, a i podjednako jezivi.

Higurashi No Naku Koro Ni BROJ1

Vlast u selu drže tri velike porodice – Kimiyoshi, Furude i Sonozaki. Prva porodica daje seoskog predsednika, mada je cela unutrašnja vlast u rukama porodice Sonozaki, koja ima epitet „lokalnih yakuza“. Za Furude porodicu se kaže da vode poreklo od samog Boga Hinamizawe – velikog Oyashiro-a. No, život u selu se odvija relativno normalno, s tim što škola funkcioniše po sistemu „svi razredi u jednoj učionici“ usled relativno malog broja učenika. Postoji i seoska klinika, hram Velikom Oyashiro-u, kao i odlagalište za ritualno oruđe. Pete godine zaredom, opet se dešava jedno ubistvo i jedan nestanak, i prvi put je Maebara Keiichi umešan.

Higurashi No Naku Koro Ni BROJ2

Radnja je podeljena u šest poglavlja -Onikakushi-hen (Otklonjen od bauka), Watanagashi-hen (Ispiranje pamuka), Tatarigoroshi-hen (Ubijanje kletvom), Himatsubushi-hen (Gubitak vremena), Meakashi-hen (Otvaranje očiju) i Tsumihoroboshi-hen (Iskupljenje). Svako od poglavlja ima svoju priču, a prva tri imaju i svoju misteriju i svoju verziju te pete godine u Hinamizawi.

Higurashi No Naku Koro Ni BROJ3

Naime, jedan od podelemenata u ovom animeu jeste svakako krv i morbidne, ubitačne scene stoje kao zaštitni znak celog ostvarenja, kao i neprevaziđeni izrazi lica od kojih se ledi krv u žilama. Sam prelaz likova od blagoveselih mladića i devojaka do paranoičnih i histeričnih psihopata ostaviće vas prikovane za ekran dok gledate šta će biti dalje, a misteriozna i istražiteljska podloga ovog ostvarenja navešće vas na razmišljanje i dovesti nove zaplete koji će vas zapanjiti u krajnjem ishodu. Naravno, ništa ne bi bilo tako lepo uklopljeno bez pogodne muzike. Za uvodnu špicu se vokalno pobrinula Shimamiya Eiko a za odjavnu Rekka Katakiri, dok su zvučni efekti zapanjujući, uz gorepomenute zvuke večernjih zrikavaca.
Naravno, ima rupa u priči, kao i pojedinih trenutak a koji deluju pomalo dečije, ali sve u svemu, ovaj anime vredi pogledati, tako da od mene sve moguće preporuke i relativno velika pohvala.

Crtež/animacija: 8/10
Priča/likovi: 9/10
Muzika/glasovi: 8/10


Konačna ocena : 8.33 – visoka ocena za visok kvalitet.
I za kraj, citat iz samog animea:
“Da li ti se desilo nekada da čuješ u noći nekog kako ti hiljadu puta kaže ‘Izvini’? ”
Ryugu Rena

4Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Sre 30 Sep 2009 - 21:51


Aske

Aske

Akuma
Akuma
epizoda ima 24 ili 26, tako nešto, ne mogu se točno sjetiti, ali definitivno je vrijedno tih epizoda. pogledao sam i prvu i drugu sezonu i stvarno svima preporučujem da pogledaju ovaj anime.

5Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Sre 30 Sep 2009 - 22:14


Marionette

Marionette

Leader
Leader
nisam gledala ,ali deluje zanimljivo...

6Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Pet 30 Okt 2009 - 22:39


Itachi's lil sis

Itachi's lil sis

Tenshi
Tenshi
gledam anime,mnogo ye dobar,ali ima malo killowanya
ocena: 7/10
nay lik:shion

7Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Ned 1 Nov 2009 - 6:40


Dylis

Dylis

Leader
Leader
Ja sam odgledala obican,posle cu Kai i Rei.

Inace, obican ima 26 ep, Kai 24,i Rei 5-6,tako nesto. Naj lik: Rena i Keiichi x3

8Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Ned 1 Nov 2009 - 6:42


Goku

Goku

Leader
Leader
Da li uopste neko zna sta vaj naslov znaci-a?

9Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Ned 1 Nov 2009 - 6:46


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
^"Higurashi no Naku Koro ni" znachi "Kada cvrchci zaplachu"

10Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Ned 1 Nov 2009 - 6:47


Goku

Goku

Leader
Leader
ok onad...ali kladsim se da vise od 50% srba koji gledaju ovaj anime nemaju pojma sta naslov znaci....

11Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Sre 4 Nov 2009 - 6:48


Маслачак

Маслачак

Fun like Violence
Fun like Violence
Woho ja sam gledala Higurashi No Naku Koro Ni 3616433288
Extra je ^^
Laaaajk Higurashi No Naku Koro Ni 3616433288
I drugi je na mojoj anime listi xPP

Fave su mi Rena, Rika i Ken-chan x3

12Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Čet 5 Nov 2009 - 8:29


Hollow Scream

Hollow Scream

Sensei
Sensei
Gledate zle anime u vashim godinama XD

Pogledao prvu sezonu i nisam mogao vishe, nije bash za moj ukus, plus crtez likova me je prilicno izbacivao iz takta. Priznajem da je kraj anime bio fantastican, ali to je bilo to sto se tice toga animea i mene.

13Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Čet 5 Nov 2009 - 13:20


Маслачак

Маслачак

Fun like Violence
Fun like Violence
Naah....is there anyone who loves evil stuffz? T_T

14Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Čet 5 Nov 2009 - 13:30


Hollow Scream

Hollow Scream

Sensei
Sensei
Zavisi sta podrazumevash pod time. Ovo je psiho, bolesni klinci koji prave gadne stvari. Ne vidim zabavu u tome da gledam klinku koja se nabada na noz.

15Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Čet 5 Nov 2009 - 13:33


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
U tom sluchaju pogledaj odmah drugu sezonu. Daleko je bolja od prve i bice ti sve jasnije.

16Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Čet 5 Nov 2009 - 13:33


Маслачак

Маслачак

Fun like Violence
Fun like Violence
Manje vise ... mada ja sam ocekivala jezivije scene ... >.>
Ali 2 sezona je bolja...

17Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Čet 5 Nov 2009 - 13:39


Hollow Scream

Hollow Scream

Sensei
Sensei
Archer ::U tom sluchaju pogledaj odmah drugu sezonu. Daleko je bolja od prve i bice ti sve jasnije.

Jednostavno nisam fan ove anime, ali vidim da je masa jako ceni, nazalost nisam nasao to nesto u njoj da bi nastavi, tacnije nisam zainteresovan za otrica dalja.

Shiki x Rima <3 ::Manje vise ... mada ja sam ocekivala jezivije scene ... >.>
Ali 2 sezona je bolja...

Mene sada zarko zanima koje su tvoje omiljene anime? XD

18Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Čet 5 Nov 2009 - 13:42


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Nisam gledao. Preporucise mi par puta.. Mozda pogledam kasnije, nista u skorijim planovima.

19Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Sre 11 Nov 2009 - 0:26


Маслачак

Маслачак

Fun like Violence
Fun like Violence
Hollow Scream ::
Archer ::U tom sluchaju pogledaj odmah drugu sezonu. Daleko je bolja od prve i bice ti sve jasnije.

Jednostavno nisam fan ove anime, ali vidim da je masa jako ceni, nazalost nisam nasao to nesto u njoj da bi nastavi, tacnije nisam zainteresovan za otrica dalja.

Shiki x Rima <3 ::Manje vise ... mada ja sam ocekivala jezivije scene ... >.>
Ali 2 sezona je bolja...

Mene sada zarko zanima koje su tvoje omiljene anime? XD
Ima ih dosta Higurashi No Naku Koro Ni 3616433288
Bleach
HNKKN
EL
Soul Eater
Ninja Scroll
.
.
.

20Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Sre 16 Dec 2009 - 11:33


Prince Arthas

Prince Arthas

Tenshi
Tenshi
Evo malopre sam odgledao ovo ,,chudo", i dadoh mu ocenu 8.
Nz, ochekivao sam mnogo vishe od higurashi-a.Ai crtezh pojedinih likova mi se uopshte ne svidja (rika,rena...).
Mozhda odgledam kai, al' nisam siguran.

21Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Sre 16 Dec 2009 - 12:21


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
^Kai je mnogo bolji.

22Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Sre 16 Dec 2009 - 20:34


Dylis

Dylis

Leader
Leader
Stvarno?
Ja cu da gledam Kai, ali samo mozda. :3

23Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Čet 17 Dec 2009 - 3:58


Aske

Aske

Akuma
Akuma
meni nije kai bolji...

24Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Čet 17 Dec 2009 - 4:08


Marionette

Marionette

Leader
Leader
OMG!Ona devojka je pala sa zgrade!to je taaaako strava!prvo usporeno,a onda pada obicnom brzinom,i cuje se kako se rasprsti na sve strane....omg,obbo ovaj anime! :wow:

25Higurashi No Naku Koro Ni Empty Re: Higurashi No Naku Koro Ni Čet 17 Dec 2009 - 4:18


Aske

Aske

Akuma
Akuma
i ja ga obožavam ^^


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 3]

Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions