Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Devil May Cry Empty Devil May Cry Sre 30 Sep 2009 - 5:11


Linou

Linou

Leader
Leader
Devil May Cry 301qdfs

U dalekoj prošlosti demoni su napali ljudski svet. Bili su na korak do uništenja ljudskog sveta kada se jedan od najjačih demon Sparda zaljubio u ljudsku ženu Evu. Sparda je odbacio puteve zla i izabrao je da se bori za spas čovečanstva, na kraju je čak i uspeo da porazi Lodra Mundusa i vrati se u ljudski svet da živi sa Evom. Sa njom je imao 2 sina, blizance Dante i Vergil. Sparda je zapečatio portal za demonski svet ali bi sa vremena na vreme dolazilo do pukotina i nekolicina demona je uspevalo da prođe u ljudski svet. Sparda nikada nije prestajao sa borbom i u jednoj borbi je poginuo. Od tada je Eva u bekstvu sa dečacima i nikada se ne zadržava na jednom mestu. Posle par godina i nju demoni uspevaju da ubiju. Ovde se Dante i Vergil razdvajaju. Dante je rastao sa mržnjom u srcu i kasnije će postati najbolji lovac na demone, dok je Vergil otišao u svet demona da pronađe moć sa kojom će moći da postane njegov vladar.



Anime ima 12 ep (~ 4h) i gleda se u jedom dahu. Dante je otvorio privatnu radnju protiv paranormalnog po imenu Devil May Cry. Svaka epizoda predstavlja po jedan posao koji Dante prihvata. Primetićete da epizode nemaju veze jedna sa drugim i da ih možete gledati preko reda ali ovo važi do 10. epizode kada se svi poslovi slivaju u jedan i saznaćemo ko sve stoji iza demona sa kojima sa Dante borio, saznaćemo zašto je Dante bio na testovima i ko je taj poslednji demon kojeg će Dante poraziti u anime-u.



Kao što se i dalo očekivati anime nije pretrpan likovima. Ima ih svega nekolicina. Morrison, stariji vrlo inteligenti čovek koji Dante-u nalazi poslove. Patty, mala devojčica koju Dante i Morrison usvajaju posle prvog posla. Lady, žena lovac na demone, koja sa vremena na vreme radi sa Danteom. Trish, koja jako liči na Danteovu majku. Nju je stvorio Lord Mundus da odvede Dante-a u demonski svet, ali ona počinje da gaji osećanja prema Dante-u i zajedno ubijaju Lorda Mundusa. U ovom anime-u nema razvoja likova. Sporedni likovi su lepo urađeni ali najviše pažnje je posvećeno Dante-u, ali kao što pogađate ni on se ne razvija u toku anime-a nego se prikazuje ono u čemu je Dante najbolji. Dante je oprezan, arogantan, voli da se razmeće i ne trpi sr**a ni od koga. Takođe je dosetljiv i ima odgovor na svaku provokaciju. Ima zavist prema pici i sladoledu od jagode. U većini slučajeva uvek je nekome dužan pare a taj neko je uglavnom Lady. Dante je miran, staložen nikada ne pokazuje znake straha ali se lako iznervira. Kada se ne bori sa demonima onda se izležava, sluša hard rock ili spava iako je dan.



Jedina mana anime-a je plitkoća-slaba priča. Pošto Dante nema glavnog neprijatelja nema ni pozadinske priče, tako da je ovo jednostavno anime pravljen da se vidi koliko je Dante dobar. Ovo nije loša stvar, i svi ćete uživati u akciji, ali ako tražite nešto duboko sa porukom ovo nije anime za vas. Koliko je priča slaba, toliko su crtež i animacija dobri. Takođe i zvuk je na istom nivou kao i crtež i animacija. Treba napomenuti da svaka epizoda ima svoju pesmu.


Sta mislite o ovoj animi?

2Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Sre 30 Sep 2009 - 6:21


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Mrzi me sve da čitam...
Koliko epizoda ima ceo anime???

3Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Sre 30 Sep 2009 - 9:22


Prince Arthas

Prince Arthas

Tenshi
Tenshi
12 EP
OT:
Nisam gledao a i ne planiram, zbog priche

4Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Čet 5 Nov 2009 - 8:43


Hollow Scream

Hollow Scream

Sensei
Sensei
Dante is epic guy, watch this anime now!
I igrajte DMC igre obavezno XD

5Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Čet 5 Nov 2009 - 13:21


Маслачак

Маслачак

Fun like Violence
Fun like Violence
Gledala Devil May Cry 3616433288
Patty je likusa Devil May Cry 3616433288

6Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Sub 26 Dec 2009 - 10:16


AxE

AxE

Sensei
Sensei
odgledao anime preko You Tubea...dja mi se
Mada kraj je malo zbrzan...Nesvidja mi se kako dante ubija onog malog demona...cas je kralj demona cas je o5 onaj mali demon,nekako mi je nedovrsena ta borba...

Ali anime kao anime je dobar,mogli bi da naprave jod epizoda posto po kraju se vidi da prica ima dalji tok

7Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Ned 27 Jun 2010 - 3:02


Shiraume

Shiraume

Leader
Leader
Počel sam gledat.Dante <3

8Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Ned 27 Jun 2010 - 3:39


Rey

Rey

Leader
Leader
Ovaj Anime sam gledao stvarno davno (approx. pre 2 godine), i svideo mi se. Iako su epizode ne povezane, jedino poslednje 2-3, morao sam gledati jos, mnogo mi se svideo. Patty i Dante ftw!

9Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Čet 12 Avg 2010 - 0:45


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Hollow Scream ::Dante is epic guy, watch this anime now!
I igrajte DMC igre obavezno XD
epizodican anime za fanove DMC-a. gledao sam iako nisam DMC fan, i moram reci da me iznenadilo. bilo je iznad proseka, verovatno zato sto nema veze sa igrom, skroz neka druga prica.
sto se igre tice, mrzim DMC. DMC je jedno veliko overrated
Spojler:
no necu o tome komentarisati ovde.

10Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Čet 12 Avg 2010 - 0:47


Rey

Rey

Leader
Leader
Sta fali DMC igrama? Osim sto su jebeno teske...

11Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Čet 12 Avg 2010 - 1:13


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
^igrao sam skoro DMC i ono, nisam ni prvi nivo prosao a smorila me igra. SMORILA ME. HACK AND SLASH ME SMORIO. kako je to moguce. puca samo dok skace, ne moze da se spusti na donju platformu ako ides preme ivici, vec moras skociti. sto je najgore, to je tek prvi deo. it has three sequels. DEAR GOD.
najgore je kad dodju klinci i krenu OMFG DMC! Dante je bas cool fap fap fap. kao sto sad smaraju sa left 4 dead, i porede ga sa high school of the dead. kolko trebas biti glup da bi tako nesto rekao.

12Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Čet 12 Avg 2010 - 3:00


AnchyAbyss

AnchyAbyss

Leader
Leader
Planirala pa odustala. A mislila sam da nece biti neki anime ono kao samo za fanove DMC-a al onda vidim neke sa jednog foruma pricaju kako je anime awesome al ono opet muskarci su pa opet drugacije to. Posto inace oni vole samuraje, tucu itd. Al onda vidim pocele zenske nesto da pricaju kako je anime cool, awesome, kako je Dante extra lik itd. I onda se ja malo raspitam i nagovore me al i ja ono gledam ima samo 13 ep.
I onda cujem od pouzdanog izvora kako je anime smor i samo za fanove DMC-a i potvrdi sve moje sumnje. Onda pogledam na drugim forumima i ono svi kazu kao neki prosjek, samo za fanove DMC-a i odustanem. Umjesto toga stavim na ptw DMC as in Detroit Metal City.

13Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Čet 12 Avg 2010 - 3:18


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
DMC3 je mnogo dosadan, grafika mu je slaba, boss fightovi sve na istu foru [bjezi dok on napada, napadaj kad stane]. DMC4 nikad nisam zavrsila, ima jedan nivo sa pomjeranjem nekih cube stijena i besmislenim skakanjem po razrusenim stepenicama koji nikako nisom mogla svariti. Jedino sto mi se stvarno svidja je OST. "Taste the Blood" ftw.

S druge strane, ni sama ne znam zasto, ali anime mnogo volim. Re-watchovala sam ga vise puta. Animacija mi se svidja, dizajn likova je super, a i price su solidne. Poker arc ftw. Uglavnom najzanimljiviji je kad se gleda u drustvu. Kraj je bio stereotipan i glup though.

14Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Čet 11 Avg 2011 - 6:51


Kukuri Kiryuu Kawaii

Kukuri Kiryuu Kawaii

Senpai
Senpai
odgledano^^
presla sve delove igrice(do 4) na x box 360 Devil May Cry 43228

supp je samo sto ima puno krvi i to mi se svidja Devil May Cry 517711

15Devil May Cry Empty Re: Devil May Cry Čet 11 Avg 2011 - 6:57


Gost

Anonymous

Gost
Ово је једна од ретких прича где је Awesome херој по мом мишљењу - APPROVED! :]

Играо све игре, односно гледао кратак аниме серијал. Уживао.


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions