Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 3 od 5]

51Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 7 Dec 2010 - 0:21


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Hm.. jos ovo nisam gledala. Iako ga mnogo hvale nikad me nije privlacio.
Je li emotivan? Mozda bih ga mogla poceti uskoro.

52Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 7 Dec 2010 - 2:52


Rey

Rey

Leader
Leader
Nije emotivan. o.o

53Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 7 Dec 2010 - 6:16


Akai

Akai

Akuma
Akuma
kako bre nije... Suzaku X Lelouche XDDDDDDDDDDDDD

54Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 7 Dec 2010 - 7:40


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Enko, gledaj. Bishouneni, genijalci, ludi naucnici, zgodne ribe i veliki roboti. Ko je*e emotivnost, ima sve ostalo.

A inace, ima i emotivnih delova. Code Geass - Page 3 543999 Posebno u R2

55Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 7 Dec 2010 - 9:16


corwin_r

corwin_r

Hikikomori
Hikikomori
Ima znatno vecih s*anja koja ljudi vise hvale od CG tako da ovo zaista mozete pogledati iako je druga sezona znatno slabija od prve.

56Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 7 Dec 2010 - 9:36


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
SnG ::Enko, gledaj. Bishouneni, genijalci, ludi naucnici, zgodne ribe i veliki roboti. Ko je*e emotivnost, ima sve ostalo.

A inace, ima i emotivnih delova. Code Geass - Page 3 543999 Posebno u R2
Oooh, gledace se. Mada pogledala sam par slika/scena, ne izgledaju mi pretjerano lijepo muski likovi, dok zenski mogu da prodju.

57Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 7 Dec 2010 - 10:20


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
^Pa nisu nesto lepuskasti (walking noodles), a nisu ni preterano pametni. Kod zenskih likova su ogromne grudi i uske suknje "prolazne karte".
Inace, ima tu nekih lejm pokusaja da se naprave ljubavni petouglovi, "fejk romansa", nezanimljive epizode u skoli koje sluze samo fanservisu, dosadni sporedni likovi koji cesto donose nelogicne odluke, previse nepotrebnog dramiranja i sl. Likova je zaista previse i mnogi bukvalno nicemu ne sluze. Sto se tice "emotivnosti", pa ima scena gde neki likovi umiru i bilo mi je zao jednog lika, necu otkriti o kome je rec.
Mada, ono, nije serija totalni shit. Ideja je ok, borbe mogu biti zanimljive Lelouch i Suzaku su solidno razradjeni i kraj je za svaku pohvalu (actually, u drugoj sezoni ovo je jedina vredna stvar).
I anime nije uopste "inteligentan" kako ljudi pricaju, niti ima neke preterane slicnosti sa Death Note-om, tako da je to samo hype stvoren medju fanovima. Mnogi dobri (mecha) animei su, nazalost, u senci CG-a.

kifla ::
ZetaZaku ::meh, najgori mecha anime koji sam gledao. crtez je odvratan u screenshotovima. ne smeta mi toliko u animeu, ali kad vidim lelouchovu facu i velika usta..
Ovde je prica bila primarna ne toliko roboti... zato klasicnom mecha fanu i ne moze da se svidi...

WAIT, what?

58Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 7 Dec 2010 - 10:25


Kisaki

Kisaki

Empress
Empress
meni su se dopadali emotivni momenti.ne smatram muske likove nesto lepima.lelouch je overrated.podseca me na lighta.favoritisu mi suzaku,euphie,i kallen.najvise kallen.ako nije i mnogo dobro uradjen anime bar ima dobre openinge i endinge

59Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 7 Dec 2010 - 13:53


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
EnkoKasumi ::
SnG ::Enko, gledaj. Bishouneni, genijalci, ludi naucnici, zgodne ribe i veliki roboti. Ko je*e emotivnost, ima sve ostalo.

A inace, ima i emotivnih delova. Code Geass - Page 3 543999 Posebno u R2
Oooh, gledace se. Mada pogledala sam par slika/scena, ne izgledaju mi pretjerano lijepo muski likovi, dok zenski mogu da prodju.

This one's hot:
http://myanimelist.net/character/11474/Gino_Weinberg/pictures

Ocigledno vidis da smo podeljeni sto se misljenja tice, tako da uzmi pogledaj, nista ne gubis, a na kraju ces sama reci da li ti se svidelo ili ne. Code Geass - Page 3 543999

60Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Sre 8 Dec 2010 - 5:40


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
kifla ::
ZetaZaku ::meh, najgori mecha anime koji sam gledao. crtez je odvratan u screenshotovima. ne smeta mi toliko u animeu, ali kad vidim lelouchovu facu i velika usta..
Ovde je prica bila primarna ne toliko roboti... zato klasicnom mecha fanu i ne moze da se svidi...

That explains everything. Pokusavaju da privuku paznju mecha fanovima tako sto ubace robote. Podseca me na japanskog Spiderman-a kog su pretvorili u Tokusatsu zato sto je to tad bilo popularno. A kakva je ta prica? Suuuuuuzaku! Luluuuuuuu! Suuuzaku! Luuulu! Oh wait. wrong anim00 Razz

Inace, Lacus FTW

61Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Pon 11 Jul 2011 - 6:44


Zero

Zero

Sensei
Sensei
Meni anime #1. Svidja mi se prica, zaplet, emotivni momenti... Fav. lik naravno Lulu.

62Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Sre 13 Jul 2011 - 7:22


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Poceo sam danas sa rewatch. Pogledao sam prve dve epizode. Code Geass - Page 3 543999

63Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Sre 13 Jul 2011 - 11:06


Ryo

Ryo

Akuma
Akuma
Ja sam nedavno htio poceti rewatch, ali nakon prve 3-4 epizode mi jednostavno nije bilo toliko zanimljivo kao kad sam prvi put gledao... Tako da cu cekati da prodje vremena da zaboravim ponesto, da opet uzivam u gledanju. Crazy, I know. xD

64Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Sre 13 Jul 2011 - 14:08


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Meni je zanimljivo, itekako. Odgledao sam 8 epizoda u 2 dana. xD [a oba dana sam bio na kupanju od 13 do 21 XDDDDDDDDD]

65Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Čet 14 Jul 2011 - 0:31


Ryo

Ryo

Akuma
Akuma
Kad sam prvi put gledao, 2. sezonu sam za dva dana odgledao. Addict, I know. Ali jednostavno sad nmg da se natjeram, nedostaje mi ono what's he gonna do now sto je bilo kad sam prvi put gledao i jednostavno me vuklo da bez prestanka gledam epizodu za epizodom Very Happy

66Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Pon 15 Avg 2011 - 21:49


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner

^Kolika je njegova uloga? Pojavljuje se i u drugoj sezoni ili umire u prvoj? Only reason to watch Code Geass @_@ RRRRRLLUSSHHUUU



Poslednji izmenio ZetaZaku dana Čet 29 Sep 2011 - 18:08, izmenjeno ukupno 1 puta

67Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 16 Avg 2011 - 1:14


Ryo

Ryo

Akuma
Akuma
Pojavljuje se i u drugoj sezoni.

68Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 16 Avg 2011 - 2:49


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Njegova je uloga ovolika:
Pametuje, nadpametuje ga Lelouch, ponovo pametuje, ponovo ga Lulu nadpametuje.

Code Geass - Page 3 543999

69Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 16 Avg 2011 - 2:50


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Who cares kakva mu uloga, interesuje me samo kolika. U koliko se ep pojavljuje and stuff. Ipak je on najbolji lik iz celog animea @_@

70Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 16 Avg 2011 - 2:51


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Pa i rekao sam ti kolika je. Znaci ima u tri epizode po 5 minuta i onda u jednoj 15 i to je to. Code Geass - Page 3 543999

71Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Uto 16 Avg 2011 - 2:52


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Kad ne budem imao sta da gledam, uzecu da gledam CG onda <3

72Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Sre 17 Avg 2011 - 7:25


Natalija

Natalija

Tenshi
Tenshi
Ostala bez teksta -w- Jako, jako mi se svidela prica. Omiljeni likovi su mi Lelouch (All hail Lelouch!) i Euphie.
Spojler:
Kallen i C.C. mi nisu bile nista posebno kao likovi, cak su me donekle i nervirale.
Spojler:

Kako god bilo da bilo, lepo je Very Happy

73Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Sre 17 Avg 2011 - 7:37


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Kraj je ostavljen otvoren namerno, da bi svaki fan mogao interpretirati isti kako hoce i da bi Sunrise izmuzao jos para iz CG fransize. Very Happy

Spojler:

74Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Sre 17 Avg 2011 - 8:02


Natalija

Natalija

Tenshi
Tenshi
AlanViBritannia ::
Spojler:

Pazi kad nisam povezala Code Geass - Page 3 3616433288 A u glavi sam stvorila vise mogucnosti, lol.

75Code Geass - Page 3 Empty Re: Code Geass Čet 29 Sep 2011 - 18:07


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Zavrsio. Reakcija: YOU GOTTA BE TROLLING ME! NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

Uspeli su. Znaci kad sam cuo ending bukvalno sam to i rekao. Svakako, + za cliffhanger. I naravno - sto moram odmah da nastavim sa drugom sezonom. No Kurogane no Linebarrel for me now Sad

SPOILER ALERT. VELIKI SPOILOVI SU POD TAGOVIMA. SITNI SPOILERI NISU.

Prica: Prica blago receno, suckuje. Pre svega sam motiv glavnog lika. Znaci, covek zivi normalan zivot sa sestrom koja je pa presrecna. I sad covek hoce da stvori bolji svet za sestru koja je srecna u svetu kakav jeste. Logika? Ne vidim je iz nekih razloga. Jasno mi je da hoce da sazna ubicu, ali cemu onda sve to? Njegov motiv je pre svega bio da stvori bolji svet za Nunally, a ne da unisti Britaniju. Bas sam sinoc vodio diskusiju o Code Geassu u Gundam klubu na MAL (lol) i dosao do zakljucka da je Ledouche zapravo glup i previse prati svoje emocije. Hocu reci da Clovis nije morao da umre i da je sve to moglo da se odvije drugacije. Zapravo, Ledouche je mogao da manipulise Clovisa i putem njega dodje u kontakt sa Corneliom, Schneizom (ili kako se zove) i eventualno do samog cara. Proces bi trajao duze naravno, ali bi manje ljudi poginulo. Ako bi kontrolisao vec spomenute likove, onda bi im naredio i da ne ubijaju civile i slicno. To bi bio najjednostavniji nacin da otkrije istinu a i stvori savrsen svet za Nunally. Al ne, zasto mirno ako moze ratom.

Uglavnom, shitsux, serija je bila smor negde do 20. ep. Od 21. epizode odjednom postaje mnogo bolje. To je ona epizoda kad prave onu picu, i ne, ne mislim da je zbog toga bolje nego zbog onog plana od Lacus..tj Euphie. Slatko me nasmejala reakcija Ledoucha. I naravno, posle drama drama i
Spojler:

Moram reci da mi se taj side effect bas svideo. Cisto su pokazali da Geass ipak nije tako savrseno oruzje. I naravno, sledeca epizoda kad
Spojler:
jednostavno zato sto je Suzaku ispao najlolo lik. Znaci face koje je pravio bi me bukvalno oborile sa stolice. Srecom, lezao sam na krevetu.

Eventualno je na red dosla i poslednja borba koja je bila prilicno dobro uradjena. Pojava Orangea me je bas nasmejala. Znaci, lik je epic. Izgleda da mi se on najvise svideo u celoj seriji. Nego, da li sam to samo ja ili su face bas smesne bile u tim poslednjim epizodama? Uzasno su me podsetile na tamo neku cetvrtu sezonu Yu-Gi-Oh! u kome su isto imali te zguzvane face. Obozavao sam te njihove face, al me Suzaku stvarno zajeb'o svojim facama. Iako je lik simple minded i dumb, face su mu bile LOL.

I naravno, poslednja epizoda je dosla na red i Lelouche je ispao Ledouche. Sad vidim i zasto ga zovu Ledouche. Lik je bukvalno najgori protagonista koj sam ikad video. Razumem da je anti-heroj ili sta vec, ali je zajebo i Makotoa iz School Days po tom pitanju. Makoto je samo prekrsio harem pravilo dok je Ledouche izdao svoje ljude da bi spasio Nunally. Yeah, lik je pametan. Kao sto rekoh, previse prati svoje emocije. Treba vise glavom da razmislja. Tako da mi uopste nije jasno zasto ljudi toliko gotive Ledoucha. Lik je scum.

Finalni konflikt je bio fin i naravno kraj mi se bas svideo. Tako da kad budem zavrsio ovaj post odmah se bacam na pocetak druge sezone. Taman dok se i skine, ipak je 1080p :<

Likovi: U-Z-A-S-N-I. Narocito ovi vazniji. Jedini likovi koji su pa bili OK su verovatno Ougi, Karen i Orange. Orange je smarao u pocetku, al posle Orange incidenta je vec postao zanimljiv, narocito na kraju kad je postao EVA. Bas me je obradovala njegova faca na kraju. Karen je bila fina iako je u 18. i 19. epizodi bila dumb slut. Em je ignorisala savet vojnika i uskocila u polje koje neutralise jedinicu, jos se posle i kupala na ostrvu. Zasto devojke/zene moraju uvek da se kupaju kad vide vodopad? A da, service. Podseti me na Gundam. I u Gundam smo bar jednom morali da vidimo sisu neke od glavnih cura. Doduse, cesto i shota penis deteta koje ona kupa. Ougi je bio opusten lik i vodja te grupice pre dolaska Zeroa. I naravno, Clovis himself. Steta sto je poginuo tako rano. Lik me uzasno podsecao na Garmu iz Gundam. Tj ceo taj Zero motiv. Zero mi uzasno lici na Chara, s tim sto je Char sto puta inteligentniji i jos je i cool. I to je sve sto se tice gotivnih likova.

Likovi koje ne gotivim: Shirley duh. Doduse manje smara u drugoj polovini. Dok je bila opsednuta Ledouchem uzasno je smarala. I naravno Nina. Bukvalno se ponasala kao da su Japanci zivotinje. I jos je i masturbirala na Lacus. Al je njena faca pred kraj bila win. Gotta love those face distortions. Suzaku kao sto sam rekao, simple minded i dumb. I jos ona fora "ZERO WHY YOU KILL PEOPLE" i dodje Cornelia i ubije milion civila. I na kraju kad je Lacus uradila ono, opet je Suzaku skocio na Ledoucha sa lolfacom. Ali ne mogu a da ne volim te face koje je pravio. Cornelia je bila okay, bila cool uglavnom, sem kad su prikazali onu njenu yuriincest stranu.

I to bi bilo to. Konacna ocena je 6/10 samo zbog tih 5ep na kraju. Da se nije desilo ono sa Lacus recimo, ocena bi mozda bila cak i 3/10, ali me iznenadili. Ipak su mogli da naprave nesto fino.

tl;dr - Bilo sranje postalo fino. 20ep smora 5ep wina. Preporuka - nikome. Also, gledao na nemackom. Odlican dub <3


Eye Candy:


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 3 od 5]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions