Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 4 od 5]

76Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Pon 17 Okt 2011 - 7:13


SweetDeception

SweetDeception

Senpai
Senpai
AlanViBritannia ::Poceo sam danas sa rewatch. Pogledao sam prve dve epizode. Code Geass - Page 4 543999

AlanViBritannia ::Meni je zanimljivo, itekako. Odgledao sam 8 epizoda u 2 dana. Code Geass - Page 4 3616433288 [a oba dana sam bio na kupanju od 13 do 21 XDDDDDDDDD]

Takodje x2 Very Happy

CG je prvi anime koji sam gledao i jos uvek nisam nasao bolji anime od njega mada sam odgledao par skoro dobrih poput njega


Nego neko je rekao da je XG najgori mecha anime... pa verujem da svako ko je zavoleo CG gledao samo zbog radnje, a ne zbog mecha

77Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 3:05


Loli

avatar

Administrator
Administrator
A meni je CG mnogo dosadan. :s
I likovi su mi dosadni nekako, verovatno nisam bila u raspoloženju za ovako nešto kad sam gledala ali ne sviđa mi se uopšte.

78Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 6:46


Aske

Aske

Akuma
Akuma
Loli ::A meni je CG mnogo dosadan. :s
I likovi su mi dosadni nekako, verovatno nisam bila u raspoloženju za ovako nešto kad sam gledala ali ne sviđa mi se uopšte.

Da, eto. Ni ja ne kužim čemu toliki hype.

79Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 6:54


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Zato sto ima najbolje smisljenu i izvedenu pricu ikad i ima SPINZAKU THREE FRAME KICK! ?

Sarkasticno naravno :3

80Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 6:57


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Hype je u sledecem:

[Male perspective] Kallen! C.C.! GOLE NOGE. LATEX.

[Female perspective] Lelouch! Suzaku! SuzakuxLelouch!

81Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 7:54


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Jesu likovi lepi i to. Code Geass - Page 4 3616433288 Ali nije dovoljno jer je anime kompletno užasan. XD

82Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 8:06


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Meni je bio zanimljiv.

Anime nije uzasan, cim je tako popularan. Mozete da ga mrzite jer ga... mrzite, i da ga mrzite jer je popularan. Ali cim ima takvu fanbazu, on nikako nije "uzasan", jer je ipak privukao tucu ljudi necim.

83Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 8:12


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Jeste, mrzim ga jer je popularan, ljubomorna sam XD

84Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 8:14


Rey

Rey

Leader
Leader
Naruto ima najveću fanbazu a najveći je shit ikad.
I think we're onto something here...
BTW Code Geass nije bio toliko loš.

85Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 8:47


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Naruto je odlicna manga, i odlican shounen anime. [minus the fillers]

Ne vidim po cemu je DBZ bolji od Naruta. Ili bilo koji drugi Shounen. Svi imaju svoje prednosti i mane, ali nema shitova koji su popularni.

@ Loli:
Ma kakvi, nije to to. To je tipican bunt, mrznja popularnog, I went there.

86Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 8:57


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Fanbase nema veze sa kvalitetom. Naruto anime ima filere i fileri cine deo anime. Ako fileri suckuju, suckuje i anime.

Code Geass je popularan zato sto ljudi fapaju na likove. Retko kad sam cuo nesto tipa dobra prica. Jedine pozitivne stvari koje sam cuo...pa recimo, Alan ih je naveo u na cetvrtoj strani.

Ali ono, da je sve to smesteno u 13ep i da su izbacili filere mozda bi bio dobar naslov. Ovako su samo zadnje 3-4 ep bile vredne gledanja zbog Suzakuovih derp faca i strategija/akcije. Ostalo je sve, OH NE KAREN PRICA SA LEDOUCHE KOJA KURVA KAKO SE USUDJUJES DA MI MUVAS LIKA SA KOJIM VEROVATNO NIKAD NECU BITI ZAJEDNO ZATO STO CU BITI TSUN A NJEGA BOLI DUPE. Ono, Code Geass je fanservice naslov i ljudi gledaju zbog toga. Samo sto je i ecchi prilicno los i jeftin.

87Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 9:08


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Zavisi od tvoje definicije "kvaliteta". Ako pod kvalitetom podrazumevas neke visokoumne pouke, pobogu, pa to su japanski crtaci.
Ali svaki anime, koji je popularan, ima neki odredjeni "kvalitet" u smislu da ima neki aspekt koji privlaci mase. Da svaki shit moze postati popularan, postao bi. Ali ne moze, to govori nesto.

88Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 15:05


SweetDeception

SweetDeception

Senpai
Senpai
Ima pricu koja te drzi zainteresovanim i svaki lik je dobro razvijen. Ja mrzim mecha ali dosta mi se svidale ideja da nisu se fokusirali samo na jednu stvar (to objasnjava sve zanrove u CG poput drame, komedije, romanse,...). Takodje mrzim da vidim prekratke anime ili predugacke, a CG ima 50ep koje su zanimljive od pocetka do kraja. Prva sezona je za osobe koje vole School life/Romace/Comedy anime doke je druga sezona Drama/Adventure tako da ima po malo za svakog

Ljudi koji kazu da im se nije svidelo ili nisu usli u pricu ili imaju bas los ukus Razz

89Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 20:50


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
SweetDeception ::Ima pricu koja te drzi zainteresovanim i svaki lik je dobro razvijen. Ja mrzim mecha ali dosta mi se svidale ideja da nisu se fokusirali samo na jednu stvar (to objasnjava sve zanrove u CG poput drame, komedije, romanse,...). Takodje mrzim da vidim prekratke anime ili predugacke, a CG ima 50ep koje su zanimljive od pocetka do kraja. Prva sezona je za osobe koje vole School life/Romace/Comedy anime doke je druga sezona Drama/Adventure tako da ima po malo za svakog

Ljudi koji kazu da im se nije svidelo ili nisu usli u pricu ili imaju bas los ukus Razz

Баш напротив, ликови нису много развијени. Већина ликова је на крају била иста као на почетку, а има их... више него што оба дела имају епизода. Very Happy

SweetDeception ::Ja mrzim mecha ali dosta mi se svidale ideja da nisu se fokusirali samo na jednu stvar (to objasnjava sve zanrove u CG poput drame, komedije, romanse,...) ... Prva sezona je za osobe koje vole School life/Romace/Comedy anime doke je druga sezona Drama/Adventure tako da ima po malo za svakog...

Баш зато што се аутори нису од старта фокусирали на нешто од тога, серија није савршена. Пре свега, ти делови из свакодневног живота: 1. се не разликују од неког просечног СоЛ наслова 2. готово никакву сврху немају. Епизода са мачком. Једноставно, ЦГ је од почетка замишљен као аниме "за све" који је као жена у ПМСу (у једном тренутку јој се ради једно, у следећем нешто друго). О, да. Не треба заборавити лепушкасте шпагети ликове да би се привукли дечаци (сисатим јунакињама) и девојчице (женственим момцима).

90Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Sre 19 Okt 2011 - 22:26


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Kao sto sam rekao, najbolje epizode ili drugim recima jedine zanimljive su bile zadnje prve sezone. I naravno, u drugoj sezoni su ceo taj kraj usrali. Umesto da Ledouche produzi ka Nunaly, Spinzaku se kroz tri frejma obrne i odvede ga kod Norio Wakamota, i sta taj uradi? Izmeni mu secanje. Ili je car neki wuss ili je dumb. Mada ni Ledouche nije toliko inteligentan kao sto ga svi prave da jeste. Ono like, zrtvovao je celu armiju da bi spasio Nunaly. A i ceo njegov motiv "Hocu uda stvorim bolji svet za Nunaly" je shit i jako lose smisljen. Mislim, Nunaly je srecna, nikad nije rekla nesto, ARGH HOCU DA SE IZMENI SVET~ Tako da, vrhunac ovog animea su mecha borbe svake pete epizode i Karen koja se trti u cockpitu. Ostalo je sve plain shit :3

91Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Čet 20 Okt 2011 - 1:13


SweetDeception

SweetDeception

Senpai
Senpai
Angelus ::Баш напротив, ликови нису много развијени. Већина ликова је на крају била иста као на почетку, а има их... више него што оба дела имају епизода. Very Happy

Sada lupas, Lelouch i drugi glavni likovi su veoma duboko razvijeni i svaki lik je prica za sebe, svaki ima proslost koju su pokazali tokom serije i veoma komplikovane likove u poredjenju sa ostalima. Pricao sam u skype chat-u sa njih 50 i mnogo njih je odgledalo opet CG samo da bi videli da li su nesto propustili kod likova (mnogo stvari vezano za CC). Ne znam za tebe ali Lelouch (koji je glavni lik u CG) je najomiljeniji anime lik (ima ga u najvise favorites-a).

Angelus ::Баш зато што се аутори нису од старта фокусирали на нешто од тога, серија није савршена. Пре свега, ти делови из свакодневног живота: 1. се не разликују од неког просечног СоЛ наслова 2. готово никакву сврху немају. Епизода са мачком. Једноставно, ЦГ је од почетка замишљен као аниме "за све" који је као жена у ПМСу (у једном тренутку јој се ради једно, у следећем нешто друго). О, да. Не треба заборавити лепушкасте шпагети ликове да би се привукли дечаци (сисатим јунакињама) и девојчице (женственим момцима).

Predpostavljam da ti volis da gledas anime u kojima se sve vrti oko jedne stvari i to je to (ti si dao/la primer PMS-a, evo ja cu da dam primer necijeg posla/zivota... da li bi voleo/la da svakog dana radis jedno te isto ? ustanes, odes na posao, vratis se, odes na net i onda u krevet). Ne mozes da kazes da serija nije savrsena zato sto autori nisu fokusirali na jednu stvar, naprotiv te stvari su lepo uskladjene i zato je savrsena, nije razbacano kao u nekim drugim (poput velike trojke). Kao sto sam vec rekao prva sezona je bila za upoznavanje sa likovima, komicna, romansa itd. dok je druga sezona bila vise ozbiljnija i to sto ima za svakoga po nesto je veoma dobra stvar. Znacajni preokreti poput kraja prve sezone i pocetak druge i sam kraj nisu bili predvidljivi kao sto je slucaj u 99% anime-a.

Svako ima pravo na misljenje ali tvoje je pogresno Razz

ZetaZaku ::Kao sto sam rekao, najbolje epizode ili drugim recima jedine zanimljive su bile zadnje prve sezone. I naravno, u drugoj sezoni su ceo taj kraj usrali. Umesto da Ledouche produzi ka Nunaly, Spinzaku se kroz tri frejma obrne i odvede ga kod Norio Wakamota, i sta taj uradi? Izmeni mu secanje. Ili je car neki wuss ili je dumb. Mada ni Ledouche nije toliko inteligentan kao sto ga svi prave da jeste. Ono like, zrtvovao je celu armiju da bi spasio Nunaly. A i ceo njegov motiv "Hocu uda stvorim bolji svet za Nunaly" je shit i jako lose smisljen. Mislim, Nunaly je srecna, nikad nije rekla nesto, ARGH HOCU DA SE IZMENI SVET~ Tako da, vrhunac ovog animea su mecha borbe svake pete epizode i Karen koja se trti u cockpitu. Ostalo je sve plain shit :3

Lelouch je svojom smrcu stvorio bolji svet za sve, a posebno za Nunaly. Da li bi ti bio srecan da moras da se skrivas i da budes vezan za jedno mesto celog zivota? Ne bih rekao. Ti uopste nisi ukapirao seriju... Sve sto si rekao je "shit" i sto si vise rekao, vise je zvucalo ko da si "dumb".

92Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Čet 20 Okt 2011 - 1:43


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Ja pricam o prvoj sezoni, drugu jos nisam zavrsio koliki je smor. A s obzirom da mi se prva sezona, koja je bolja od druge, nije svidela, tesko da ce druga.

Ledoucheova smrt? Ali Ledouche nije umro, tj kraj je otvoren. I samo zato sto ljudi ne vole anime koji ti ne volis ne daje ti pravo da vredjas druge. To sto se svidelo tvojim skype kontaktima ne znaci da je dobro. I ja sam mogao da kazem da je Code Geass omiljeni naslov noobovima koji su taman poceli da gledaju anime, odgledali svega 30 komada (ne racunajuci sve DBZ, Naruto, Pokemon i Digimon filmove) i misle da je najbolji anime zato sto nisu gledali bolje. Kad je anime izasao i meni se svideo (tad sam bio pocetnik), ali danas kao osobi koja je skupila iskustvo iz raznih zanrova i kategorija ovaj anime izgleda gluplje od Duel Masters duba. Da su se recimo ugledali na Gundam mozda bi i uspeli. Ovako ce Code Geass ostati popularan i poznat kao jedan od najvecih trainwreckova.

93Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Čet 20 Okt 2011 - 4:47


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Ovako, previše ste zavarničili oko ovoga i samo jedan drugog u krug raspaljujete. Skapirajte da se objektivnost jednostavno ne može primeniti na umetnost (valjda animei tu spadaju, ne?). Nekome će crna tačka na belom zidu biti remek-delo decenije, ali to nikome ne daje za pravo da pljuje njegov ukus.

Pažljivo iščitah šta ste pisali i zaista je samo stvar ukusa..ništa vam ne daje za pravo da uzdižete jedan, a nipodaštavate drugi. Svako svoju ženu bira.

Nekome je CG remek-delo, drugome je najveći shit. Get over it, običan crtani za ime boga.

SweetDeception ::..Sve sto si rekao je "shit" i sto si vise rekao, vise je zvucalo ko da si "dumb".

Naravno, nema ni trunke opravdanja za vređanje drugih članova, pa će član SweetDeception dobiti jedan warn.

94Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Čet 20 Okt 2011 - 7:41


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
Сопке, знаш и сам са кавим се проблемом суочавомо, тако да ово не дође лоше (дискусија). Very Happy Е, сад, вређање и непоштовање су друга ствар. Razz
SweetDeception ::
Angelus ::Баш напротив, ликови нису много развијени. Већина ликова је на крају била иста као на почетку, а има их... више него што оба дела имају епизода. Very Happy

Sada lupas, Lelouch i drugi glavni likovi su veoma duboko razvijeni i svaki lik je prica za sebe, svaki ima proslost koju su pokazali tokom serije i veoma komplikovane likove u poredjenju sa ostalima. Pricao sam u skype chat-u sa njih 50 i mnogo njih je odgledalo opet CG samo da bi videli da li su nesto propustili kod likova (mnogo stvari vezano za CC). Ne znam za tebe ali Lelouch (koji je glavni lik u CG) je najomiljeniji anime lik (ima ga u najvise favorites-a).

Angelus ::Баш зато што се аутори нису од старта фокусирали на нешто од тога, серија није савршена. Пре свега, ти делови из свакодневног живота: 1. се не разликују од неког просечног СоЛ наслова 2. готово никакву сврху немају. Епизода са мачком. Једноставно, ЦГ је од почетка замишљен као аниме "за све" који је као жена у ПМСу (у једном тренутку јој се ради једно, у следећем нешто друго). О, да. Не треба заборавити лепушкасте шпагети ликове да би се привукли дечаци (сисатим јунакињама) и девојчице (женственим момцима).

Predpostavljam da ti volis da gledas anime u kojima se sve vrti oko jedne stvari i to je to (ti si dao/la primer PMS-a, evo ja cu da dam primer necijeg posla/zivota... da li bi voleo/la da svakog dana radis jedno te isto ? ustanes, odes na posao, vratis se, odes na net i onda u krevet). Ne mozes da kazes da serija nije savrsena zato sto autori nisu fokusirali na jednu stvar, naprotiv te stvari su lepo uskladjene i zato je savrsena, nije razbacano kao u nekim drugim (poput velike trojke). Kao sto sam vec rekao prva sezona je bila za upoznavanje sa likovima, komicna, romansa itd. dok je druga sezona bila vise ozbiljnija i to sto ima za svakoga po nesto je veoma dobra stvar. Znacajni preokreti poput kraja prve sezone i pocetak druge i sam kraj nisu bili predvidljivi kao sto je slucaj u 99% anime-a.

Svako ima pravo na misljenje ali tvoje je pogresno Razz

У јбт. то што га на неком сајту сви сврставају међу омиљеним ликовима значи само да је популаран, не говори ништа о њему. И не, не лупам. Ако лупам, докажи ми то тиме што ћеш ми испричати аутобиографију ликова као што су Ривалз и оних "витеза округлог стола" или Дитхард. Мислим, сам си рекао да су сви одлично развијени (знам, идем у крајност). Тако да...

Није баш у томе био фазон, него кад не знаш шта ћеш са собом.
А то је управо ЦГ. Рецимо, да су се фокусирали само на причу, ликове и акцију серија би сигурно била боља. Они остали (збрда-здола) елементи су (како коме) сувишни и ту су да би привукли пажњу већине људи. Такође ме занима да ли си уопште гледао прву сезону, чим кажеш да је комична романса и да служи за упознавање ликова. Има тога, али није то. И никако не можеш да кажеш да је нешто савршено јер је то немогуће. Razz

95Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Čet 20 Okt 2011 - 8:01


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
El to mene sećanje vara, il' si se beše i ti Igore kleo u CG? Razz
Hmmm..mora biti da me sećanje ne služi dobro. Code Geass - Page 4 918138

96Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Čet 20 Okt 2011 - 8:14


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
^



Razz

97Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Čet 20 Okt 2011 - 8:25


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
^^Ako, ako..promena i sazrevanje je uvek dobra stav (zvučim kao baba).

Angelus ::Сопке, знаш и сам са кавим се проблемом суочавомо, тако да ово не дође лоше (дискусија). Very Happy Е, сад, вређање и непоштовање су друга ствар. Razz

Ne bih se ni mešao da je samo žustrija diskusija u pitanju, ali tonalitet postova me je asocirao na vađenje mačeva iz korica, pa rekoh da se umešam na vreme.

Elem, da ne tupim mnogo, ako imate šta još reći, do carry on sa diskusijom..samo molim bez uvredljivih opisnih prideva.

98Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Pet 21 Okt 2011 - 1:07


SweetDeception

SweetDeception

Senpai
Senpai
synhro ::Nekome je CG remek-delo, drugome je najveći shit. Get over it, običan crtani za ime boga.

CG NIJE SAMO CRTANI!!!111jedan

synhro ::Naravno, nema ni trunke opravdanja za vređanje drugih članova, pa će član SweetDeception dobiti jedan warn.

Ccc sta cu sad :|

Angelus ::У јбт. то што га на неком сајту сви сврставају међу омиљеним ликовима значи само да је популаран, не говори ништа о њему. И не, не лупам. Ако лупам, докажи ми то тиме што ћеш ми испричати аутобиографију ликова као што су Ривалз и оних "витеза округлог стола" или Дитхард. Мислим, сам си рекао да су сви одлично развијени (знам, идем у крајност). Тако да...

Није баш у томе био фазон, него кад не знаш шта ћеш са собом.
А то је управо ЦГ. Рецимо, да су се фокусирали само на причу, ликове и акцију серија би сигурно била боља. Они остали (збрда-здола) елементи су (како коме) сувишни и ту су да би привукли пажњу већине људи. Такође ме занима да ли си уопште гледао прву сезону, чим кажеш да је комична романса и да служи за упознавање ликова. Има тога, али није то. И никако не можеш да кажеш да је нешто савршено јер је то немогуће. Razz

a Angelus stvarno ne znam sta da kazem... Stvarno nemas ukusa niti nisi mogao da udjes dublje u pricu :|

99Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Pet 21 Okt 2011 - 2:06


Oneko

Oneko

Dreamer
Dreamer
SweetDeception :: Stvarno nemas ukusa...

Ako Igi nema ukusa, onda sam ja...

Code Geass - Page 4 Tumblrlstlyx0lzq1qhc14o

OT:
CG nije los, ali sigurno nije toliko dubok da se moze diskutovati o nekom nedokucivom psiholoskom nivou price :\
It's an anime for teenagers -__-

100Code Geass - Page 4 Empty Re: Code Geass Pet 21 Okt 2011 - 2:19


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
^Danas je to cesta stvar. Ne volis ono sta ja volim? Nisi ga razume. Previse je deep za tebe. I slicne fore :3
A i da, slazem se sa poslednjom recenicom donekle. Uglavnom, fanservice naslov. Ja sam gledao zbog Karen, ali nisam ocekivao da ce toliko servisa biti. Bukvalno se ceo anime trtila, tusirala i bila polugola.


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 4 od 5]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions