Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

14kids Empty 4kids Ned 10 Jul 2011 - 14:26


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Posto je ovo izgleda jedini anime forum bez ove teme, pa rekoh da otvorim.
4kids je verovatno svima poznat po Pokemon, One Piece, Tokyo Mew Mew, Yu-Gi-Oh!, Shaman King i Sonic. Nazalost jedino je One Piece dosta poznat po cenzuri i izmenama.

Verovatno vec svi znaju za pistolj koji je pretvoren u sekiru, ili noz koji je postao gumeni noz, i naravno cigara koja je postala lizalica. To su one osnovne cenzurisane stvari koje i covek sa najmanjim IQom moze zapaziti. Al naravno, tu su i stvari koje ne bi covek odmah primetio npr. Luffy bas siroko otvara usta, i naravno 4kids to ne dozvoljava pa mu se skroz izdeformisu usta. Naravno, Marine? Sta je to? Deca znaju samo za Navy (in the Navy~ oh Village People). I kao sto rekoh, nazalost mnogi znaju samo za One Piece. Sumnjam da su ljudi znali za sledece stvari.

Pokemon: Pokemon je jedan od naslova koji je takodje patio. Recimo, tu je cuvena scena iz prve epizode gde Kasumi osamari Satoshija koja je izbacena. Sledeca epizoda odmah pokazuje koliko se dijalog menja. Mogu samo reci da Team Rocket trio nije toliko patetican u originalu koliko je u engleskoj verziji koju su mnogi gledali. Mada ne pate samo oni, vec svi likovi. Previse pun-ova. Treca epizoda opet ima isecenu scenu u kojoj Kasumi osamari Satoshija pa ga kritikuje zato sto je ugrozio zivot svog Pokemona. Takeshi (Brock) kao sto mnogi znaju ima bracu i sestre, al niko ne zna da su zapravo njih napustili roditelji. U 4kids verziji je njihova majka umrla, dok ih je u originalu zajedno sa ocem napustila. Prosla bi citava i ne bih zavrsio sa nabrajanjem sta su sve menjali. Bilo i je dosta banovanih epizoda. U jednoj epizodi Tentacrool unistavaju zgrade. Oh no, 9/11 hurr durr izbacite epizodu. Jedna epizoda koju su izbacili je zapravo i jako bitna. Da li ste se nekad pitali odakle Satoshiju toliko Taurusa? Pa GETovao ih je u onoj epizodi..koja nije ni EMITOVANA u SAD zato sto je...covek imao pistolj? Da, to je jedini razlog bio. Porygon epizoda je vec druga stvar, jer je ona i u Japanu banovana sa razlogom.

Yu-Gi-Oh!: IMO, najsocniji deo u celoj 4kids prici. Toliko je stvari cenzurisano, toliko izmenjeno, toliko iseceno, toliko unisteno. Da li ste znali da Yugi ima majku? Samo sto bi americka deca bila zbunjena pa su je izbacili iz 4kids verzije. Da li ste znali da je motiv nekih likova skroz izmenjena? Ukratko, ovo ste svi videli:
Yugi u drugom arc-u, tj u Battle City arc-u zeli da spasi svet od Malik-a koji pa zeli da unisti svet bozanstvenim kartama. Joey pomaze Yugiju u tome.
Ovako se zapravo desilo.
Malik misli da mu je Pharaoh ubio oca i zeli da ga ubije. Jonouchi ne pomaze Yugiju u spasavanju sveta, vec zeli da se probije i postane dobar igrac da bi imao pravo da se bori protiv Yugija.
Druge stvari koje su cenzurisane su, ovo je preslo u ovo, a ova sexy harpijaje postala ovo. Da, 4kids ne voli sise u bilo kom obliku. Nosi otvorenu odecu? Docrtaj potkosulju. Nosi kupaci? Izbrisi linije koje docaravaju sise. I to nije samo u Yu-Gi-Oh! tako, vec i u Pokemon. Dosta toga je izmenjeno, pored price i sisa, izmenjene su i karte. Pentagrami, golotinja, bandit koji izgleda ozbiljno, ankh, sve je to izmenjeno. Onaj Monster Reborn koji svi znamo je zapravo Ankh (onaj egipcanski artefakt koji lici na krst).

Shaman King: On je vec solidan. Verovatno zato sto je medju najstarijim projektima. Al i dalje ima onih cenzura kod samaranja i udaranja. Jedino nisu mogli mediume da izbace zbog plota.

Sonic: Eh Sonic, Sonic. Sta sve tebi nisu uradili. Cuvena je jedna scena gde glavne likove napusta jedna furry cura. U 4kids verziji ona odlazi avionom, svi placu. U japanskoj verziji medjutim, ona odlazi, ovi masu, ona
Spojler:
, ovi placu. Mada nisam toliko upoznat Sonicovim cenzurama tako da cu drugi put vise o tome.

Mew Mew Power: Ovo sigurno nisu mnogi videli, posto se kod nas emitovala japanska verzija, ali je zato ova verzija bila toliko losa da su ljudi zapravo izgubili prava. Zato nikad nije stiglo do kraja.

Yu-Gi-Oh! GX: Ovo sacuvah za kraj zato sto je mozda najsocniji od svih. Ljudi su verovatno bili: "Oh, super, jos jedan Yu-Gi-Oh! koji cemo moci da osakatimo." Naravno, nisu znali sta ih ocekuje. Zapravo, ecchi dizajn mnogih zenskih likova i karata (Velike sise) i naravno, sama prica, koja je bas grimdark postala. Ok ne toliko grimdark, al daleko ozbiljnija. Fora kod GX je sto je toliko Dark postao, da su morali da ga pauziraju. Vremenom izasao je 5Ds i 4kids je krenuo i to da sakati, pa je na kraju bilo problema. "O boze sta cemo sad, 5Ds je krenuo i ocigledno je bolji od GX, a i kako cemo stici oba istovremeno da preradjujemo i emitujemo? Oh well, GX DROPPPPPPP!" I tako je zavrsen GX u Americi. NIKAKO. Tako da me uzasno iritira kad vidim ljude koji su stavili GX u completed a japansku verziju nisu gledali so that makes it impossible.

To bi bilo to sto se ovoga tice. Sa 5Ds nisam toliko upoznat, al kad se konsultujem sa ortakom koji je gledao 5Ds (al japanski ako se ne varam) dodacu i to.

Za one koje kojim cudom ovo zainteresovalo, detaljno (za svaku epizodu prikazano) mozete procitati na sledecim sajtovima.

http://www.yu-jyo.net - Yu-Gi-Oh!
http://dogasu.bulbagarden.net/ - Pokemon

Znaci bas su detaljno objasnili sta se desava u epizodi u japanskoj i sta su 4kids izmenili. Nasmejace vas ljudski.

24kids Empty Re: 4kids Ned 10 Jul 2011 - 21:39


Tem-san

Tem-san

Tenshi
Tenshi
Interesantno, nisam znala ništa od ovoga ._. Preteruju, ako ćete već toliko menjati, nemojte ni da puštate anime.

34kids Empty Re: 4kids Ned 10 Jul 2011 - 22:02


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Tem-san ::Interesantno, nisam znala ništa od ovoga ._. Preteruju, ako ćete već toliko menjati, nemojte ni da puštate anime.

Opušteno, nisi jedina Embarassed
Ja sam znala samo za cenzuru Yu Gi Oh-a, jer sam njega pratila baš, i bila sam veliki fan :3 (i dalje sam :3) Ostalo po prvi put čujem. XD

44kids Empty Re: 4kids Pon 11 Jul 2011 - 0:35


Ryo

Ryo

Akuma
Akuma
Znao sam za cenzure u One Piece-u i da su ponesto izmijenili u YGO, ali da su ovoliko izmijenili, nisam. o.o

54kids Empty Re: 4kids Pon 11 Jul 2011 - 0:55


Rey

Rey

Leader
Leader
@Tem
Pa, pazi, to je jer oni misle da ce originalni animei lose uticati na njihovu decu, i ako ih izmene tako navodno nece...
Deci mozda to i nije glupo, jer, ipak su to deciji animei, a nije ni nama bilo glupo.

64kids Empty Re: 4kids Pon 11 Jul 2011 - 2:03


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Pa deci od 5 god sigurno nije glupo, al svi ovi animei nisu ni namenjeni deci od 5 god. Ima bas dosta zajebancija na racun 4kids, tipa Elfen Lied 4kids (traje valjda 1min i pokazuje kako se Kouta i Yuka sretnu na stepenicama i ova kaze kao, Hi Kouta, THE END).

Sto se navedenih animea tice, ovo nije sve. To su samo one osnovne stvari. Yu-Gi-Oh! su bas bas unakazali. Evo jos nekih slika iz uncensored verzije:
Spojler:
Sad, nisam siguran da li ce raditi linkovi slika, posto gore ne rade. Zamenicu kad budem imao vremena da bude lepo. I ubacicu za svaki anime slike. A sad da objasnim ove (lol).

Na prvoj slici je obvious cenzura. Blood? In my Yu-Gi-Oh!? No! Erase it.
Druga slika pokazuje kako se kolju monsteri (u 4kids verziji svetli deo koji je isecen).
Treca slika je iz japanske verzije takodje. Pise Kitchen Room, al su americka deca glupa da bi to shvatila, pa je znak prebacen u viljusku, tanjir i noz.
Cetvrta slika je...Yugijeva mama.
Peta slika, Bakura jede krvavu sniclu(?) odnosno steak. Not in my Yu-Gi-Oh! rekli su 4kids.
Sesta slika..Monah koji nosi bibliju.
Sedma slika je Exodia. Tu se moze videti da karte lice na prave karte, a ne slika i ATK/DEF. Sad verovatno su to izmenili da ne bi morali za svaku kartu da pisu ime, al bi to opet bilo protiv njihove polise. Text? In my anime? No way!
Osma i poslednja pokazuje cenzuru sisa koja je banalna.

Kad budem imao vremena napisacu bas detaljno o svemu, pa da i srpska masa vidi sta je gledala godinama @_@

EDIT: Meh, ipak cu morati da skinem i uploadujem slike. Linkovacu u toku dana~



Poslednji izmenio ZetaZaku dana Pon 11 Jul 2011 - 17:21, izmenjeno ukupno 1 puta

74kids Empty Re: 4kids Pon 11 Jul 2011 - 2:55


Tem-san

Tem-san

Tenshi
Tenshi
Znam da je sve to zbog dece ali mi je krivo što tako unište anime, da tako kažem. Mislim ako anime nije za decu od 5 godina nije i gotovo, verovatno ima nekih koji jesu pa pustite to xD Al' dobro.

84kids Empty Re: 4kids Pon 11 Jul 2011 - 16:40


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Posto sam krenuo da gledam Pokemon evo i nekih Pokemon slicica.

Spojler:

Takodje pogledajte i ovaj link gde se takodje mogu videti banalne izmene. Nikad necu razumeti zasto npr. "Mt. Moon Spring Water" nisu mogli da napisu na engleskom umesto da stave sliku. Ili "Training Room" zamenjen Monsterballovima. Da, u japanskoj verziji, Pokeball se zove Monsterball.

Prva slika pokazuje jednu od retkih stvari koje je 4kids zapravo dobro uradio. Detaljno je sve preveo.
Druga slika je vec lenjost. Umesto da ubace valutu iz igre tj Pokedollar koji je precrtano slovo P (slican Yenu). Drugim recima they suck. Odakle detetu od 12god 1150$. 1150yen je vec druga stvar. Mogli su lako da stave decimalu i bude 11.50, al ne, why bother.

Moar kad odgledam vise epizoda. Izmene su za sad uglavnom banalne bile.

94kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 8:52


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Nisam mogla do sada da komemtarišem pa ću sad.
Pre svega meni je ovo skroz ok. Ne znam jeste li pročitali ime, 4KIDS = FOR KIDS = ZA DECU. Ne mislim da je pravljeno za starije, već za mlađu decu (manje od 10 god, i malo kasnije kontam), kojima nije ni dozvoljeno da gledaju ono čega ima u necenzurisanim tj. original verzijama. Meni nikad nije smetala cenzura, jer sam i ja ipak dete i dalje, ali i Rej kaže da njemu nije smetalo tako da ne kontam šta je toliko 'uništeno'. Jeste izmenjeno, i ne podržavam menjanje priče sve dok se ne menjaju delovi koje deca ne shvataju/ne treba da shvataju. Sećam se da je mojoj mlađoj sestri tata govorio da ne gleda Naruta zbog nasilja, i u pravu je, deca do 10 god (možda i kasnije, zavisi od zrelosti) ne treba da gledaju to (ne mislim na Naruta konkretno već na golotinju a između ostalog i nasilje). Ako neko želi uvek može da gleda original verziju, kojima je ovo shit ili mu se ne sviđa, tako da, ja mislim da je ovo dobro, s' obzirom da je namenjeno deci.

104kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 8:58


Rey

Rey

Leader
Leader
Ovaj, ja sam rekao da mi TAD nije smetalo a sad vidim da sam glupost odgledao, mada mi TAD, kad sam imao 6-7 godina nije smetalo.

114kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 9:12


Loli

avatar

Administrator
Administrator
I poenta je a li ti se TAD svidelo.

124kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 10:10


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
Loli nije u tome fora.
Fora je u tome sto oni uzimaju stvari koje NISU namenjene deci, sakate ih i tako prave VESTACKI anime za decu.
Ako hoce da puste deci nesto, neka otkupe nesto sto vec jeste za decu, a ne da se sprdaju Jugijem, Narutom i Uan pisom.

134kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 10:21


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Reč, koja bi najbolje opisala ovo, je pointless. Sva igrano/animirana ostvarenja se prave za ciljanu starosnu grupu, a prepravljanje istih kako bi ugodili svima je idiotizam.

144kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 11:56


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
clueless ::Reč, koja bi najbolje opisala ovo, je pointless. Sva igrano/animirana ostvarenja se prave za ciljanu starosnu grupu, a prepravljanje istih kako bi ugodili svima je idiotizam.

Exactly this.

Razumem poentu Lolinog zalaganja, ali postoje anime za decu od 8 godina [oni od 5 ionako ne razumeju sta gledaju, zato su bebi programi oni idiotski i zatupljujuci].

A sto se tice informacija iz prvog posta, zadivljujuce. Ovo ce mi drzati paznju, idem da iscitavam razlike. 4kids 543999 Oduvek sam voleo te uporedbe da citam. 4kids 3616433288

154kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 14:48


Ryo

Ryo

Akuma
Akuma
clueless ::Reč, koja bi najbolje opisala ovo, je pointless. Sva igrano/animirana ostvarenja se prave za ciljanu starosnu grupu, a prepravljanje istih kako bi ugodili svima je idiotizam.
Exactly what I wanted to write...
Besmisleno je uzimati nesto sto nije za djecu i iskasapiti ga, umjesto da jednostavno uzmu nesto sto je namjenjeno bas za djecu...
Iako je animirano, nije uvijek sve za djecu i poksavanje naciniti ga takvim je jednostavno iskasapljivanje...

164kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 20:21


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Pre svega, nije fora u cenzuri nasilja. Okay proguta se nekako cinjenica da je lik bez ikakvog razloga pao dole (dok ga je u originalu neko udario pesnicom ili osamario) ali ljudi vredjaju inteligenciju dece. Menjaju onigiri u sendvic, brisu natpise (kao da dete ne bi razumelo sta je EXIT (latinicom napisano) pa moraju da obrisu znak) ili izbacuju majku od likova jer deca u Americi nemaju majke pa bi bili zbunjeni @_@
To je problem kod 4kids, the banalne izmene. Eto bas sad gledam Dragon Ball na TV-u, i sve je uglavnom isto kao u originalu sem scena kad Yamucha vidi golu Bulmu. Nisu menjali imena likovima, nisu menjali hranu i brisali slova (tipa da ne pise Capsule Corp. nego da bude nacrtana kapsula).
A sto se Naruta tice, pa nasa verzija je skroz osakacena i pravljena ne za decu do 10god, vec za decu do 4god. Nije mi jasno zasto tvoj tata ne pusta tvoju sestru da gleda isto.

174kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 21:44


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Zaista je sve to besmisleno, jer dete u modernom dobu, jednostavno ne možete zaštititi cenzurom od 'loših uticaja'. Dovoljno ga je odvesti u prodavnicu igračaka ili prošetati ulicom i shvatiti zašto je to slučaj. U prodavnici će dete videti lutkice oskudno odevenih tinejdžerki u mrežastim čarapama ili figurice neljudskih stvorenja sa sve mačem, prelivenim krvlju (sličan primer je i sa šetnjom ulicom).
Krucijalni problem je vaspitanje i zapostavljanje istog. Savremeni roditelji su potpuno zaboravili šta znači ta reč. Sada ono podrazumeva posaditi dete ispred TV-a i pustiti DVD, koji ste kupili na putu sa posla, a posle kukati na svet i izvitoperenu i bolesnu industriju crtanih filmova, jer prave neprikladne DVD-je. Sram ih bilo, zaista.
Dete, ako je lepo vaspitano (elem nije taj posao radio TV, već roditelj), u tom periodu neće ni poželeti da pogleda nešto takvo.

184kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 21:47


Loli

avatar

Administrator
Administrator
^Baš to! OGROMAN plus od mene.

194kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 22:01


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
^Al skroz suprotno od onog sta si ti rekla Very Happy

204kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 22:22


Gost

Anonymous

Gost
Spojler:

Постоје ствари које обришу или склоне, а које су сасвим разумне и могу поспешити радозналост (интелигенцију) особа које то посматрају.
Док, с друге стране постоје и ствари које сасвим рационално не би требало да постоје у било којим цртаним филмовима, а да су намењене дечици.

Искрено, мени се гади шта све не видим да данас пуштају, рецимо, на Cartoon Network каналу. Доза те дебилности је фатална. Не постоји било шта што може научити децу нечему корисном.

214kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 22:53


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Jeste, da je ovo što sam napisao, u velikoj meri generalizacija, ali gledam da što više izbegavam ogromne zidove teksta, jer se u njima vrlo često gubi suština. Uzdam se u inteligenciju čitalaca da pročitaju i dodaju detalje između redova.

Иако је ово генерализација, морам да укажем на то да је васпитање индивидуална ствар родитеља и да је због тога немогуће категоризовати саму процедуру васпитања у ''модерну'' илити ''савремену''. Упркос чињеници да деца данас играју видео-игре које су ван њихових граница разумевања, постоје и они родитељи који позитивно утичу на развој деце одличном комуникацијом.

Kao što rekoh, ono je samo bio primer. No more no less. Velika većina roditelja spada u radničku klasu i kao takva ima sve manje vremena za decu. Kada pomenuh 'moderno vaspitanje' nisam na to mislio kao kvalifikaciju ponašanja, već kao vaspitanje uzrokovano savremenim dobom. Uvek je bilo i biće dobrih i loših roditelja, to je van-vremenski, ali je moderno doba sa sobom donelo i manjak vremena.

Ни са овим се не слажем зато што дете увек има одређену врсту одбојности према оним стварима које родитељи постављају као ''нормално''. Уколико дете види од другог детета, а то је неизбежно, и оно само ће пожелети играчку, авион, слаткиш и слично томе.
Мало је превише очекивати од детета да апсолутно разуме због чега је нешто ''погрешно'', а због чега ''је добро''. Изузев тога, то су и даље само перспективе, односно илузије о томе шта ''је добро'', а шта ''је лоше''.

О ''промашеним васпитањима'' се увелико може сагледати на основу тога што деца, људи, тинејџери (како год) прате трендове на овај или онај начин и доводе себе до различитих фикција поводом тога шта ''би требало'' бранећи се најгорим изговором ''то ми се свиђа'', ''то ми се не свиђа'' тиме себе сврставајући у један затворени колосек где не умеју адекватним методама да разумеју шта су, заправо, њихове праве потребе.

Naravno, uticaj sredine je jednako veliki faktor koliko i vaspitanje. Roditelju je zadatak da konstatno balansira između ta dva. Buntovnički duh nikako ne treba gušiti, to je, na kraju krajeva ono što nas i pokreće, samo se treba postaviti na sličnu talasnu dužinu sa detetom i to je ono u čemu većina roditelja greši. Uložu premalo vremena da razumeju porive, želje i stanje svesti svog deteta. Lepo si rekao da je suština u komunikaciji. Nije dovoljno reći da nešto nevalja i nije dozvoljeno, već i objasniti zašto je to tako, ali jezikom deteta ne jezikom odraslog čoveka.

224kids Empty Re: 4kids Sub 13 Avg 2011 - 23:41


Gost

Anonymous

Gost
Ја те подржавам у исказаном (и пређашњем) али не могу да допуштам типичну генерализацију. Надам се да ово не схваташ као мој атак на тебе, ја се надам, искључиво, конструктивном доласку до решења :]

У сваком случају поента је да је битно разумети дете и допустити му да разуме. Свесност и разумевање како себе тако и околине су најбитнији аспекти у развоју, поред емотивне интелигенције која се испољава у правом светлу ту негде пред пубертет.

Нажалост, неки од родитеља васпитавају према сопственом нахођењу. Врло често на начин на који су и сами васпитавани током година. При томе је услед немоћи да адекватно објасне (или незнања, пре ће бити) долази до метода које испољавају ментални садизам, односно ''биће како ја кажем'' што само може поспешити бунт (ребел) код детета и још више га одбити да ради оно шта родитељи раде или на који начин поступају. Додуше, дете би требало да поседује свесност о томе да и родитељи имају осећања, односно да нису ''свемогући родитељи''.

Али се слажем да је потребна заштита због негативних утицаја. Не бих дозвољавао детету да слуша глупости попут ''DJ Крмак'' или слично томе.

234kids Empty Re: 4kids Ned 14 Avg 2011 - 1:29


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
clueless ::Zaista je sve to besmisleno, jer dete u modernom dobu, jednostavno ne možete zaštititi cenzurom od 'loših uticaja'. Dovoljno ga je odvesti u prodavnicu igračaka ili prošetati ulicom i shvatiti zašto je to slučaj. U prodavnici će dete videti lutkice oskudno odevenih tinejdžerki u mrežastim čarapama ili figurice neljudskih stvorenja sa sve mačem, prelivenim krvlju (sličan primer je i sa šetnjom ulicom).
Krucijalni problem je vaspitanje i zapostavljanje istog. Savremeni roditelji su potpuno zaboravili šta znači ta reč. Sada ono podrazumeva posaditi dete ispred TV-a i pustiti DVD, koji ste kupili na putu sa posla, a posle kukati na svet i izvitoperenu i bolesnu industriju crtanih filmova, jer prave neprikladne DVD-je. Sram ih bilo, zaista.
Dete, ako je lepo vaspitano (elem nije taj posao radio TV, već roditelj), u tom periodu neće ni poželeti da pogleda nešto takvo.

Samo moram malo stati na stranu roditelja koji "posade decu ispred TV-a i puste DVD".

Sasvim je normalno da u danasnje vreme, porodica strada. To je opravdano i normalno. Ne kazem da je dobro, ne razumite me pogresno.
Zasto strada?

Zato jer u zivotu svakog coveka postoje dve strane- Karijera i Ljubav.
Da bi se gradila Karijera [namerno cu ih pisati velikim slovom, da pridam vaznosti reci], potrebno je vreme. Vreme koje ce biti ulozeno u stvaranje Karijere. I tako, posto Karijera zahteva mnogo vremena, ljubav pati. Ljubav medju supruznicima, porodicom, bracom, sestrama. Uopste nije vazno, vazno je da ljubav pati.

Ali sa druge strane, od ljubavi se ne zivi. Nisu dzaba nasi mudraci govorili "Beda na vrata, ljubav kroz prozor".

Nemojte osudjivati ljude koji svoju decu posade ispred televizora i puste im crtac. Ne znate kakvi cete vi biti sutra. Ne znate kolika je zrtva ne videti svoje dete [naravno, pricam o normalnim ljudima sa normalnih umnim sklopom, ne o serijskim ubicama] ceo dan, jer zrtvujete vase vreme kako bi upravo to dete moglo ziveti lagodno.
Nemojmo pljuvati po zrtvama. 4kids 543999 Pljujmo po novcu, koji je tlacitelj. [siguran sam da je ovo hrvatska rec, ali je nekako kul. 8D]

244kids Empty Re: 4kids Ned 14 Avg 2011 - 1:43


Kuroneko

Kuroneko

Sensei
Sensei
Da su ljudi pametniji ne bi porodica stradala. Da mogu da oforme odgovarajući odnos sa decom ne bi ih "vaspitavala ulica" ili TV. Da ljudi imaju u sebi usađen pravi sistem vrednosti ne bi im bila bitnija karijera od ljubavi.

Hmm, birati između toga da dete bude glupo i da živi lagodno ili da bude lepo vaspitano, pametno i odgajano uz ljubav roditelja - mislim da je izbor očigledan za normalne ljude.

---

Što se tiče teme - mislim da je glupo puštati deci nešto što nije za decu, kao i sakatiti nešto zato što neki ljudi odluče da nije za decu.

254kids Empty Re: 4kids Ned 14 Avg 2011 - 1:47


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Mogu samo da pitam nesto, ti zivis na Zemlji ili u svetu Jednoroga?

Aha, znaci bolje je da dete pametno umre od gladi, nego da glupo zivi. Veoma... radikalno misljenje. 4kids 543999 Tebe treba za predsednicu... Afrike.


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | Umetnost, Kultura i Zanimanja | Mangas | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions