Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Revolutionary Girl Utena Empty Revolutionary Girl Utena Pon 20 Jun 2011 - 12:23


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
Revolutionary Girl Utena 5723l

Zanrovi: Drama, psiholoski, fantazija, romansa, shoujo, akcija
Broj epizoda: 39

Just after Utena's parents died she was consoled by a prince who gave her a ring with a rose crest on it. Utena was so impressed by the Prince that she vowed to become one herself one day. A few years later Utena is attending Ohtori Academy where she gives all the teachers headaches because she dresses in a boys uniform so she can be like the prince she met long ago.

After Utena's friend is insulted by a member of the Student Council, Utena fights in a duel for her friends honor. Utena's rose crest allows her to enter the dueling arena where Utena wins the duel and becomes engaged to the Rose Bride. Unknowingly, Utena is pulled into a series of duels with other members of the Student Council for the possession of the Rose Bride. As she becomes fond of Anthy, the Rose Bride, she must fight to keep her friend safe and to discover the horrifying secret behind Ohtori Academy.



Malo stariji anime, znam da niko nece da ga gleda, sto je steta. Very Happy
Utena je zbog tone simbolike i metafora od strane mnogih zvan "NGE-om za devojke", ali mi se cini da je Utena jos "simbolicniji" jer nista nije onako kako se na prvi pogled cini. @_@
Deep shiz indeed, pravi anime za mene. Dubinski istrazuje "vaznije" likove i zaista je impresivno kako su svi dobili svoju kolicinu razvoja, cak i likovi uz pomoc kojih su istrazivali te "vaznije likove" su se menjali. Pred kraj postaje VRLO seksisticki, erotisticki i APSOLUTNO svaka scena se moze povezati sa seksom (Enko, mozda si zainteresovana? Very Happy). Osim toga, obradjuje prikazuje vrlo ozbiljne (Taboo) teme kao sto su zlostavljanje... Necu dalje otkriti. Razz
Kraj serije je odlican, mada, citam neke komentare i impresioniran sam cinjenicom da neki ljudi nemaju pojma sta su gledali i pljuju po celom animeu. Revolutionary Girl Utena 543999
Eh, sad. Smetala mi je reciklaza scena. Npr. kada se Utena penje uz stepenice pre borbe. To prikazuju pre svakog duela (kasnije nesto drugo) i potrose minut i po epizode. Ponekad sam ih preskakao, ponekad gledao zavisi od raspolozenja. Ali pesma koja to prati je odlicna. Ceo OST je super, openingom sam zarazen, a ni ED pesme nisu za bacanje. Najvise mi se svidjaju borbene teme.
Sve u svemu, meni se dopada. Mozda akcija moze da dosadi jer nema nekih uberkulfatality poteza, ali nisam ga zbog toga ni gledao. Cesto je uspeo da me natera na razmisljanje, uzivao sam u prirodi likova i apsurdnom humoru koji se povremeno javlja.

2Revolutionary Girl Utena Empty Re: Revolutionary Girl Utena Pon 20 Jun 2011 - 13:01


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Znas da me vrijedja tvoja pretpostavka da cu ja gledati bilo sta dok god ima seksa. :O *cough*PTW*cough*

3Revolutionary Girl Utena Empty Re: Revolutionary Girl Utena Pet 22 Jul 2011 - 17:50


Usagi_Tsukino

avatar

Senpai
Senpai
Utena Wink



Poslednji put izmenio Usagi_Tsukino dana Uto 18 Sep 2012 - 16:16, izmenio ukupno 2 puta

4Revolutionary Girl Utena Empty Re: Revolutionary Girl Utena Uto 9 Avg 2011 - 11:14


akira_kenzo

akira_kenzo

Senpai
Senpai
procitala sam recenziju i odgledala prvu epizodu i chini mi se da ce ovo biti jedan totalni win od anime Very Happy Utena je totalno orginalan lik a onu Anthy su svi bitch slapovali u prvu epizodu hahaahhahahha Very Happy

5Revolutionary Girl Utena Empty Re: Revolutionary Girl Utena Pet 12 Avg 2011 - 9:39


akira_kenzo

akira_kenzo

Senpai
Senpai
ona Anthy nema epizode kad je ne oshamare hahahahhahahahaha Laughing

6Revolutionary Girl Utena Empty Re: Revolutionary Girl Utena Pet 12 Avg 2011 - 10:59


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
Bice! Very Happy


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions