Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Shigurui Empty Shigurui Čet 25 Avg 2011 - 7:37


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Shigurui 10282l

At the beginning of the Edo Era, when people enjoyed a time of peace, Lord Tokugawa Tadanaga holds a fighting tournament. In the past, matches were fought with wooden swords. This time, real swords will be used.

One-armed Fujiki Gennosuke and blind Irako Seigen will fight each other in this match. Both are disciples of Iwamoto Kogan, who is known as Japan's greatest swordsman. Each of them are determined to prove himself the successor of Iwamoto's school. However, there can only be one champion.

So begins a story of intertwining fates, conflict, and strange destinies.

(Source: ANN)

Shigurui je nastavio da me muči pa sam bila primorana otvoriti temu. Znam da vas je par gledalo ovaj brutalni anime sa uzasno detaljnim iznutricama. ;__; Nego, da ne duzim, vec sam napisala u temi kad sam ga zavrsila.

EnkoKasumi ::Jako interesantna prica, poslednjih 5 ep sam progutala za jedan dan. Samo, ostalo mi je par stvari nedoreceno, ili jednostavno nisam obratila mnogo paznje u pocetku.
Spojler:
I demand answers!

U svakom slucaju, 7/10, predefinisani masakr mi je ubio dozivljaj, mislim da je bilo bespotrebno prikazivati crijeva kako ispadaju, a da ne pominjem samo kraj, gross.

2Shigurui Empty Re: Shigurui Pon 29 Avg 2011 - 23:24


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Definitivno ovaj anime nije za svakoga, čuo sam da ga je dosta ljudi droppovalo i da im se nije svideo, ali to ga ne sprečava da bude najbolji anime sa temom samuraja svih vremena. Sve u ovom ostvarenju odbija klasične ljubitelje anime-a, a pogotovu scene masakra, ali izdržite uzmite dubok dah i odgledajte!

Ono što me je najviše zabezeknulo u ovome nisu same scene masakra, već pozadina i atmosfera iza istih i naravno priča koja je, nema druge reči, genijalna. Jedini naslov, koji je uspeo da verodostojno prenese duh drevnog Japana i život samuraja.

Ako, planirate da gledate, don't read.

Spojler:

Bilo kako bilo, ovo je tek četvrti naslov koji je od mene dobio ovu ocenu.

10/10

3Shigurui Empty Re: Shigurui Uto 30 Avg 2011 - 0:03


corwin_r

corwin_r

Hikikomori
Hikikomori
Sta je to klasicni ljubitelj anime-a?

4Shigurui Empty Re: Shigurui Uto 30 Avg 2011 - 0:04


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
Not for casual fags. @_@

5Shigurui Empty Re: Shigurui Uto 30 Avg 2011 - 0:08


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Angelus ::Not for casual fags. @_@

^^This exactly.

6Shigurui Empty Re: Shigurui Uto 30 Avg 2011 - 0:10


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Ja nisam mogla da mu dam vecu ocjenu jer nisam nasla ni jednog lika koji bi mi se dopadao. Svi su polu ludi, krvozedni, nasilni, prosti. Odbijam da povjerujem u samuraje kao takve.
Eto, Fujiki je bio iole simpatican lik, ali opet nedovoljno.

7Shigurui Empty Re: Shigurui Uto 30 Avg 2011 - 0:21


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
EnkoKasumi ::Ja nisam mogla da mu dam vecu ocjenu jer nisam nasla ni jednog lika koji bi mi se dopadao. Svi su polu ludi, krvozedni, nasilni, prosti. Odbijam da povjerujem u samuraje kao takve.
Eto, Fujiki je bio iole simpatican lik, ali opet nedovoljno.
Upravo zbog ovoga se meni ovaj naslov i dopao, surova realnost.

8Shigurui Empty Re: Shigurui Uto 30 Avg 2011 - 0:34


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
EnkoKasumi ::Ja nisam mogla da mu dam vecu ocjenu jer nisam nasla ni jednog lika koji bi mi se dopadao. Svi su polu ludi, krvozedni, nasilni, prosti. Odbijam da povjerujem u samuraje kao takve.

Nije svaki samurajski anime Hakuouki.

Shigurui 2j3l9iq

Nisam (još) gledao Šigurui, ali bi trebalo to da učinim u bliskoj budućnosti.

9Shigurui Empty Re: Shigurui Uto 30 Avg 2011 - 0:35


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Neka hvala, ostajem ja s mojim uvjerenjem da su samuraji bishounen emotivci. Very Happy

10Shigurui Empty Re: Shigurui Uto 30 Avg 2011 - 2:49


Ryo

Ryo

Akuma
Akuma
Od mene je 9-ku dobio, odlican anime... I, po mom misljenju, realno je prikazao svijet samuraja.


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions