Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Rose of Versailles Empty Rose of Versailles Čet 1 Sep 2011 - 22:32


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Rose of Versailles 6788l
Type: TV Series, 40 episodes
Year: 10.10.1979 till 03.09.1980
Categories: Historical, Love Polygon, Manga, Military, Romance, Shoujo, Swordplay, Tragedy
Original Work: Ikeda Riyoko
Chief Direction: Dezaki Osamu, Nagahama Tadao
Character Design: Himeno Michi, Araki Shingo
Music: Makaino Kouji
Rating: 8.65
AniDB
Raised from birth as a man, the Lady Oscar commands the palace guards at Versailles in the years before the French Revolution. Her beauty and noble spirit make her a shining figure in the eyes of both men and women but she is torn between her chosen life of service and duty to class and country and her own heart and desires. She lives as a noble amidst the opulence of Versailles but her keen senses and compassion are not blinded to the poverty of the French people.

Upravo zavrsih. Klasika, remek delo, revolucionarni naslov shodjoa, sta sve nije ovo cudo. Ima drame, ima politike, ima romanse, ima tragedije, sta sve nema ovo cudo.

Anime prati istoriju nekih 90%, jedino su delovi u kojima Oscar igra ulogu netacni (e sad, da li je to neko drugi uradio, to ne znam) kao sto je na primer sam pocetak kad spasi Mariju Antoanetu. Dosta stvari se odvijaju kao i u stvarnost, borba izmedju Marije Antoaenete i du Barry, afera kraljicine ogrlice, odnos izmedju Marije i grofa fon Fersen, kao i sama francuska revolucija.

Likovi su bili zanimljiviji, a kad kazem likovi mislim na Oscar i Andre kao i citav njihov odnos. Od istorijskih licnosti, Jeanne de Valois mi se dopala. Ona je bila jedan od "negativaca" koja je prilicno potpalila vatru sto revolucije tice. Sad, ne znam kako da reagujem na
Spojler:
A sto se izmisljenih likova tice, pa logicno je da mi je Oscar omiljeni lik. Najbolji zenski i muski lik ikad @_@

Opening/Ending su odlicni i govore dosta o likovima, pre svega o Oscar (Bara wa utsukushiku chiru). Soundtrack je takodje dobro odradjen, dosta klasicne muzike i lepo je uklopljeno sa radnjom.

Prica je prilicno zanimljiva, narocito druga polovina kad vec svi malo odrastu (u animeu je proslo nekih 20god mozda). Meni se najvise dopao taj poslednji arc, odnosno francuska revolucija (poslednje pet epizode). Toliko je emocije, tragedije, patnje da na kraju niko nije izasao kao pobednik.

Sad, da li su Luj XVI i Marija Antoaneta zasluzili smrt gilotinjom, nisam siguran, al realno, nisu nista toliko lose ucinili, sto je najverovatnije i problem u celoj prici. NISTA NISU UCINILI. "Ako nemaju hleba, zašto ne jedu kolače?" citat iz knjige Zan Zak Rusoa koji je vezan za neku princezu (rodjenu pre Marije) su gradjani vezali za Mariju da bi joj zvanje bilo jos gore, i vremenom dobila smrtnu kaznu (aka gilotinja). Al naravno, kolko god da je imala lose zvanje, knjiga koju je izdala Jeanne je bila vrhunac toga, kao i sama afera kraljicine ogrlice. Em sto je kao kupila ogrlicu za 2000000 livra, em je jos prozvana lezbejkom. Ni odnos sa Fersenom joj nista dobro nije doneo. Drugim recima, nisu je voleli pa je zato umrla.

tl;dr: Preporuka svima, nema osobe kojoj se ovo nece dopasti. A ukoliko se stvarno ne dopadne nekome ovo, onda covek nema ukusa @_@ (odnosno: shounenfag. Gleda samo Naruto, Bleach, One Piece, Ao no Exorcist itd)

2Rose of Versailles Empty Re: Rose of Versailles Pet 2 Sep 2011 - 2:11


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
Pošto se serija bavi istorijskim činjenicama, izostaviću spoiler tagove (osim ukoliko nije baš neophodno) jer svako ko je upoznat sa francuskom istorijom zna otprilike šta će se desiti (a i sam si spojlovao neke delove Rose of Versailles 3616433288).

Mislim da Marija nije zaslužila da umre, ali istina je da ona i Louis XVI ne znaju da rukovode državom. Marija je užasno naivna i zbog toga je doživljavala mnoge neprijatnosti i naravno da je ljudi nisu voleli. Bilo mi je malo žao, ali kad pogledam život naroda, razumem njihovu ogorčenost.

Svi likovi u seriji su realistični i upečatljivi. @_@ Pored glavnih likova (Oskar i Andre) snažan utisak ostavljaju Marija, Fersen, Đan, Rozali, Alan... Čak i Madam Polinjak i njena kćerka Šarlot. Ček, ja sam naveo sve likove koji su uticali na priču u manjoj ili većoj meri.

Meni je malo zanimljivija bila prva polovina, ali daleko od toga da je druga za bacanje.

TL;DR
ZetaZaku ::Preporuka svima, nema osobe kojoj se ovo nece dopasti. A ukoliko se stvarno ne dopadne nekome ovo, onda covek nema ukusa @_@ (odnosno: shounenfag. Gleda samo Naruto, Bleach, One Piece, Ao no Exorcist itd)

9/10

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions