Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1Valkyria Chronicles Empty Valkyria Chronicles Uto 10 Nov 2009 - 5:33


Linou

Linou

Leader
Leader
Godina snimanja: 2009
Broj epizoda: 26




Kada sam prvi put uzela da gledam/prevodim ovaj anime, dobila sam dosta komentara tipa „ znaš li kako je to dobra igra na PS3“. Nisam ni bila svestna da je stvar koju sam uzela da gledam u stvari nastala po mega hitu sa PS3. Pomislila sam da sam se verovatno grdno prevarila, jer, koliko me dosadašnje 13-to godišnje iskustvo služi, stvari koje su pravljene po igrama su obično mega treševi... e ovde sam se prevarila.

Valkyria Chronicles Valkyria-chronicles

Radnja se dešava u Evropi, tridesetih godina prošloga veka. Rat besni starim kontinentom radi mineralnog bogatstva koje je glavni energent. U pitanju su ragnolit i ragolin. Zemlja bogata ovim rudnim bogatstvima jeste Galija, omanja državica koja se nalazi između dve sile: Imperije i Federacije. Zahvaljujući ogromnim rezervama ruda ragnonita i ragolina, Imperija napada Galiju odakle započinje radnja ove serije.

Valkyria Chronicles Valkyria_chronicles-1

Kada su Imperijalne snage napale mali pogranični grad Brul (Galija), Velkin Gunter, sin starog generala Belgena Guntera, primoran je da se bori rame uz rame sa pripadnicima gradske straže, među kojima je Alisija Melčiot. Zajedno sa Velkinom je i njegova sestra Isara. Njih troje uspevaju da pobegnu iz Velkinove kuće prema Brulu, u do tada naviđenom modelu tenka kog su konstruisali njegov otac i Isarin biološki otac. Posle bitke kod Brula ovaj mala ekipa prijavljuje se u miliciju, odnosno narodnu armiju, i odatle prave avanture počinju. Velkin postaje komandant sedmog odreda u kojem mu se, kao podređeni, pridružuju njegova sestra Isara i Alisija.

Valkyria Chronicles Valkyria-chronicles-21-large-04-540x303

Anime ocenjujem odličnom ocenom prvenstveno zbog priče, koja je zaista dobra i nemam šta da joj zamerim. Bliska mi je tematika drugog svetskog rata, a ambijent Valkyria Chronicles u velikoj meri podseća upravo na to.Ono što pored sjajne priče takođe izdvaja ovaj anime jeste crtež, koji je rađen posebnim tehnikama senčenja, tako da stvari izgledaju starije... da kažem imaju nekakvog duha. Muzička tema, osim uvodne i odjavne špice i nije nešto bogata, čak bih rekla da je poprilično siromašna, ali to i dalje ne umanje kvalitet ovog ostvarenja.

Valkyria Chronicles Rip-valkyria-chronicles-01-ctc-1280x720-x264_001_2929

Kao što sam već rekla, svi su hvalili igru na sav glas, ali ni anime ne kaska za njom. Dakle, pripalite makine i pravac na download Valkyria Chronicles.



Ja sam ovo počela da gledam juče i već sam do 3ep. i neverovatno mi se sviđa anima...
Šta vi mislite?

2Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Uto 13 Jul 2010 - 3:23


AnchyAbyss

AnchyAbyss

Leader
Leader
Gledacu je uskoro. Cula sam da je slicna Tales of the Abyss animeu. Mozda zato sto je isto bazirana na video igri, zato sto je fantasy zanr i zato sto se radnja brzo odvija.

3Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Uto 13 Jul 2010 - 3:58


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
Au, sad vidim temu. Valkyria Chronicles 3616433288

Skoro ga pogledah, vrlo dobar anime. Crtez je vrlo lep, prica je sasvim fina, kao i interakcija izmedju likova. Jos treba uzeti u obzir da je radjen po igri i retko se vidja dobar anime po igri.

4Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Ned 18 Jul 2010 - 21:49


Rey

Rey

Leader
Leader
Nisam gledao al' sam igrao igru koja mi se mnogo dopala.

5Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Pon 16 Avg 2010 - 2:49


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
anime po igri? nema gledanja bez igranja igre.

6Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Pon 16 Avg 2010 - 4:02


AnchyAbyss

AnchyAbyss

Leader
Leader
A sto ne zivis blizu mene pa da mi posudis koju igru. Ja imam spor net pa nmg skidati igre. Sem toga sve je manje i manje prostora na hardu tako da ce uskoro biti brisanja.

7Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Pon 16 Avg 2010 - 4:06


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
igre su za PS3 i PSP. nema nista od toga za mene. jedino ozda za 10god kad bluray diskovi kostaju 20din

8Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Sre 18 Avg 2010 - 1:09


AnchyAbyss

AnchyAbyss

Leader
Leader
Opet ne vrijedi. Ja mislila da je to za PS2.

9Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Sre 18 Avg 2010 - 1:13


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
nema veze sa profile btw

10Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Sre 18 Avg 2010 - 2:48


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Bezite i ne osvrcite se. Glupost glupa.

11Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Sre 18 Avg 2010 - 3:01


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
to kao da si rekao gledajte anime, awesome je. samo zato sto nema random shounen fajtova ne znaci da je anime glup. koliko vidim na MAL i AniDB, rating je prilicno visok. AniDB tagovi kazu da se opening ne sme gledati lol i da ima ljubavnog trougla. cim ima ljubavnog trougla, count me in. igru cu igrati za 10 god Razz

12Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Sre 18 Avg 2010 - 5:33


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Da, jbt, zaboravio sam da je kod cool dece sve obrnuto. Damn Real World, I forgot how to maintain my Virtual reputation.

Da preformulisem:
Meni je anime bio ekstremno glup i dropovao sam ga sav srecan sto vise necu unistavati svoje mozdane vijuge i nerve na to.. ostvarenje.

13Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Sre 18 Avg 2010 - 5:51


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
A bleach, naruto, reborn i ostali random shouneni su kao pametni ili sta zelis time reci?
Cim si spomenuo rec dropovao znaci da tvoje misljenje nista ne znaci posto nisi ni odgledao.
1.
SnG ::Bezite i ne osvrcite se. Glupost glupa.
To nije nesto sta bi glavni moderator trebao pisati. Kako drugi mogu pisati lepo zasto im se ne svidja? Ako neki random lik moze lepo napisati razlog zbog kog voli/ne voli zasto ne bi i moderator mogao? Nije ni cudo sto sve vise ljudi pisu "art je fuj crap", "sranje anime" i slicno. Te osobe vise ni ne mozes upozoriti posto bi onda bilo neposteno i dobio bi forum kao AnimeOverdose, drugim recima, diktatura.
2.
Kada se postuje u nekoj temi mora se naglasiti da li je isti odgledan ili nije. A ne, faaaaaail, craaaap, a anime nije odgledan. Ako moderator radi to, nije ni cudo sto ostali isto.
3.
??????
4.
Profit.

OT: stavih da se skida. taman cu gledati posle Honey&Clover

14Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Sre 18 Avg 2010 - 5:58


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Znaci neko se mora muciti kroz 50-tak epizoda da bi tek onda imao pravo na svoje misljenje? Ne.

Ne, uopste nisi u pravu. Forum jeste socialna vrsta sajta koja sluzi za razmenu misljenja. "Art je fuj", "crap" je takodje misljenje, i to se uvazava. Misljenje ne mora biti naucna teza od 20 recenica. Ne, misljenje moze biti jedna rec.
Sad, sta je razlika izmedju mog "Bezite od govneta" i izmedju "Art je fuj" od one devojke kojoj sam dao opomenu?
Razlika je u tome sto ja ne idem okolo i ne trollujem ljude ponavljanjem iste recenice 20403742075983792587 puta.
Ja nju nisam opomenuo zato jer mi se njeno misljenje ne svidja, vec zato sto je spamovala i trollovala.

Ne znam da li si upoznat sa onom stvarcicom u svetu koja se zove "Prvi utisak". Ili "first impression", kako hoces.
E pa, vidis, kad uzmes nesto da gledas, ako je govno u prvih 5-10 epizoda, bice govno i u 121. Zato pre snimanja neke serije se izbacuje pilot epizoda da se vidi hoce li ljudi prepoznati seriju kao govno ili kao "fap, fap" i onda se nastavlja sa produkcijom.
Da ne sirim, nije uopste vazno da li je neko pogledao ceo Anime ili samo deo Animea, zato jer ne postoji teoretska sansa da anime postane uber awesome odmah posle epizode na kojoj ga je neko dropovao. Wink

15Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Sre 18 Avg 2010 - 6:19


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Gresis. Ne malo, vec mnogo. Razumem prvi utisak. Ali ae reci mi anime koji je bio awesome od prve do poslednje epizode? Eto, planetes mi bio crap u prvoj epizodi, ali kad sam odgledao drugu i trecu privukao me i odgledao sam celu. Sad mi spada u najbolje anime serije koje sam gledao. cesto imas i situaciju, anime krene super awesome i postane fail. Ali na osnovu dve epizode se ne moze odrediti kvalitet animea. Ovaj anime ima 26 epizoda i na osnovu dve epizode mozes videti samo kakav crtez ima i opening. Kvalitet price da odredis ne mozes.
Da, mozes reci na forumu sta god zelis dok ne vredjas. Ali sta si time postigao ako napises "anime je fail"? Zasto je fail? Sta si time postigao? Kako ce sad neko videti da li taj anime valja ili ne? Zato treba napisati malo duzi post i objasniti zasto mislis da je fail. Imas 18godina (bar tako govoris) a ne 11. Ponasaj se kao zrela osoba, a ne kao neki klinac.
Pa znaci onaj reborn je najveci crap zato sto su prve 35epizode smorne? Iako mozda postaje zanimljiv kasnije? Kad uzmes gledati duzi anime, moras biti spreman na to. U nijednom 50+ animeu nisu sve epizode najkvalitetnije. Narocito animacija.
Sad o misljenju. Hoces reci da misljenje osobe koja je dropovala anime na prvoj epizodi znaci isto koliko i misljenje osobe koja je odgledala ceo? Osoba koja je dropovala anime ne moze reci da je anime fail bez naglasavanja da nije odgledala. kaze lepo, "dropovao posle par epizoda. ne svidja mi se bas nesto" a ne "najveci crap koji sam video u zivotu". Mada s tobom nema poente raspravljati. Hateujes anime godinama bez gledanja da bi nakon gledanja krenuo da fapas na njemu.

16Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Sre 22 Sep 2010 - 12:47


frost

frost

Senpai
Senpai
Ala se ovde vodi(la) zustra rasprava. XD

@Tema:

Ja sam pocetak emitovanja ovog naslova cekao sa velikim nestrpljenjem. Imao sam priliku da probam igru, koja je odlicna, i kad sam cuo da se sprema anime po njoj bio sam jako znatizeljan... Kad sam ga odgledao - moja visoka ocekivanja su bila ispunjena. Moja ocena bi bila 8/10.

17Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Čet 23 Sep 2010 - 7:40


AnchyAbyss

AnchyAbyss

Leader
Leader
Izasao je i drugi dio ove igre. Bas me interesuje da li ce izaci i anime.

18Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Čet 23 Sep 2010 - 8:29


Hayato-kun-chan :3

Hayato-kun-chan :3

Akuma
Akuma
@ZetaZaku dobio si plusic.. Wink
btw pogledacu Anime, posto kazete da je bas cool.. ^^

19Valkyria Chronicles Empty Şenjou no Valkyria: Gallian Chronicles Sub 26 Nov 2011 - 13:01


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
450i anime koji sam zavrsila. Valkyria Chronicles 543999 Meni se jako dopao. Akcija je neprestana, misije su raznovrsne, ali ne previse zapetljane, likovi su mnogobrojni i jedinstveni svaki na svoj nacin, a ima i dosta emotivnih/tragicnih djelova (koje ja definitivno nisam ocekivala). Uglavom anime koji ne moze biti dosadan. Inace nisam fan hetero romansi, ali mi je ljubavni trougao ovdje bio simpatican, iako se nije zavrsilo onako kako sam se ja nadala.
Najdrazi lik mi je Faldio, ali
Spojler:
Nekako mi je bilo prazno to sto se nisu bavili prosloscu/licnostima bas svih likova, vec je u centru paznje bilo njih 5-6, dok su se drugi pojavili tek da popune screen-time il kao comic-relief likovi. Steta, svi su mi izgledali zanimljivi.

8/10, preporucujem fanovima military animea, ali i romance fanovima, jer su veze medju likovima dosta naglasene ~

20Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Sub 26 Nov 2011 - 13:20


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Zabavna i dinamična animica, iako to generalno plasiranje priče u Imperial/Non-imperial konflikt, počinje biti i previše izlizano.

None the less, kao veliki fan (factually speaking) svetskih sukoba 20-tog veka, uživao sam u zanimljivim akcijama i oldfashioned naoružanju.

U negativnom smislu, najviše mi je zapala za oko predvidljivost, kako samog romance trougla, tako i toka glavne priče.

Overall 8/10.

21Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Ned 27 Nov 2011 - 3:52


corwin_r

corwin_r

Hikikomori
Hikikomori
Deluje mi kao Tales of Abyss tip anime-a, mnogo zanimljiviji ako se zapravo odigra igra prethodno Very Happy. Vise puta sam planirao da skinem ali sta znam, nije mi na listi prioriteta bas.

22Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Ned 27 Nov 2011 - 6:47


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Ja sam ocekivala da ce biti neki lighthearted ecchi. o_o Ne znam ni sama sto, ali zato sam ga i krenula gledati. Prijatno me je iznenadio, nisam ocekivala da ce biti ozbiljan.

23Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Ned 27 Nov 2011 - 6:51


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Meni se prvih 5 or so epizoda nije svidelo pa sam droppovao. :t Mozda uzmem jednom ponovo da gledam... Kad ne budem imao sta pametnije da radim.

25Valkyria Chronicles Empty Re: Valkyria Chronicles Ned 27 Nov 2011 - 8:37


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
'Fala ZZ..spojih teme.

Trebali bi što skorije završiti index anime-a, da se ne bi dešavale ovakve stvari.


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions