Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Karas Empty Karas Uto 16 Mar 2010 - 6:56


Aquarius

Aquarius

Tenshi
Tenshi
Karas 8560

Tip serije: OVA
Broj epizoda: 6
Zanrovi: Akcija, fantazija, sci-fi

The world of the humans and the world of the demons (yōkai) have overlapped one another, leaving humans to walk the streets of life as they normally would, while demons walk, hidden from the naked eye, down the very same streets. A seemingly young woman named Yurine and her servant, the Karas (from the Japanese word for "Crow"), have long maintained order and balance between the overlapped worlds, ultimately keeping the demons from interrupting the lives of humans. However, humans have come to forget and jest at the existence of demons, and no longer understand the privilege it is to live without fear. Disgusted by this arrogance, an old Karas turns his back on the laws he had once upheld, and in his human form, named Eko, he creates an army of Mikura, or mechanized demons, to ready an attack on the human race.

A young man named Otoha inherits the powers of the Karas and takes his place at the side of Yurine, who claims that his soul called out for her while he lived the life of a human. They live in the world of the demons. It is now up to Otoha to prove himself as a Karas, and restore the balance that Eko threatens to upset.

Meanwhile, a superstitious police officer named Sagisaka and his rational new recruit, Kure, follow the trail of the murders dealt by Eko's Mikura, as well as the trail of a rogue Mikura named Nue. The prophecy unfolds from here into a grave revelation for all in the city.

Sto se same price, ona ne predstavlja jacu stranu ovog animea. Bukvalno se radnja u prve tri epizode sporo odvija, da bi u zadnje tri toliko poprimila na dinamici da sam stekao utisak da su ga previse zbrzali. Jacu stranu ovog anime definitivno predstavlja animacija i muzika koje su fenomenalno odradjene. Da razjasnim, prica nije losa, samo u pocetku ide previse sporo, a potom previse brzo, kao da nisu mogli da uhvate neku zlatnu sredinu. Ovaj anime preporucujem onima kojima je animacija bitnija od same price.
Licna ocena: 8/10

2Karas Empty Re: Karas Uto 16 Mar 2010 - 8:00


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
I naravno, zaboravil si predivne seiyuu-ove, Suzuki Kasumi i Sakurai Takahiro u istom animeu, to ne moze bit promasaj.
Ah, anime odgledah 2-3 puta, svidja mi se, prica e mnog sjebana, iskreno malo toga skapirah, al definitivno vrijedan gledanja.

3Karas Empty Re: Karas Uto 16 Mar 2010 - 8:06


Aquarius

Aquarius

Tenshi
Tenshi
Oh, pardon. Kako na njih da zaboravim. Sakurai Takahiro je win kao i uvek. Suzuki Kasumi je carski odradila posao, isto kao i Fujiwara Keiji (ovaj lik je klasa za sebe).

4Karas Empty Re: Karas Uto 16 Mar 2010 - 8:13


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Pored Mamoru Miyano-a, Sakurai e definitivno najbolji seiyuu ikad.
Nego, ovdi mi bil zao one brace, i to mi e najbolji dio animea, onu finalnu borbu su malo zeznuli, na brzinu e sve uradjeno.

5Karas Empty Re: Karas Uto 16 Mar 2010 - 12:00


Aquarius

Aquarius

Tenshi
Tenshi
Da,ne samo borba, nego kompletna zadnja epizoda je toliko zbrzana da je to nesto neopisivo. Da su napravili barem jos jednu epizodu bilo bi ok, ovako je previse zbrzano za moj ukus.

6Karas Empty Re: Karas Čet 18 Mar 2010 - 7:37


Linou

Linou

Leader
Leader
Jako dobar anime.Dobra animacija, dobra priča...Pogledala nekih 3-4 puta...nisu mi se svidele poslednje epizode ali su zato borbe bile extra odrađene.

7Karas Empty Re: Karas Sre 24 Mar 2010 - 2:25


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Pocela sam, svidja mi se.

8Karas Empty Re: Karas Sre 24 Mar 2010 - 2:26


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Tu nema kaj da se pocinje, ovo se gleda za edno popodne Very Happy

9Karas Empty Re: Karas Čet 25 Mar 2010 - 1:33


hidra

hidra

Senpai
Senpai
Savrseno, divna animacija, divni glasovi, jedan od omiljenih.

10Karas Empty Re: Karas Pet 26 Mar 2010 - 4:34


Oneko

Oneko

Dreamer
Dreamer
Prica mi je delovala, um, bljutavo ?
Likovi su bili prosecni, ali najvise su mi se dopale borbene scene.
Muzika i VA su bili ok. Dao sam mu 7/10.

11Karas Empty Re: Karas Ned 28 Mar 2010 - 9:40


ElemenT

ElemenT

Akuma
Akuma
Just as New York City has Spider-Man, and Gotham City has Batman, it's about time for Japan to have its own local hero.”

—Keiichi Sato, director

secam se kao da je bilo juce kad sam pogledao prvu epizodu, pa onda i drugu i trecu pa sam morao da cekam pa skoro dve godine da bi zavrshio anime ...

Aquarius ::
prica nije losa, samo u pocetku ide previse sporo, a potom previse brzo, kao da nisu mogli da uhvate neku zlatnu sredinu. Ovaj anime preporucujem onima kojima je animacija bitnija od same price.

ovo podrzavam manje vishe jer stvarno je tako ispalo, dok prva polovina nam pokazuje borbe i karaktere o kojima pa skoro ni ne znamo nishta zato nam druga polovina objasnila ko gde i zashto
takodje kao shto si rekao animacija je vrhunska to moramo priznati i to nam donekle moze skrenuti paznju koliko toliko i o samoj prici ...
u svakom slucaju preporcujem svima ljubiteljima akcionih anime'a i lepih animacija, ali i ostalima jer ipak ima samo 6 epizoda ^^

12Karas Empty Re: Karas Pon 16 Avg 2010 - 1:14


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
odgledacu posle one crap OVA-e. taman nesto kratko

13Karas Empty Re: Karas Pet 1 Okt 2010 - 2:03


frost

frost

Senpai
Senpai
Animacija je stvarno highlight ovog animea. Sama prica je jako konfuzna, a ono sto je obljasnjeno je obljasnjeno na jako konfuzan nacin. Karas 3616433288

14Karas Empty Re: Karas Sub 2 Okt 2010 - 10:39


Akai

Akai

Akuma
Akuma
Meni su svi pricali kako je dobar, al realno na mene nije ostavio nikakav utisak... moze se gledati, samo - ne znam, vrlo mi je prosecno delovao >.>

mozda mi jednostavno nije legao kako valja.

Iz nekog razloga mi ima slican osecaj kao Strait Jacket ( mada je po meni SJ puno bolji XD )

15Karas Empty Re: Karas Sre 11 Jan 2012 - 20:32


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Nista nisam ocekivao niti sam ista dobio. Kao sto mnogi rekli akcija je bila cool i to je to. Da nije u fazonu tokusatsua (Super Sentai ili Kamen Rider) i da nije od Tatsunoko, prekocio bih. Also, gledao sam na nemackom tako da nisam imao priliku da slusam Sakurai Takahiro.


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions