Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Kuuchuu Buranko Empty Kuuchuu Buranko Ned 28 Mar 2010 - 11:12


ElemenT

ElemenT

Akuma
Akuma
Kuuchuu Buranko Kuuchuuburanko

Info > AniDB

AniDB ::The anime adaptation of Hideo Okuda’s award winning 2004 novel will premiere in October as Fuji TV’s 17th Noitamina series.

Okuda's book featuring the psychiatrist protagonist Irabu Ichirou and his various patients.
Genre: Comedy, Psychological, Seinen

Kuuchuu Buranko (Flying trapezes) je kratko prozno delo nalik romanu, napravljeno kao kolekcija više kratkih priča, od autora Hideo Okuda-e. Izdato je 2004. godine kao drugi tom Seishinkai Irabu sirīzu (The Psychiatrist Irabu series).

Izdavač je Bungeishunju ltd. i Kuuchuu Buranko je izdat u okviru njihovog mesečnog magazina Bungeishunju.

U kategoriji proznih dela, osvaja 131. Naoki nagradu (koja se deli za poeziju, prozu ali takođe i za druga književna dostignuća) u prvoj polovini 2004. godine.

Kuuchuu Buranko je adaptiran u TV dramu (dorama-u), pozorišnu predstavu kao i animiranu TV seriju (anime).

Anime počeo sa prikazivanjem početkom oktobra 2009. godine i sa ukupno 11 epizoda završio se krajem decembra iste godine.

Kuuchuu Buranko Buranko_01Kuuchuu Buranko Buranko_02_thKuuchuu Buranko Buranko_03Kuuchuu Buranko Buranko_04Kuuchuu Buranko Buranko_05_thKuuchuu Buranko Buranko_06

Radnja svake epizode ima zajednički tok. Glavni lik, Irabu (psihijatar) preuzima na sebe konsultacije sa pacijentima koji pate od raznih psiholoških problema ili nekih problema gde već medicinski pristup ne pomaže. Svakom pacijentu se glava pretvori u neku nasumičnu životinjsku glavu posle vitaminske inekcije od strane Mayumi (med. sestra).

Svaki pacient je nekako povezan sa drugim pacijentom, npr. prvi pacijent sretne drugog pacijenta i sedmog u prvoj epizodi. Inače se radnja serije odigrava u periodu od nekih desetak dana od 17. decembra do Božića, i pokazuje šta se sve dešava sa likovima koji su stanovnici Tokija.

Animacija je hibridna i kombinuje 2D animaciju sa Live-action i Rotoscoping-om, što u mnogome doprinosi neobičnom i jednistvenom doživljaju i upotpunjuje priču. Mnoge ljude može da odbije ovakav vizuelni pristup, i natera ih da preskoče ovaj naslov, ali je priča kvalitetna i nagradjivana i svakako zaslužuje pažnju. Definitivno je među najboljim naslovima iz 2009 godine.

jedan od skromnih recenzija koji sam pisao pa da podelim i sa vama ^^
za josh slika pratite link



Poslednji izmenio ElemenT dana Pon 29 Mar 2010 - 7:41, izmenjeno ukupno 1 puta

2Kuuchuu Buranko Empty Re: Kuuchuu Buranko Ned 28 Mar 2010 - 11:31


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Colorful + Nurses = Bil mi e Must Watch. Nazalost, mnogo sam se razocaral, neje mi drzal paznju prvih nekolko ep.

3Kuuchuu Buranko Empty Re: Kuuchuu Buranko Pon 29 Mar 2010 - 6:12


Jovan

Jovan

Akuma
Akuma
Ovo mi je bilo preporuceno i ja sam potpuno zaboravio na njega.Odgledacu ga cim zavrsim Higashi no Eden.

4Kuuchuu Buranko Empty Kuchu Buranko Pon 19 Apr 2010 - 7:33


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Kuuchuu Buranko Trapeze

EPISODES: 11

STORY: Irabu Ichiro is a psychiatrist who lives in a colorful alternate version of Tokyo. Patients would visit him to have a counseling on their problems. However each of the patients feel perplex about Ichiro’s behavior. Ichiro wears a bear head mask & is able to change change his appearance from an adult to a kid. Despite Ichiro’s zealous attitude, he does succeed in helping out each of the patients who come to his office.

Temu sam prvenstveno otvorila zbog naziva XD

5Kuuchuu Buranko Empty Re: Kuuchuu Buranko Pon 19 Apr 2010 - 7:38


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Hmm mislim da vec ima tema

6Kuuchuu Buranko Empty Re: Kuuchuu Buranko Pon 19 Apr 2010 - 7:44


Dylis

Dylis

Leader
Leader
Nema, nema

Gledacu, nesto lep crtez XD

7Kuuchuu Buranko Empty Re: Kuuchuu Buranko Pon 19 Apr 2010 - 7:50


corwin_r

corwin_r

Hikikomori
Hikikomori
Ovaj anime je dosta alternativan samo da vam kazem, nisam jos stigao da pogledam ceo ali po onome sto sam video ocekujte mozda najcudniji crtez koji ste videli do sada (u pozitivnom pogledu) i jako cudne likove i dogadjaje Very Happy.

8Kuuchuu Buranko Empty Re: Kuuchuu Buranko Pon 19 Apr 2010 - 8:03


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
@___@ Ja sam mislil da e ovo Element il neko vec otvoril.

Anyway, ja sam ga droppoval, ne zato sto mi e bil dosadan, vec zato er sam imal precih animea za gledat. Racunajuci da e od kreatora Mononokea, planiram ga nastavit.

9Kuuchuu Buranko Empty Re: Kuuchuu Buranko Pon 19 Apr 2010 - 10:01


ElemenT

ElemenT

Akuma
Akuma
Kuuchuu Buranko

pa jesam, ali nema veze ako ste vec ovde raspisali ...
nije da ima topic sa listama Razz

10Kuuchuu Buranko Empty Re: Kuuchuu Buranko Pon 19 Apr 2010 - 11:06


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Et vidis! I onda ce Enko ispast luda Kuuchuu Buranko 721274

11Kuuchuu Buranko Empty Re: Kuuchuu Buranko Uto 20 Apr 2010 - 5:58


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Izvini ElemenT, posto se i ovde pisalo spojicu teme u jednu Kuuchuu Buranko 543999

12Kuuchuu Buranko Empty Re: Kuuchuu Buranko Pon 16 Avg 2010 - 1:32


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
zanimljiv crtez. malo drugaciji. gledace se samo zbog njega, i naravno zanrova lol

13Kuuchuu Buranko Empty Re: Kuuchuu Buranko Čet 14 Jul 2011 - 1:54


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Odgledah ovo napokon. Solidan anime, ionako me privlaci psihijatrija. Mayumi je mnogo slatka. Šaren je i random, sa dosta real life scena. Najvise mi se svidio onaj pacijent sto ima dugotrajnu erekciju zbog stresa na poslu i razvoda. xD I onaj mali zavisnik od mobilnog telefona, kao i Bandou bejzbol igrac. Ostali isto nisu losi, ali ovi su mi najvise drzali paznju.
Smetalo mi je sto nema zenskih pacijenata, ali dobro onda uloga Mayumi ne bi bila toliko znacajna.

8/10


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions