Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Shounen Onmyouji Empty Shounen Onmyouji Uto 13 Apr 2010 - 5:24


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
...
Shounen Onmyouji 6859l

MAL Page | AniDB Page

MAL ::Masahiro is the grandson of the great onmyouji, Abe no Seimei. However, he lost his sixth sense that enables him to see supernatural beings, which is very important for an onmyouji. Thus, he is left with no choice but to try and pick a different career. But one day, a strange mononoke appears, which he names Mokkun, who shows him his true potential powers after fighting a demon. With the assistance of Mokkun, his quest to become the greatest onmyouji begins.

Stats ::Type: TV
Episodes: 26
Status: Finished Airing
Aired: Oct 3, 2006 to Mar 13, 2007
Producers: Studio DEEN, FUNimation Entertainment
Genres: Action, Comedy, Demons, Drama, Fantasy, Historical, Supernatural
Duration: 23 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older

Licni utisak:
So, nisam jos zavrsio ovo. Trenutno gledam 19. epizodu. Ali sumnjam da ce mi se poremetiti misljenje.
Shounen Onmyouji je Natsume Takeshi, samo u proslosti. (Rekao bih Edo period, ali nisam siguran.)
Anyway, sto me je odusevilo jeste skoro ista postavka likova kao za Natsume-a, mada u Shounen Onmyouji ima i malo romanse.
Za razliku od Natsumea, u SO ima i par arc-ova, koji se protezu kroz oko 5-10 epizoda svaki, tako da epizode nisu bukvalno nabacane. Imaju povezanost. (Jest, nije totally slice of Life)..

Sta drugo da kazem, sem, svim ljubiteljima Japanske istorije, pogotovo Religije, misticizma i mitologije.. Sta cekate? Ovo je pravi anime za vas.

2Shounen Onmyouji Empty Re: Shounen Onmyouji Uto 13 Apr 2010 - 5:54


ElemenT

ElemenT

Akuma
Akuma
sasvim sam zadovoljan ostvarenjem, mozda da je za stepen ozbiljnije bilo bi masterpiece, ali ni ovako nemam puno toga da zamerim naslovu...
atmosfera u samom anime-u je odlicna, odnos izmedju glavnih karaktera je takodje neshto specialno, i na kraju sam se poprilicno iznenadio ishodom, jer retko se vidja ovako neshto .. uvek se neshto utripuju, ovo sad verovatno nema smisla, ali ipak ne bi spoiler da koristim
nadam se da cesh razumeti kad pogledash do kraja ^^
OP je takodje prelep ^^

takodje recommendation shto sam napisao na MAL'u
If you liked Shounen Onmyouji...then you might like Kekkaishi
In both anime the story evolve around a young boy who in the begining is not willing and strong enough to fight evil spirits.
Both of them need to defend a land in one case a sacred land in other the capitol.
Also both of them over the day have school/job that they need to attend, and the nigth is they duty to be exterminator of monsters.
They make friends along the way and familiy also helps them out.
Comedy is present in both anime, which is good, and the music in them is also excellent!
Well maybe the main difference is the time setting.
Also waiting for second season for both, because the manga/novel is still ongoing and there is a chance for good sequel!
Enjoy ^^

3Shounen Onmyouji Empty Re: Shounen Onmyouji Uto 13 Apr 2010 - 8:49


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
Jedva cekam da vidim kraj. Totalno su me odusevili svi likovi, nemam niti jednog da "ne volim". Cak i onaj Toshitsugu, koji malo za*ebava Masahiro-a mi je divan lik.
Touda & Byakko su objasnili par stvari. Rikugou je isto savrsen. Ma, zelim biti Onmyouji. >.>

Eh, da. Taj Kekkaishi.. Je l'isto smesten u ovaj Edo, or something in the past, period, ili u novije vreme?

4Shounen Onmyouji Empty Re: Shounen Onmyouji Uto 13 Apr 2010 - 9:27


ElemenT

ElemenT

Akuma
Akuma
Shounen Onmyouji ti je u Heian eri, dok Kekkaishi je u sadashnjosti i u delu koji obuhvata anime nema istorijske delove

5Shounen Onmyouji Empty Re: Shounen Onmyouji Uto 13 Apr 2010 - 9:30


AlanViBritannia

AlanViBritannia

Uta no Prince-sama
Uta no Prince-sama
'Kay. Imas neki recommendation za Heian/Edo/Sengoku era anime? Generalno, neki tradicionalniji. Po mogucnosti supernatural, kao i SO.

6Shounen Onmyouji Empty Re: Shounen Onmyouji Uto 13 Apr 2010 - 13:36


ElemenT

ElemenT

Akuma
Akuma
hmm... nisam puno takvih gledao ali recimo:

Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto, po meni odlicno je uklopljena japanska istorija sa supernaturalnim samurajskim borbama ^^

Nitaboh prelep film je u pitanju, odlicno uklopljena tradiciolna japanska muzika koliko toliko sa istorijom ..

Otogizoushi pa nije bash da preporucujem ali prva polovina ima to shto trazish dok druga ne bash ... ako ocesh proveri pa cesh razumeti shta ocu da kazem, po meni to poprilicno upropastio seriju ...

Ayakashi - Japanese Classic Horror japanska mitologija, i stoji ti na PWT shto si postovao u topicu posevecenu za ovaj anime Very Happy

Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen verovatno si gledao ... poshto uglavnom ovu OVA'u svako gledao Very Happy

If you liked Stranger: Mukou Hadan ... then you might like Dagger of Kamui
Well then I must say that both anime's have similar historical story and connecting Japan with foreign peoples, and beside this they are full of action and also have a lot of blood, gore, tragedy and sword fights.
But the main difference is that Dagger of Kamui is an oldschool anime while Sword of the Stranger is not.

hmm... nadam se da cesh naci neshto zanimljivo ^^
uzivaj~


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions