Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Pravilnik Empty Pravilnik Pon 4 Jul 2011 - 23:46


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Pravila:

  1. Radnja likova se ne sme pisati na stranom jeziku, dok dijalozi mogu (možda neki ne znaju jezik kojim razgovarajte te ako npr. pišete na Nemačkom, recite da je Nemačćki kako bi se sve moglo 'provući' kroz Translator) .
  2. Možete imati samo jednog lika po igri.
  3. Spam je zabranjen u Roleplay temama. Ako vas nesto interesuje pošaljite PM Enko ili meni.
  4. Ne možete kontrolisati tuđe likove! (primer: Rin Hamaliel ulazi u sobu i tiganjem u glavu gađa Joshuu. On pogođen, pada na zemlju.) Ne određujete vi šta drugi lik kaže, niti šta on radi. Glumite vašeg lika, a ne tuđeg!
  5. Pišite više od jednog reda. Ukoliko pišete manje, post ce biti izbrisan. Ograničite se na više od 4/5 redova.
  6. Svako može kontrolisati NPC likove. NPC karakteri: non-player-characters. To jest, to su uglavnom likovi koji su sporedni. Kao što su nastavnici, deca na ulicama koje ne poznajete, sporedni ljudi, trgovci itd.
  7. Kada se igrate obratite paznju na žanrove i ne glumite van žanrova.
  8. Ne upadajte u tekuće RP igre bez dozvole moderatora ili admina.
  9. Psovanje nije zabranjeno, a ukoliko vas lik bas mora, onda cenzurišite zvezdicama sve sem prvog slova.
  10. Vas lik ce biti povrijedjen i moze umrijeti.


Uputstvo za pisanje:

  • Radnju pišite normalnim slovima, razmišljanja i misli italicom a govor pod navodnicima ( " " ). Pravilno:
    Hamaliel Rin se približila prozoru misleći: kako divan dan i rekavši: "Evo me!" skoči sa stolice i krene ka vratima.
  • Radnju pišite u trećem licu, obavezno!
    Pravilno: Hamaliel Rin prišla je prozoru.
    Nepravilno: Prišla sam prozoru.
  • Vodite računa u pisanju. Dobro pročitajte ceo post pre nego postujete, kako ne bi bilo pravopisnih grešaka ili grešaka u samom kucanju. Poželjno je korišćenje srpskih latinićnih slova šđčćž.
  • Još jednom ponavljam: pišite dugo postove kako bi sam RPG imao smisla!
  • Tokom Roleplay Game-a pisanje smajlija je zabranjeno. Žao mi je. Sve možete dočarati rečima te tako i radite.
  • NPC (non-player-character) su likovi koji ne pripadaju nijednom igraču. Njih može svako koristiti i igrati ali pod uslovom na čita predhodne postove pažljivo, da ne bi doslo do kontradikcija. Jedan lik kaže da je video profesora u kancelariji a drugi kaže da ga je video u dvorištu (u isto vreme to naravno). Isto gledajte da ne promenite ličnost NPC-a. Ako se NPC predstavio kao slatkiš, ne može par postova kasnije postati najmuževniji lik. Znači, nonplayercharacter-i su likovi koje mogu kontrolisati svi, i to su uglavnom profesori, učitelji, prodavci i drugi, manje bitni likovi.
  • Slično važi i za ostale likove: ako osoba A kaže da je njen/njegov lik u sobi, osoba B ne može reći da je tu osobu videla u hodniku. Vodite računa o tome jer možete upropastiti zabavu drugim ljudima, jer, šta ako je ta osoba imala plan šta da uradi, možda neki izlazak ili tako nešto, a vi dođete i vičete: "UMIREEEM, UMIREEEM!". Jer, ne možete kontrolisati tuđe likove, već samo svoje.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions