Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 2 od 4]

26Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 1:43


Swain

Swain

Hikikomori
Hikikomori
Hoce li biti class promotiona?
Npr. Mage -> Oracle -> Priest
Hunter - > Jester (melee)- > Assassin(melee) / Hunter -> Trapper (range) -> Sentinel (range)
etc.



Poslednji izmenio Swain dana Sre 6 Jul 2011 - 1:47, izmenjeno ukupno 1 puta

27Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 1:46


Luna Sparkle

Luna Sparkle

Senpai
Senpai
da ispod avatara tamo gdje nam piše broj postova,reputacija itd doda se lik u roleplayu: pa se postavi njegova mala slika

28Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 1:49


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
@clueless:: To sa difficulty-em je isto ono sto sam i ja spomenula, samo sto u drugim rp-ovima nisam nikad koristila tu skalu. Ali, da, bice jednostavnije ako je GM-ovi koriste. Slazem se i ubacicu do pojasnjenje kasnije kad dodam jos detalja za RP.

GM-u je mnogo lakse obrisati nesto nego osujetiti akciju odredjenog igraca. Ali dobro, i to se moze promijeniti ako se budu imala 2 GM-a ili 1 koji ne ucestvuje u RP-u.

@Swain:: Nema napredovanja po klasama, opet kazem previse je komplikovano za jednu forumsku igru narocito ovdje kad su vecina igraca pocetnici.

29Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 1:49


Rey

Rey

Leader
Leader
clueless ::
''Pera The Mage je na prijemu kod kralja i pita ga da li želi da mu preda sva bogatstva i titulu.''
''Kralj je naravno pristao na to, jer je Pera The Mage tako kul lik.''
AWWWW YEEEAH
Znao sam da sam awesome. Very Happy

30Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 1:50


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Da li moze oruzje da bude neki drugi tip vec ponudjene klase? Recimo mac - katana ili tipican evropski slabi, koplje - ono tipicno ili halberd i slicno? Posto ja bih vise halberd nego obicno koplje koje suckuje

31Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 1:56


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
ZetaZaku ::Da li moze oruzje da bude neki drugi tip vec ponudjene klase? Recimo mac - katana ili tipican evropski slabi, koplje - ono tipicno ili halberd i slicno? Posto ja bih vise halberd nego obicno koplje koje suckuje
Mogu sve vrste maceva, kopalja ili sta god. Samo se drzite dalje od kosa, buzdovana i bičeva. Very Happy

32Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 2:48


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
U svim RPG-ovima koje sam igrao, GM nikada ne učestvuje direktno u priči sa likom. Jelte, reč je o klasičnom sukobu interesa. GM je samo narator/storyteller, koji oblikuje i vodi priču u određenom smeru.
Ili kada je dvoje GM-a (igrao sam i sa 3), podeli se posao. Npr, jedan vodi i priča priču, opisuje atmosferu, dok drugi vodi sve NPC-je.

Ne vidim kako GM može učestvovati u družini likova, a u isto vreme i voditi priču u kojima se ti likovi (jelte i njegov lik) nalaze.

33Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 4:13


Luna Sparkle

Luna Sparkle

Senpai
Senpai
Bieber's Shawty ::da ispod avatara tamo gdje nam piše broj postova,reputacija itd doda se lik u roleplayu: pa se postavi njegova mala slika

34Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 4:15


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
clueless ::U svim RPG-ovima koje sam igrao, GM nikada ne učestvuje direktno u priči sa likom. Jelte, reč je o klasičnom sukobu interesa. GM je samo narator/storyteller, koji oblikuje i vodi priču u određenom smeru.
Ili kada je dvoje GM-a (igrao sam i sa 3), podeli se posao. Npr, jedan vodi i priča priču, opisuje atmosferu, dok drugi vodi sve NPC-je.

Ne vidim kako GM može učestvovati u družini likova, a u isto vreme i voditi priču u kojima se ti likovi (jelte i njegov lik) nalaze.
To sam i rekla. Ali kao sto vidis niko ko ne ucestvuje u prici nece da bude GM. Da neces ti?
Ako se niko ne prijavi do petka, ja cu povuci mog lika i preuzeti ovu ulogu.

35Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 4:22


Swain

Swain

Hikikomori
Hikikomori
Luna Sparkle ::
Bieber's Shawty ::da ispod avatara tamo gdje nam piše broj postova,reputacija itd doda se lik u roleplayu: pa se postavi njegova mala slika
Izgledalo bi previse fensi i oduzivalo bi forum. Takodje, u Rolpleju ucestvuje 40% foruma. I'm against.

36Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 4:32


Loli

avatar

Administrator
Administrator
@Bieber's Shawty
Samo bi bilo sareno a ne bi imalo preteranu svrhu, hvala za predlog ali radije ne bih :/

@Enko, clueless & ostali u diskusiji
Nemam nista pametno da kazem jer se ne razumem preterano u igru, ali nas nema toliko da neko ne igra vec samo da prica ako uzmemo u obzir da je vecina nas pocetnik.

37Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 4:41


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
EnkoKasumi ::..Ali kao sto vidis niko ko ne ucestvuje u prici nece da bude GM. Da neces ti?..

Priču ne mogu da vodim, jer nisam smišljao svet/atmosferu/zaplete, ne zna ni početak ni kraj dešavanja. Idealno bi bilo Enko da ti vodiš priču, pošto si je jelte i smislila, a ja mogu ako treba da vodim NPC-je. Definitivno neću igrati ovu prvu kao igrač, želim da vidim kako će sve to da izgleda i da se odvija, ali zato mogu pomognem u svemu ostalom što treba, da vodim NPC-je, da dam neki savet ako zatreba..

38Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 4:43


Rey

Rey

Leader
Leader
Ne znam da li je moguce ali bih voleo da ako moze da se stavi da se automatski apdejtuju poruke, da ne mora da se refreshuje strana, da ne dodje do zabune posto bi doslo 50 postova u isto vreme (ne bukvalno ali znate sta hocu reci)...

39Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 4:47


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Razumem sta hoces da kazes ali je nemoguce. xD

40Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 4:55


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Nemam nista pametno da kazem jer se ne razumem preterano u igru, ali nas nema toliko da neko ne igra vec samo da prica ako uzmemo u obzir da je vecina nas pocetnik.

Uvek je potreban narator/storyteller, čak i da igraju samo 3-4 osobe. Većinu RPG-ova u kojima sam učestvovao je bilo 4-5 igrača i GM, nije mi ni jasno kako ćete da držite ovolke ljude pod kontrolom. Very Happy

Mora postojati neko (GM), koji će kada ekipa igrača dođe do npr. nekog sela, opisati isto. Koliko je veliko, dal je zapušteno ili uspešno, kompletnu atmosferu..

41Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 4:59


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
clueless ::
EnkoKasumi ::..Ali kao sto vidis niko ko ne ucestvuje u prici nece da bude GM. Da neces ti?..

Priču ne mogu da vodim, jer nisam smišljao svet/atmosferu/zaplete, ne zna ni početak ni kraj dešavanja. Idealno bi bilo Enko da ti vodiš priču, pošto si je jelte i smislila, a ja mogu ako treba da vodim NPC-je. Definitivno neću igrati ovu prvu kao igrač, želim da vidim kako će sve to da izgleda i da se odvija, ali zato mogu pomognem u svemu ostalom što treba, da vodim NPC-je, da dam neki savet ako zatreba..
Ja cu voditi questove onda, tj zadavati ih i objasniti. Posto to nije puno posla a i necu biti pristrasna, napravicu i jednog lika. Ja cu ti odrediti NPC-eve koji ce se pojavljivati u questu pa ti s njima radi sta ti je volja, ali to podrazumijeva da ako igras neko cudoviste i clanovi su u sred borbe, ti moras biti aktivan i svako malo postovati. To je deifinitivno nesto za sta ja nemam vremena pored bubanja za prijemni i vodjenja nekoliko drugih RP-ova. Mozes li ti to?

42Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 5:04


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Upravo to sam mi mislio pod vođenjam NPC..obavestićeš me koga treba i u kom questu da vodim, kao i kakav mu je karakter (ako je u pitanju human, a ne badass čudovište). Samo pusti PP sa detaljčićima, ako ih ima tj.

43Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 5:09


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
clueless ::Upravo to sam mi mislio pod vođenjam NPC..obavestićeš me koga treba i u kom questu da vodim, kao i kakav mu je karakter (ako je u pitanju human, a ne badass čudovište). Samo pusti PP sa detaljčićima, ako ih ima tj.
E super onda, sve je lakse. No to ce biti kasnije kad se malo razradi.

44Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 5:16


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Sta ce biti sa itemovima? Kreiraces isto listu mogucih itema u shopovima ili? Ipak su potrebni Potions, Antidotes i ti shitovi. S obzirom na to da je DA setting, preuzmes odatle iteme. Bolje da se sredi da ne bi neko kupio nelogican item za taj setting.

45Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 5:17


synhro

synhro

Imperfect
Imperfect
Evo ti nešto ako ti zatreba inspiracija (jeste da je druga tematika):

Vampire - The Masquerade: Core Rulebook

46Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 5:27


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Uf, vec zalim sto nismo samo likove ubacili u neku skolu.

Cek, da vidim sta sve treba da dodam:: stvorenja, iteme, novac, skolske godine, difficulty, i na kraju da uzmem 2 metra kanapa i da se objesim, fali li jos sta?

47Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 5:34


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Verovatno stolica. Pa realno, nije ti to sve problem, za pocetak uzmes neka stvorenja tipa vuk i slicno, a ako je fantasy onda mogu i razni slimeovi i slicno. The usual Lv1 monsters. Sigurno nece odmah u lov na zmajeve @_@

48Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 5:38


EnkoKasumi

EnkoKasumi

Moderator
Moderator
Oce no kako, ima da ih sve potjeram pravo u leglo zmajeva u prvom questu.

49Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 5:43


Oneko

Oneko

Dreamer
Dreamer
EnkoKasumi ::Oce no kako, ima da ih sve potjeram pravo u leglo zmajeva u prvom questu.

Enko obasan wa kowai ._.

Ako moramo u leglo, zmaja ili sta god, znaci da ucenici moraju da napuste grad ?
Treba nam neka dozvola ili nesto ? xD

50Predlozi/Pitanja - Page 2 Empty Re: Predlozi/Pitanja Sre 6 Jul 2011 - 5:45


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
Sta ce ucenici u lov na zmajeve? Oni valjda nisu kvalifikovani da idu u lov na zmajeve a i to su dva lika samo.


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 4]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions