Anime Serbia

Get your anime flow, say it with AWS.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 2 od 2]

26Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Sre 13 Jan 2010 - 8:47


Shorty

Shorty

Senpai
Senpai
gledao sam dok sam bio manji. opening 1 mi je bio extra

27Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Pon 15 Feb 2010 - 14:26


Shina

Shina

Tenshi
Tenshi
Eh dobri stari Digimoni... Kakva me nostalgija spopadne kad gledam klipove na yt...
Awesome su, naj lik mi je bila Sora :3
I da, slažem se da je muzika win. ^^

28Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Pon 15 Feb 2010 - 20:49


Rey

Rey

Leader
Leader
Pogotovo Brave Heart.

29Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Uto 16 Feb 2010 - 3:44


Aquarius

Aquarius

Tenshi
Tenshi
Uh... Kada se setim samo... Anime iz mog-nashih detinjstva. Velika me nostalgija hvata kada chujem OST-ove iz prve sezone i uvek cu ga rado iznova gledati, and manly tears will be shed... again!

30Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Uto 16 Feb 2010 - 5:36


Prince Arthas

Prince Arthas

Tenshi
Tenshi
Definitivno jedan od boljih anime-a, slazhem se za muziku bila je awesome

https://www.youtube.com/watch?v=0sRVDjMbv3k
Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 SAwesomeSmiley

31Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Uto 16 Feb 2010 - 7:00


Rey

Rey

Leader
Leader
Prince Arthas ::
https://www.youtube.com/watch?v=0sRVDjMbv3k
Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 SAwesomeSmiley
Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 SAwesomeSmiley

32Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Pon 21 Jun 2010 - 8:39


naca007

naca007

Senpai
Senpai
Jedan od najboljih animea . Odgledala sam je ponovo skoro i nije nimalo dosadna . Omiljeni likovi su mi Matt i TK Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 543999

33Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Pet 25 Jun 2010 - 0:47


Yin

Yin

Sensei
Sensei
Jedna od najjadnijih animea
Gledala sam kad sam bila mala xP

34Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Ned 11 Jul 2010 - 0:14


♦Black♦Betty♦

♦Black♦Betty♦

Sensei
Sensei
ajmeeee.... digimoni..... obozavala sam ih kad sam bila mala..... Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 517711
istina imaju stvarno dobru muziku....

35Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Ned 11 Jul 2010 - 0:25


Loli

avatar

Administrator
Administrator
Ja ne znam kako iko moze da kaze da ne voli ovo. Mislim, ovo je anime koji smo svi gledali pre par godina na TV-u (bar ja) i toliko sam ih tada volela <3 Very Happy

36Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Ned 11 Jul 2010 - 4:34


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
odgledao sve sezone i sad krenuo Digimon Xros Wars. slazem se za muziku tj OP/ED/IN, narocito su dobre pesme koje je pevao Wada Kouji, koji je pevao OP u skoro svakom digimonu, sem prvog u Savers i prvog u Xros Wars ali je pevao i Insert pesme. BGM je so so, jedina pesma koje se secam je jedna iz Savers.
sto se evolucija tice..kao da su bili na cracku. prvo sve dobro isli normalno od Ultimate form, posle odjednom DNA evolution, pa fusion digimon i partner, pa covek postaje digimon i posle back to the basics. i sad u novom vidim DOCKING lol

37Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Ned 15 Avg 2010 - 13:27


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
sorry za double post, ali posto odgledah ponovo prvu sezonu, memorija je skroz osvezena i mogu detaljno i lepo komentarisati.

prva sezona pocinje tako sto Taichi i Co. upadaju i svet digimona i tu upoznaju svoje digimone i posle krecu da spase taj svet digimona. naravno, oni nista nisu znali u vezi toga, samo hteli da pobede devimona i odu kuci. kad ga ubili,djoka,postoji jos vece zlo na drugoj strani mora/okeana.posle nastavljaju svoj put i saznaju da su u komjuteru ili sta vec i da ako tu umru umru i u RL. to da mogu poginuti nisu naravno znali odmah, pa se taichi mnogo kur*io i zaje*avao gazimone i etemona, da bi ga na kraju zbog toga primetili i napali. posle kad saznao da moze poginuti, Taichi se naravno usrao od straha, ali je hrabrost preovladala i Agumon je evoluirao u MetalGreymona i "ubio" Etemona. Posle Taichi upada u RL i provodi dosta vremena, da bi se kasnije vratio nazad i provalio da je proslo par meseci! To uopste nije bilo dobro. Iako je za njega to bio jedan dan, za njih je citava vecnost. i krece da u potrazi za prijateljima, nadje ih, yay cool sad smo skupa svi OH NOES A WILD VAMDEMON HAS APPEARED! Jao ne, on je jos gori od svih predhodnih zlikovaca. jao ne opet, otisao u RL. posle u RL bilo dosta smesnih scena, narocito kad pricali Koushiro i Yamatov cale. pricao kao, postoje i dobri i zli digimoni. ovi koje vidis su dobri, nasi prijatelji. i tentomon doda kao upravo tako. a yamatov tata se cudi i kaze Kansai-ben? i tad provalih da tentomonu daje glas jedan poznati voice actor, no tome cu kasnije. sledeca smesna scena je kad se pojavi garurumon i yamatov tata kaze "Omae nanimon da!?" a garurumon "Nanimon janai, garurumon da.". za one koji ne znaju, nanimon je digimon, a u ovom slucaju je yamatov tata mislio "ko si", ali je garurumon hteo da ispadne smesan i upotrebio taj pun ili ta vec. i tako vamdemon popizdi i planira da ubije dosta ljudi, ovi ga ubiju, i on postane jos jaci, pa naravno i taichi postane jos jaci i agumon evoluira u Wargreymona. ubiju ga. OH NOES, dok smo se zajebavali sa vambedomon, u digimon svetu je proslo nekoliko godina. vracaju se nazad i vide haos. svi digimoni koje poznaju su ili poginuli ili ce se kasnije zrtvovati. i tako se pojavila zajebana cetvorka. naravno, u pocetku ih ownovali, posto ih je 4 na ultimate levelu, dok je vecina digimona izabrane dece samo perfect level. posle ovi pobegnu i krenu u lov na zajebanu cetvorku. i naravno, kad napadnu jednog, odmah ga ownuju. i tako sve redom. oh ne opet. zar postoji jos vece zlo. ovo pocelo da smara malo. I tako pojavi se Apocalimon koga ubrzo ownuju i spase oba sveta. hm..posto se vreme razlikuje, ae ostanemo par godina dok ne prodje raspust. gennai dodje i unisti im sve tako sto im kaze, morate poci nazad kad bude pomracenje sunca. ako ne odete necete skoro. i tako se polako oprastaju, a mimi bude kucka i pobegne od palmona. na kraju svi digimoni trce za vozom i masu i krene usporena verzija openinga. really touching. malo falilo da zaplacem. kraj. NOT. postoji jos jedno zlo, ali to u drugoj sezoni koja se odvija par godina kasnije.

likovi su bili cool narocito zato sto je svako predstavljao nesto. ne secam se bas sta je svako predstavljao, ali recimo Taichi je predstavljao hrabrost, i dok nije ucinio nesto bas hrabro, kao recimo da prodje kroz naelektrisanu ogradu gde je samo mali deo safe da spasi soru, nije mogao digimon da mu evoluira. sad secam se da je yamatou bilo friendship, pa dok nije naucio da ceni prijateljstvo, gabu je ostao u adult formi. takeru je bio nada, sora ljubav, mimi nevinost? ne u perverznom smislu. od likova mi je koushiro bio omiljen, a od digimona..wargreymon verovatno.

voice actori. iznenadilo me je da su davali bas poznati voice actori glasove. recimo tentomonu je davao Sakurai Takahiro (Sasori), Gomamonu Junko Takeuchi (naruto..), Kido Jyou Kikuchi Masami (Morisato Keichi), Devimonu Shiozawa Kaneto (Paul van Oberstein (LOGH)), Gennaiju Yanami Jouji koji je poznat kao Naratator u Dragon Ball, ali i kao Kaio-sama u dragon ball z.

muzika, pa prilicno je awesome. Opening mi se bas svidja, ali isto vazi i za drugi ending. BGM? pa recimo 4/5. Omiljena pesma mi je OVA koja se najcesce i vrti. Kad god su u nevolji, odmah krene ta pesma. theme songs likova su isto bile cool, najvise mi se Koshirova svidela. naravno, da ne zaboravim cuveni Evolution song, Brave Heart, evo i linka.

tl;dr - kao sto bih na svom blogu rekao:
Overall, anime je suvise awesome da bi ga danasnja deca shvatila. Nije neki kiddy show i crap samo zato sto je bio emitovan i na nasim kanalima. po toj logici je i death note tesko *beep*. Jeste da je i nostalgija igrala svoju ulogu, ali mislim da je ovaj anime jako underrated i da zasluzuje sansu. Nije najbolji anime i daleko je od toga, ali nije najvece govno kao sto mnogi pricaju.

P.S. Znao sam da ce dugacko ispasti, ali nisam ocekivao OVOLIKO dugacko. Nadam se da ce bar tri osobe procitati.



Poslednji izmenio ZetaZaku dana Ned 15 Avg 2010 - 13:58, izmenjeno ukupno 1 puta

38Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Ned 15 Avg 2010 - 13:45


Rey

Rey

Leader
Leader
Osoba 1/3 procitala. Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 3616433288

39Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Ned 15 Avg 2010 - 13:59


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
odvojio i boldovao pocetak svakog pasusa radi lakseg snalazenja haha
pa sta, nisam mnogo pisao

40Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Ned 15 Avg 2010 - 14:03


Rey

Rey

Leader
Leader
Ako sam uspeo da procitam za Kamen Rider zasto ne bi mogao ovo malo. xP

41Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Ned 15 Avg 2010 - 14:06


ZetaZaku

ZetaZaku

Devil Summoner
Devil Summoner
the force is strong in you mi boy.
bice detaljan za svaku sezonu nakon rewatch-a. mada danas bih trebao napisati i na blogu isto to.
da ne bude spama, cekam da se nakupe epizode Xros Wars

42Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Ned 15 Avg 2010 - 22:50


Чика Толе

Чика Толе

Moderator
Moderator
Rey ::Osoba 1/3 procitala. Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 3616433288

2/3. Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 543999

43Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Pet 20 Apr 2012 - 22:18


Yondaime

Yondaime

Senpai
Senpai
Za pocetak pozz svima novi sam ovde i jako mi se svidja ovaj forum Digimone sam gledao prva tri serijala ali mogu vam reci najbolji je prvi kao i sve poslije je to samo dosminkavalje al nije to to kao original Very Happy

44Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Sub 21 Apr 2012 - 4:33


Hannah

Hannah

Sensei
Sensei
Digimone sam gledala kao mala.Sećam se da sam džedžila ispred televizora čekajući da počnu.Lepe uspomene,.... Very Happy

45Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 Empty Re: Digimoni (Digital Monsters) Pet 25 Maj 2012 - 8:51


Black Pearl

Black Pearl

Senpai
Senpai
Jao koliko sam ih volela kao mala ^^ Mozda bi bilo zgodno pogledati po koju epizodu i sada. Digimoni (Digital Monsters) - Page 2 543999


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 2]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions